Nowa płyta solowa Kazika 2020

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez jarekg » 17 maja 2020, o 22:21

Wiadomo.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Postprzez oksymoron » 17 maja 2020, o 23:31

To teraz tylko kwestia czasu, aż Wiadomości TVP wysrają jakiś materiał o Tacie Kazika...


Czekam na płytę. Mógłby być jakiś preorder.
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez Horst Uhlke » 18 maja 2020, o 00:46

kastapianistow napisał(a):
Krzysieq napisał(a):
flaa napisał(a):Polskie Radio usuwa Listę przebojów z utworem Kazika krytykującego Kaczyńskiego

https://www.wykop.pl/link/5504115/polskie-radio-usuwa-liste-przebojow-z-utworem-kazika-krytykujacego-kaczynskiego/

Panie Kaziku Staszewski,
czy teraz nadal Pan uważa, że demokracja w Polsce jest niezagrożona? Czy ten podatek, dzięki któremu zostaje u Pana (artysty) w kieszeni więcej pieniędzy (Pana słowa) nadal Pana przekonuje, że PiS robi dobrą robotę?
Bardzo proszę o odpowiedź, może być poprzez Piotra Wieteskę, może być na maila (podam) może być telefonicznie (numer też mogę podać).
Naprawdę, chciałbym od Pana to usłyszeć. Bo to Pan pochwalał partię, która mi teraz ojczyznę rozpierdziela.

Proszę o kontakt.


Podbijam, bom ciekaw czy Kazimierz naprawdę rozczarował się obecną władzą czy to tylko zabieg socjotechniczny przed wydaniem płyty. Zabieg na poziomie Czerepacha z Rancza :)


No tak ... można się było spodziewać takich wezwań do Kazika - wzywającym współczuje serdecznie takiej optyki.
Swego czasu Kazik nie dołączył do chóru użytecznych idiotów płaczących za konstytucją i nad reżimem PiS (czytaj za "powrotem oderwanych od koryta") i szczerze podzielił się refleksjami nad rzeczywistością po wyborach 2015, nie znieniając wcale swojego stosunku do polityków i polityki.
Teraz - zwyczajnie jak to wcześniej było z Bolkiem, Łysym, Milerem - wrzucił swój punkt widzenia na szpagat Jarkacza - i od razu afera z prikazem włożenia worka pokutnego. I jeszcze ten ten chór konformistów z PR3 walczący z cenuzrą. Pusty śmiech.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez amerykanin » 18 maja 2020, o 10:22

Ciekawe czy Kaczyńskiemu wydrukowali tekst piosenki.
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 19:06

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez artek » 18 maja 2020, o 11:12

amerykanin napisał(a):Ciekawe czy Kaczyńskiemu wydrukowali tekst piosenki.




Wszystko wskazuje na jakiegoś nadgorliwego mega sługusa, który chciał wykazać się jeszcze większą lojalnością niż całe stado. Osobiście nie sądzę, że to kwestia nacisków z góry i znajomości piosenki przez osoby władzy, które zabrały głos, tym samym ich oburzenia.
To nawet widać w zachowaniach osób oburzonych sytuacją. Przy okazji mogą wyrazić swój anty PiS. 90% obrońców wolności słowa w mediach, nawet nie słyszało wcześniej piosenki, mimo jej tygodniowego bytu w przestrzeni muzycznej, a nawet nigdy nie przepadało za Kazikiem. Ale jednym słowem określiło sytuację - PRL. I nawet w jakimś aspekcie można się zgodzić. A z drugiej strony patrząc: mamy niezliczoną ilość radiostacji, gdzie utwór może być grany - bez porównania z czasami minionymi, w których usunięta piosenka ginęła. Mamy YT - przyrost liczby odtworzeń od piątku, do chwili obecnej, 4 mln. Tego nie było w PRL. Wczorajsze wydania Faktów TVN oraz Wydarzenia Polsat, informowały o sprawie. W PRL ilość kanałów była skromniejsza... Za kilka tygodni mamy premierę płyty, na której kawałek będzie, w PRL płyta nie ukazała by się...
Nie wspomnę o serwisach internetowych, w których sprawa była podana do wiadomości. Mamy FB, gdzie społeczność zareagowała.
Nie ma tego złego.
Ja raczej widzę pozytywy, począwszy od promocji płyty, aż do kolejnego elementu w biografii Kazika. Tak powstaje historia, na naszych oczach.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez gad » 18 maja 2020, o 11:26

Horst Uhlke napisał(a):

Cześć Horst! Kiedyś mieliśmy przyjemność dyskutować w temacie o występie Kultu na Przystanku Woodstock o obecnej TVP (w kontekście pojawiających się na telebimach urywkach z Dziennika Telewizyjnego z wklejonymi prezenterami "Wiadomości"). Tak dla przypomnienia - twierdziłeś, że obecna TVP niczym nie różni się od poprzednich jej wcieleń (za innych rządów) i być może są tylko mniej subtelni w tym co robią, ale zasadniczo to jest tak jak zawsze było. Powiedz mi tak z ciekawości - Trójka też się nic nie zmieniła? Teraz ta akcja z Kazikiem to nie jest gruba akcja? To nie jest cenzura?
oksymoron napisał(a):To teraz tylko kwestia czasu, aż Wiadomości TVP wysrają jakiś materiał o Tacie Kazika...

Nie pomyślałem o tym, ale faktycznie! Przecież Stanisław był TW! O kurwa, no to czekamy. Skoro już Niedźwiecki został oskarżony o to, że brał pieniądze za miejsca na Liście Przebojów Trójki od artystów, zresztą o to, że donosił chyba też, to czemu by do ojca Kazika się nie przyczepić?
djadijos napisał(a):PiS.
W prawo.
Wybierz jedno...
PiS to taka prawica jak z kurwy dziewica...

Już jest całkiem zabawnie, ale jak do gry wchodzi Korwinista, to zawsze robi się jeszcze śmieszniej!
spokojnie napisał(a):
robbie napisał(a):przecież to nie jest prawda... piosenka była na liście do głosowania...
https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomos ... ki/91dpw0g

Wystarczy, że osoba odpowiedzialna za obsługę strony dodała piosenkę z pominięciem prowadzącego.

To jest ciekawe całkiem zjawisko, że zwolennicy/sympatycy PiSu są w stanie stanąć w obronie najbardziej jawnego przekrętu. Tutaj sytuacja jest jeszcze śmieszniejsza, bo sami włodarze Trójki nie wiedzą co z tym zrobić i zmieniają zeznania, szukając historii, która jakkolwiek miałaby ręce i nogi, jednak nie przeszkadza to takim ludziom, jak Pan spokojnie, który jest w stanie bronić słuszności jawnego przekrętu. Kiedyś do wyborców PO przyległa łatka lemingów. Pytanie jak nazwać takich ludzi? Trudno mi zaufać, że oni faktycznie wierzą w to co mówią, ale może? Może to jest ten poziom fanatyzmu, że są oni w stanie wytłumaczyć sobie każdy przekręt? Jeśli nie da się w miarę normalnie, to zawsze można dorobić teorię spiskową.
________________________________________________
Co do całej sytuacji, to:
1) Trudno mi sobie wyobrazić lepsza reklamę dla nowej płyty, niż to co się wydarzyło.
2) Trudno jest mi sobie wyobrazić, żeby można było zrobić gorszy ruch niż to co zrobił ten pożal się Boże dyrektor Trójki - rozdmuchał temat do tego stopnia, że piosenka jest brana na sztandary, gdyby nic z tym nie zrobił, nikt by jej nawet nie odnotował.
3) Przekonany jestem, że to nie był pomysł nikogo z PiSu, a tym bardziej samego Jarka. To był pomysł dyrektora Trójki, która tak bardzo przełożonego się boi lub tak bardzo przełożonemu się chce podlizać.
4) Odnajduję niezwykle zabawnym - Tweety Glińskiego czy Brudzińskiego, czekam z niecierpliwością, na kolejne ruchy PiSu. Najprawdopodobniej jednak postarają się sprawę wyciszyć - w kolejnym notowaniu piosenka się pojawi oczywiście, przez wiele tygodni będzie na 1 miejscu, a PiS będzie prowadziło narrację pod tytułem "wolność słowa jest najważniejsza" i piosenka co prawda jest nieuczciwa, ale nie można zakazać obywatelom prawa wypowiadania się i demokracja jest wartością świętą. A w ogóle to za PO to policja przyszła do takiego pana co bloga prowadził o Komorowskim. TVPiS wypuści co jakiś czas ckliwy materiał o tym, jak to Jarek na tych grobach był, bo tak NALEŻAŁO i jak poczucie narodowej wspólnoty tym budował. Wszystko poparte głosem ludu - czyli stare baby pod Halami Banacha pytane w sądzie ulicznej o to, czy PiS jest super.

Tak ogólnie to robi się coraz mniej zabawnie.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 18 maja 2020, o 11:58

Cześć Horst! Kiedyś mieliśmy przyjemność dyskutować w temacie o występie Kultu na Przystanku Woodstock o obecnej TVP (w kontekście pojawiających się na telebimach urywkach z Dziennika Telewizyjnego z wklejonymi prezenterami "Wiadomości"). Tak dla przypomnienia - twierdziłeś, że obecna TVP niczym nie różni się od poprzednich jej wcieleń (za innych rządów) i być może są tylko mniej subtelni w tym co robią, ale zasadniczo to jest tak jak zawsze było. Powiedz mi tak z ciekawości - Trójka też się nic nie zmieniła? Teraz ta akcja z Kazikiem to nie jest gruba akcja? To nie jest cenzura?

Z pewnością w trakcie stanu wojennego na szczycie listy przebojów znalazłaby się piosenka krytykująca Jaruzelskiego. Kazik mógł tworzyć antykomunistyczne teksty ponieważ pierwszą płytę wydał dopiero w 1987. Radzę się douczyć czym był PRL zanim się zacznie wyzywać innych od fanatyków. To że ktoś był współpracownikiem służb, ale jest aktualnie po stronie popieranej przez ciebie opcji, nie znaczy, że nie można o tym publicznie mówić. Poglądy Staszka są powszechnie znane i wyrażał je we własnych utworach. Na razie Kazik zachowuje się najrozsądniej nie zabierając głosu i nie wdając się w ustawkę. Najbardziej w tym wszystkim śmieszą mnie sympatycy PO, którzy nagle zaczęli udawać odwiecznych i najwierniejszych fanów Kazika, a sami by go jeszcze trzy lata temu zaszczuli za teksty krytykujące Tuska i ich partię. Znając Kazika na płycie są również utwory o drugiej stronie barykady. Zobaczymy czy na płycie znajdzie się stary dobry Kazik czy też niewpisujące się w koniunkturę teksty pospiesznie zostaną usunięte w imię podbijania wyników sprzedaży.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez artek » 18 maja 2020, o 12:06

Co ciekawe, wczoraj w Tyle Wizji Ekstra, ukazał się fragment piosenki Kazika "Jeszcze Polska".
https://www.tvp.info/47899833/17052020- ... tyle-wizji
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez Jaaasiek » 18 maja 2020, o 12:14

spokojnie napisał(a):Od dawna, jak głosowałem na LP3, dziwił mnie brak jakichkolwiek zabezpieczeń - np. typu captcha. Bardzo łatwo było napisać bota, który tworzyłby w nieskończoność nowe konta i głosował na jedną piosenkę. Nie było żadnego problemu by zaprząść farmę trolli i wywrócić głosowanie. Zapewne okazało się że Kazik zdobył 100 razy więcej głosów niż kandydat z drugiego miejsca i LP3 znalazło się w klinczu.

Czemu tylko 100, od razu milion! Naprawdę w czasach upadku radia ktoś się łudzi, że komuś (zapewne opozycji, wina Tuska!) chciałoby się manipulować wynikami głosowania na utwór? :D
#fucklogic

spokojnie napisał(a):Oczywiście najłatwiej doszukiwać się wszędzie teorii spiskowych. Jakby władze Polskiego Radia tak bardzo chciały dowalić Kazikowi, po prostu by mu obniżyli wynik na etapie liczenia głosów i nikt by się nie zorientował. Tym bardziej, że LP3 zostało oczyszczone z antyrządowych dziennikarzy i nie miałby kto protestować.

No, oczywiście :D Zwłaszcza po dzisiejszym tweecie TVPInfo, że "Niedźwiedzkiemu płacono za miejsca utworów na liście".

Pocieszna jest ta wiara, że to wszystko pomyłki, przypadki, trolling, a nie celowe działania :D

spokojnie napisał(a):Bawi mnie oskarżanie Kazika o schlebianie PIS-owi skoro dobrze widać jak w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy z pozycji niezależnego coraz bardziej dryfuje w kierunku opozycji. Występ na Woodstocku, wyrażenie zgody na wykorzystanie własnej muzyki w filmie Kler i ostatni singiel to raczej nie są gesty przyjaźni wobec rządu. Na takie utwory jak Prosto, Odejdę i Pęknięty dom na nowej płycie Kultu może zabraknąć miejsca. No ale sympatycy wiadomej opcji (nawet ci co z Kazikiem nie mieli dotąd do czynienia) rzucą się teraz na nową płytę, będzie przynajmniej dwukrotna platyna, a przecież o to chodzi, żeby się sprzedawało i były pieniądze.

Występ na Woodstocku = sprzyjanie opozycji? :D Wyrażenie zgody na muzykę w filmie o KSIĘŻACH to wspieranie opozycji? Borze szumiący, co za bzdury :D

Każdy prztyczek w kierunku obozu rządzących to od razu pójście do łóżka z PO/KOD? To jest przekaz rodem z TVP i TV TRWAM...

Horst Uhlke napisał(a):I jeszcze ten ten chór konformistów z PR3 walczący z cenuzrą. Pusty śmiech.

Wyjaśnij dlaczego Twoim zdaniem nie ma cenzury w PR3? :)
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 18 maja 2020, o 12:38

Jaaasiek napisał(a):Czemu tylko 100, od razu milion! Naprawdę w czasach upadku radia ktoś się łudzi, że komuś (zapewne opozycji, wina Tuska!) chciałoby się manipulować wynikami głosowania na utwór? :D
#fucklogic

Wystarczy że któryś z odchodzących dziennikarzy chciał narobić szumu.
Występ na Woodstocku = sprzyjanie opozycji? :D Wyrażenie zgody na muzykę w filmie o KSIĘŻACH to wspieranie opozycji? Borze szumiący, co za bzdury :D
Każdy prztyczek w kierunku obozu rządzących to od razu pójście do łóżka z PO/KOD? To jest przekaz rodem z TVP i TV TRWAM...

Organizatorem Woodstock jest fundacja, której prezes jest silnie związany z PO i nawet tego nie ukrywa. Jakoś nie widziałem Kazika w ostatnich latach na koncertach organizowanych przez osoby powiązane z mediami rządowymi i partią rządzącą.
Horst Uhlke napisał(a):I jeszcze ten ten chór konformistów z PR3 walczący z cenuzrą. Pusty śmiech.
Wyjaśnij dlaczego Twoim zdaniem nie ma cenzury w PR3? :)

Dobrze że w TVN i mediach Agory panuje pełen obiektywizm i brak stronniczości.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez gad » 18 maja 2020, o 12:40

spokojnie napisał(a):Kazik mógł tworzyć antykomunistyczne teksty ponieważ pierwszą płytę wydał dopiero w 1987.

Nie wiem czy wiesz, ale Kult powstał w '82. I naprawdę między wydaniem pierwszej płyty, a rokiem powstania Kazik tworzył teksty. W tym również takie które można uznać za antykomunistyczne.
spokojnie napisał(a):Radzę się douczyć czym był PRL zanim się zacznie wyzywać innych od fanatyków.

Ale to Ty wyciągasz PRL, ja nic o nim nie wspomniałem. A co do fanatyzmu - to nie wiem czy nim jesteś, ale Twoje pisanie tutaj wskazuje na to, że tak. Fanatyzm - czyli przywiązanie do pewnej idei (tutaj rządy PiS) pozbawione krytycznej oceny. Mamy sytuację w której władza polskiego radia anulowała listę przebojów, ponieważ na szczycie znalazła się piosenka która jest nie pomyśli rządzącej partii. Co powinno się zdarzyć więcej żeby można powiedzieć o cenzurze?
spokojnie napisał(a):To że ktoś był współpracownikiem służb, ale jest aktualnie po stronie popieranej przez ciebie opcji, nie znaczy, że nie można o tym publicznie mówić.

Ależ można o tym mówić! Jednak wyciąganie tego w sytuacji zupełnie niezwiązanej z tematem wskazuje na brak argumentów. Rozumiesz o co chodzi? To, że ktoś działał strukturach PRLu nie znaczy przecież, że jest złym pracownikiem przecież. Zresztą sama partia karmicielka tak twierdzi, bo przecież taki Stanisław Piotrowicz należał do PZPR w latach 1978-1989, a teraz zasiada w Trybunale Konstytucyjnym z nadania PiS :)
spokojnie napisał(a):Poglądy Staszka są powszechnie znane i wyrażał je we własnych utworach.

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi, ale w moim poście zaznaczyłem tylko, że możemy się spodziewać niedługo rajdu w TVPiS na temat powiązań ojca Kazika z komuną, tak jakby miało to wpływ na to, że Kazik obecnie wypuścił taką, a nie inną piosenkę.
spokojnie napisał(a):Na razie Kazik zachowuje się najrozsądniej nie zabierając głosu i nie wdając się w ustawkę.

Kazik najprawdopodobniej wykorzystuje zaistniałą sytuację do zrobienia medialnego szumu wokół swojej płyty (nie jest to, żaden przytyk - tylko głupi by nie skorzystał z takiego prezentu od PiSu). Zapowiedział, że do tematu się odniesie po premierze płyty.
spokojnie napisał(a):Najbardziej w tym wszystkim śmieszą mnie sympatycy PO, którzy nagle zaczęli udawać odwiecznych i najwierniejszych fanów Kazika, a sami by go jeszcze trzy lata temu zaszczuli za teksty krytykujące Tuska i ich partię.

Oj, dużo śmieszniejsze są jednak wysiłki PiSu i ich zwolenników w próbie obrony tego co się stało :D
spokojnie napisał(a):Znając Kazika na płycie są również utwory o drugiej stronie barykady. Zobaczymy czy na płycie znajdzie się stary dobry Kazik czy też niewpisujące się w koniunkturę teksty pospiesznie zostaną usunięte w imię podbijania wyników sprzedaży.

Rozumiem, że jak przysra PO to dobry Kazik, jak nie przysra to KODowiec? Ja jebie ależ czarno-biały świat. To musi być niesamowicie ciężkie żyć w takiej rzeczywistości.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 18 maja 2020, o 12:48

gad napisał(a):Nie wiem czy wiesz, ale Kult powstał w '82. I naprawdę między wydaniem pierwszej płyty, a rokiem powstania Kazik tworzył teksty. W tym również takie które można uznać za antykomunistyczne.

Cenzura nie zwracała uwagi na młodzieżowe zespoły o słabej rozpoznawalności.
Ale to Ty wyciągasz PRL, ja nic o nim nie wspomniałem. A co do fanatyzmu - to nie wiem czy nim jesteś, ale Twoje pisanie tutaj wskazuje na to, że tak. Fanatyzm - czyli przywiązanie do pewnej idei (tutaj rządy PiS) pozbawione krytycznej oceny. Mamy sytuację w której władza polskiego radia anulowała listę przebojów, ponieważ na szczycie znalazła się piosenka która jest nie pomyśli rządzącej partii. Co powinno się zdarzyć więcej żeby można powiedzieć o cenzurze?

Ja na tym forum widzę zacietrzewionych sympatyków PO wypominających Kazikowi wypowiedzi sprzed kilku lat, w których zachowywał dystans od krytyki obozu rządzącego.
Kazik najprawdopodobniej wykorzystuje zaistniałą sytuację do zrobienia medialnego szumu wokół swojej płyty (nie jest to, żaden przytyk - tylko głupi by nie skorzystał z takiego prezentu od PiSu).

Jednak tego na razie nie wykorzystuje. Widzę, że tu jest sporo ludzi, którzy mają za złe Kazikowi, że nie poszedł drogą Kukiza. Na pewno będziesz zaraz bronił Kukiza.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez gad » 18 maja 2020, o 13:04

Ciężka i bezcelowa dyskusja jest z Tobą. Nie odnosisz się do wszystkiego, tylko rzucasz jakimiś ogólnikami, które zupełnie pomijają sedno dyskusji.
spokojnie napisał(a):Cenzura nie zwracała uwagi na młodzieżowe zespoły o słabej rozpoznawalności.

No spoko. Czego to dowodzi? Jaki ma to związek z obecną sytuacja? Być może zapomniałeś, więc przypomnę:
Władze Trójki anulowały listę przebojów, ze względu na to, że na jej szczycie znalazła się piosenka nieprzychylna PiSowi.
spokojnie napisał(a):Ja na tym forum widzę zacietrzewionych sympatyków PO wypominających Kazikowi wypowiedzi sprzed kilku lat, w których zachowywał dystans od krytyki obozu rządzącego.

To, że widzisz wszędzie wroga, to też raczej świadczy o Twoim fanatyzmie, a nie o tym, że tutaj są jacyś fani PO. Ja np. nie jestem fanem Platformy, nie rozumiem tylko dlaczego w sytuacji w której obecna władza stosuje cenzurę, ja mam udowadniać, że nie głosowałem na PO? Jakie PO ma z tym związek? Czy jeśli ktoś wskazuje na złe działania władzy, to z automatu musi być wyborcą PO? Tyle pytań! Tak mało odpowiedzi...
spokojnie napisał(a):Jednak tego na razie nie wykorzystuje.

Jak na razie nie zabiera głosu, za to zabiera głos jego wydawca, sądzę, że na tyle ludzie czekają na to, żeby Kazik się wypowiedział w tym temacie, że zostawia to na później, na czas wywiadów towarzyszących wydaniu nowej płyty.
spokojnie napisał(a):Widzę, że tu jest sporo ludzi, którzy mają za złe Kazikowi, że nie poszedł drogą Kukiza. Na pewno będziesz zaraz bronił Kukiza.

Pudło! Nie jestem również fanem Kukiza. Nie rozumiem jednak znowu, czemu mam mówić o Kukizie w kontekście tego, że Trójka stosuje cenzurę. Co ten biedny Ciastek ma do tego?
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez Jaaasiek » 18 maja 2020, o 13:19

spokojnie napisał(a):
Jaaasiek napisał(a):Czemu tylko 100, od razu milion! Naprawdę w czasach upadku radia ktoś się łudzi, że komuś (zapewne opozycji, wina Tuska!) chciałoby się manipulować wynikami głosowania na utwór? :D
#fucklogic

Wystarczy że któryś z odchodzących dziennikarzy chciał narobić szumu.

No tak, na pewno byłaby to dla nich gra warta świeczki :lol:
spokojnie napisał(a):
Występ na Woodstocku = sprzyjanie opozycji? :D Wyrażenie zgody na muzykę w filmie o KSIĘŻACH to wspieranie opozycji? Borze szumiący, co za bzdury :D
Każdy prztyczek w kierunku obozu rządzących to od razu pójście do łóżka z PO/KOD? To jest przekaz rodem z TVP i TV TRWAM...

Organizatorem Woodstock jest fundacja, której prezes jest silnie związany z PO i nawet tego nie ukrywa. Jakoś nie widziałem Kazika w ostatnich latach na koncertach organizowanych przez osoby powiązane z mediami rządowymi i partią rządzącą.

Może po prostu nikt Kazika nie zapraszał, sądząc po tym jakie.. ekhm... gusta muzyczne prezentuje władza i duża część ich wyborców ;) Czy na tym występie była jakaś agitka wyborcza? Nie przypominam sobie.
spokojnie napisał(a):
Horst Uhlke napisał(a):I jeszcze ten ten chór konformistów z PR3 walczący z cenuzrą. Pusty śmiech.
Wyjaśnij dlaczego Twoim zdaniem nie ma cenzury w PR3? :)

Dobrze że w TVN i mediach Agory panuje pełen obiektywizm i brak stronniczości.

No i typowe odwracanie kota ogonem (a u was to czarnych biją) z brakiem odpowiedzi na pytanie (zadane zresztą komu innemu). Widać, że z Tobą nie ma co dyskutować...

To jest piękna mentalność - obecna władza robi co chce, cenzuruje co chce bo gdy wytyka się ich błędy, to takie jednostki właśnie przyjdą i powiedzą "ale za PełO to Panie, kurła, ośmiorniczki żarli za nasze!" - kogo to obchodzi co było wcześniej? Temat i dyskusja dotyczą OBECNYCH ruchów dotyczących radia Trójka względem cenzurowania Kazika.
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez jarekg » 18 maja 2020, o 13:28

spokojnie napisał(a):Z pewnością w trakcie stanu wojennego na szczycie listy przebojów znalazłaby się piosenka krytykująca Jaruzelskiego.

Skąd porównanie do stanu wojennego? Mamy stan wojenny? Chyba że porównujesz Jaruzelskiego z Kaczyńskim, to w porządku. Takie porównanie jest uzasadnione.

Jako aneks do dyskusji historia niejakiego Tomaldo Bajno, której można się było oczywiście w dzisiejszych czasach spodziewać:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxOpMT
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 18 maja 2020, o 13:30

No spoko. Czego to dowodzi? Jaki ma to związek z obecną sytuacja? Być może zapomniałeś, więc przypomnę:
Władze Trójki anulowały listę przebojów, ze względu na to, że na jej szczycie znalazła się piosenka nieprzychylna PiSowi.

Niektórzy tutaj stosują absurdalne porównania obecnej sytuacji do PRL-u.
To, że widzisz wszędzie wroga, to też raczej świadczy o Twoim fanatyzmie, a nie o tym, że tutaj są jacyś fani PO. Ja np. nie jestem fanem Platformy, nie rozumiem tylko dlaczego w sytuacji w której obecna władza stosuje cenzurę, ja mam udowadniać, że nie głosowałem na PO? Jakie PO ma z tym związek? Czy jeśli ktoś wskazuje na złe działania władzy, to z automatu musi być wyborcą PO? Tyle pytań! Tak mało odpowiedzi...

Cenzura to zakazywanie rozpowszechniania określonych utworów. Ta piosenka jest emitowana w niektórych rozgłośniach radiowych, więc cenzury nie ma. To że rozgłośnie Agory nie emitują określonych piosenek lub nie dopuszczają ich na własne listy przebojów nie jest cenzurą. Nie jesteś fanem PO, ale masz bardzo zbieżne poglądy z tą partią lub ukrywasz swoje poparcie dla PO, gdyż nie da się go tutaj zweryfikować. Oczywiście masz do tego prawo. Ja w ostatnich wyborach nie głosowałem na PiS, ale tobie nie przeszkadza to w oskarżaniu mnie o fanatyzm. Na tym polega demokracja. Wygrali wybory (chyba tylko oszołomy wierzą w fałszowanie wyborów w Polsce) i mogą robić z instytucjami publicznymi co chcą.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez jarekg » 18 maja 2020, o 13:32

spokojnie napisał(a):Niektórzy tutaj stosują absurdalne porównania obecnej sytuacji do PRL-u.

Porównania nie są absurdalne, są uzasadnione. W ostatnich czasach ze względów naukowych przeglądałem sporo dokumentów z archiwum Głównego Urzędu Kontroli Prasy Publikacji i Widowisk. Także kilka dotyczących kapeli młodzieżowej Kult. Moim zdaniem pewne praktyki są powielane.

Aha, i jeszcze odnosząc się do Twojej definicji cenzury, że niby piosenka jest w innych rozgłośniach grana, więc to dowodzi, że cenzury nie ma. Tylko ja nie myślę w tej sytuacji o wszystkich rozgłośniach, tylko o jednej konkretnej, w dodatku bardziej powiązanej z partią rządzącą, niż fundacja Owsiaka z PO. To w tej państwowej (czy raczej partyjnej) audycji utwór padł ofiarą cenzury, polegającej na tym, że sfałszowano wyniki głosowania. Nie chcę hiperbolizować, ale tak samo w PRL-u robiono np. z wynikami referendum z 47 roku. Albo np. z wynikami wyborów do rad zakładowych w zakładach pracy. Wyniki swoje, a władza swoje. Tylko, że tutaj akurat ta afera wyszła na jaw.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 18 maja 2020, o 13:37

Jaaasiek napisał(a):No tak, na pewno byłaby to dla nich gra warta świeczki :lol:

Wystarczy, że jakiś dziennikarz jest sympatykiem PO.
Może po prostu nikt Kazika nie zapraszał, sądząc po tym jakie.. ekhm... gusta muzyczne prezentuje władza i duża część ich wyborców ;) Czy na tym występie była jakaś agitka wyborcza? Nie przypominam sobie.

Występ na Woodstocku tak jak występ w Opolu jest deklaracją polityczną. Na Woodstocku była prezentacja krytyczna wobec TVP. Nie było analogicznej prezentacji wymierzonej na przykład w dziennikarzy TVN.
To jest piękna mentalność - obecna władza robi co chce, cenzuruje co chce bo gdy wytyka się ich błędy, to takie jednostki właśnie przyjdą i powiedzą "ale za PełO to Panie, kurła, ośmiorniczki żarli za nasze!" - kogo to obchodzi co było wcześniej? Temat i dyskusja dotyczą OBECNYCH ruchów dotyczących radia Trójka względem cenzurowania Kazika.

Wygrali wybory i mają prawo robić co chcą tak jak PO mogło robić co chciało w latach 2007-15.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 18 maja 2020, o 13:38

jarekg napisał(a):
spokojnie napisał(a):Z pewnością w trakcie stanu wojennego na szczycie listy przebojów znalazłaby się piosenka krytykująca Jaruzelskiego.

Skąd porównanie do stanu wojennego? Mamy stan wojenny? Chyba że porównujesz Jaruzelskiego z Kaczyńskim, to w porządku. Takie porównanie jest uzasadnione.

Nie, porównanie nie jest uzasadnione. Kaczyński doszedł do władzy wskutek demokratycznych wyborów wygranych przez jego partię. Jaruzelski w grudniu 1981 roku dokonał zamachu stanu.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez jarekg » 18 maja 2020, o 13:40

spokojnie napisał(a):Wygrali wybory i mają prawo robić co chcą tak jak PO mogło robić co chciało w latach 2007-15.

Mają oczywiście. W granicach prawa. Tymczasem obecna władza (i jej przedstawiciele) wielokrotnie prawo łamali i pewnie będą łamać dalej.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 18 maja 2020, o 13:45

jarekg napisał(a):Aha, i jeszcze odnosząc się do Twojej definicji cenzury, że niby piosenka jest w innych rozgłośniach grana, więc to dowodzi, że cenzury nie ma. Tylko ja nie myślę w tej sytuacji o wszystkich rozgłośniach, tylko o jednej konkretnej, w dodatku bardziej powiązanej z partią rządzącą, niż fundacja Owsiaka z PO. To w tej państwowej (czy raczej partyjnej) audycji utwór padł ofiarą cenzury, polegającej na tym, że sfałszowano wyniki głosowania. Nie chcę hiperbolizować, ale tak samo w PRL-u robiono np. z wynikami referendum z 47 roku. Albo np. z wynikami wyborów do rad zakładowych w zakładach pracy. Wyniki swoje, a władza swoje. Tylko, że tutaj akurat ta afera wyszła na jaw.

Kiedy sfałszowano wyniki głosowania? Władze Polskiego Radia uznały je za nieważne. Polskie Radio jest właścicielem praw autorskich do audycji o nazwie Lista przebojów i ma prawo robić z nią co zechce, teoretycznie nawet fałszować wyniki głosowań i nie jest to niezgodne z prawem. Na początku lat 80. piosenka tak atakująca osobę rządzącą państwem nie zostałaby nawet dopuszczona na listę. Perfect musiał usunąć z Autobiografii pojedynczą wzmiankę o Stalinie, żeby zostać dopuszczonym na LP3. Kazik takiej propozycji nie do odrzucenia nie otrzymał.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 18 maja 2020, o 13:47

jarekg napisał(a):
spokojnie napisał(a):Wygrali wybory i mają prawo robić co chcą tak jak PO mogło robić co chciało w latach 2007-15.

Mają oczywiście. W granicach prawa. Tymczasem obecna władza (i jej przedstawiciele) wielokrotnie prawo łamali i pewnie będą łamać dalej.

PiS nie musi łamać prawa, ponieważ dysponuje większością sejmową niezbędną do jego modyfikowania.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez gad » 18 maja 2020, o 14:00

spokojnie napisał(a):Niektórzy tutaj stosują absurdalne porównania obecnej sytuacji do PRL-u.

Za PRL-u władza ingerowała w wolność twórczości artystycznej. Jeśli coś było nie pomyśli władzy dostawało zakaz wykonywania. Dzisiaj mamy sytuację, że unieważnia się notowanie listy przebojów, bo wygrała piosenka, która jest nie po myśli rządzącej partii. To jest forma cenzury, stąd to porównanie. Oczywiście, że jeszcze nie mamy sytuacji w której recenzent czyta piosenki przed ich wydaniem. Ale jeśli nie chcemy mieć takiej sytuacji w naszym kraju, to krzyk musimy podnieść właśnie teraz, bo w sytuacji kiedy ten recenzent powróci, to już będzie za późno na krzyk. Rozumiesz?
spokojnie napisał(a):Cenzura to zakazywanie rozpowszechniania określonych utworów. Ta piosenka jest emitowana w niektórych rozgłośniach radiowych, więc cenzury nie ma.

To jest jedna z form cenzury, to co się stało. Więc cenzura właśnie zaistniała. W relatywnie łagodnej formie, jednak jeśli nie chcemy, żeby przeobraziła się w formę ostrą musimy protestować właśnie teraz.
spokojnie napisał(a):To że rozgłośnie Agory nie emitują określonych piosenek lub nie dopuszczają ich na własne listy przebojów nie jest cenzurą.

No tylko jest różnica między państwowym a prywatnym wydawcą. Domyślam się, że jesteś fanem Konfederacji (jeśli nie PiSu tak jak twierdzisz, z góry przepraszam, jeśli to zły strzał), więc na pewno zgodzisz się ze mną, że własność prywatna, to trochę co innego niż państwowa ;)
spokojnie napisał(a):Nie jesteś fanem PO, ale masz bardzo zbieżne poglądy z tą partią lub ukrywasz swoje poparcie dla PO, gdyż nie da się go tutaj zweryfikować.

Stary, to, że PiS robi coś złego, i zauważa to m.in. PO, to nie znaczy, że każdy kto twierdzi, że ten PiS coś złego zrobił z automatu jest wyborcą PO.
spokojnie napisał(a):Ja w ostatnich wyborach nie głosowałem na PiS, ale tobie nie przeszkadza to w oskarżaniu mnie o fanatyzm.

Mogłeś zagłosować nawet na PO, naprawdę mnie to nie interesuje. Na podstawie tego co tu wypisujesz, w sprawie unieważnieniu listy przebojów Trójki twierdzę, że w tej jednej sprawie jesteś fanatykiem. Może na inne sprawy masz mądre i przemyślane poglądy? Nie wiem i nie bardzo mnie to interesuje. Rozmawiamy tutaj o sprawie Trójki i piosenki Kazika, w której to powieliłeś nieprawdziwe informacje (z których już samo źródło się wycofało) oraz co najwyżej mówisz, jak być mogło, bez poparcia tego niczym. Na konkretne pytania nie odpowiadasz lub odpowiadasz tekstami z gatunku "A za czasów PO to..." lub "A w TVNie...". Na tej podstawie twierdzę - jesteś fanatykiem, bo tylko fanatyk nie dopuszcza do siebie oczywistej prawdy wymyślając co raz to dziwniejsze teorie na poparcie chujowych działań w tym przypadku PiSu.
spokojnie napisał(a):Na tym polega demokracja. Wygrali wybory (chyba tylko oszołomy wierzą w fałszowanie wyborów w Polsce) i mogą robić z instytucjami publicznymi co chcą.

To tylko jak nie PiS wygrywa wybory, to były sfałszowane, jak PiS wygrywa to było uczciwie :) Nie, nie twierdzę, że wybory były sfałszowane. Ale nie na tym polega demokracja. Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. Tym jest demokracja. I to nie prawda, że mogą robić co chcą z instytucjami publicznymi, bo one są publiczne, czyli nas wszystkich. Moje i Twoje. Jedną z zasad demokracji jest wolność w twórczości artystycznej. Działania w Trójce naruszyły tę zasadę - wiem, że nie zakneblowali Kazika, wiem, że go nie wsadzili do więzienia, jednak naruszyli tę zasadę, a jest ona elementarna i kiedy rządzący majstrują przy niej (czy PiS, czy PO, czy jakakolwiek inna partia), to obowiązkiem obywateli jest wyrażać sprzeciw.

_________________________________________________________________________________________________________
Nie jest mi po drodze z poglądami Kazika. Kiedy tłum ludzi skandował w obronie mediów czy sądów Kazik twierdził, że jego wolność nie jest zagrożona i w ogóle dajmy im spróbować. Teraz władza posuwa się do cenzury, los chciał, że akurat padło na Kazika. Nie uważam, żeby piosenka której dyrektor Trójki tak się wystraszył była jakaś wybitna. Chociaż jak na ostatnie twory Staszewskiego, rzeczywiście jest lepiej. Nie wieszczyłbym wielkiego powrotu formy, ale zęby nie bolą jak się jej słucha, a to już jest wyraźny progres. Problem jest jednak zupełnie inny. Tak jak pisałem wcześniej, nie sądzę, żeby to była decyzja podyktowana z Żoliborza, uważam, że jest to wyraz strachu lub chęci podlizania się władz Trójki Prezesowi. Nie umniejsza to oczywiści winy PiSu, bo żadna to różnica, czy robią to z polecenia czy ze strachu. Winny jest Jarek albo za wydanie przykazu cenzury, albo za stworzenie atmosfery strachu i presji na dziennikarzach i ich przełożonych. Tak czy inaczej w Trójce zadziała się rzecz okropna. Żadne ujękiwania, że „A za PO…” albo „W TVN też kłamią” tego nie zmieni. Ta władza stosuje zasadę małych kroczków. Jak przypomnieć sobie początki „reformy” sądownictwa, to to też były, z dzisiejszego punktu widzenia, niewinne igraszki. Po kilku latach mamy Pawłowicz w Trybunale Konstytucyjnym. Początki reform w telewizji publicznej? No trochę częściej gości z PiSu zapraszają. Dzisiaj? Zasadniczo dostaliśmy TV TRWAM 2. To samo może stać się z cenzurą w sztuce. To jest taki pierwszy kroczek. Znamy przecież te tłumaczenia, jakie zaraz się zaczną, a w sumie już się zaczęły - to manipulacja WIADOMYCH środowisk w niezależność Trójki. Teraz zmieni się prowadzący listę przebojów. To ta osoba wybiera numery na które można głosować. Myślicie, że ten nowy prowadzący (najprawdopodobniej absolwent uczelni z Torunia) dopuści piosenkę nie po drodze partii do propozycji do głosowania? Jeszcze kilka lat temu pewnie wyśmiałbym taką akcję i zapomniał. Dzisiaj mając w pamięci jak ta władza zaczyna swoje „reformy” twierdzę, że należy się bać. A jeśli nie bać to chociaż głośno o tym mówić, że to co robią jest chujowe i nie dać sobie zamydlić oczu, czy też nie dać rozmyć tematu, osobom takim jak Kolega spokojnie.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez Krzysieq » 18 maja 2020, o 14:16

Horst Uhlke napisał(a):
No tak ... można się było spodziewać takich wezwań do Kazika - wzywającym współczuje serdecznie takiej optyki.
Swego czasu Kazik nie dołączył do chóru użytecznych idiotów płaczących za konstytucją i nad reżimem PiS (czytaj za "powrotem oderwanych od koryta") i szczerze podzielił się refleksjami nad rzeczywistością po wyborach 2015, nie znieniając wcale swojego stosunku do polityków i polityki.
Teraz - zwyczajnie jak to wcześniej było z Bolkiem, Łysym, Milerem - wrzucił swój punkt widzenia na szpagat Jarkacza - i od razu afera z prikazem włożenia worka pokutnego. I jeszcze ten ten chór konformistów z PR3 walczący z cenuzrą. Pusty śmiech.

Jeżeli Ty uważasz, że to teraz się dzieje w tym nieszczęsnym kraju (propaganda TVP, jaja w SN, przekręty z maseczkami, chronienie pedofilii w KK, rozdawnictwo nierobom pieniędzy) jest normalne, to chyba bliżej Ci Białorusi niż, na przykład Norwegii czy Danii.
Ja Kazikowi nie nakazuję zakłądać wora pokutnego, chciałbym tylko od niego usłyszeć, czy naprawdę nadal uważa, że rządy PiS są dobre dla kraju i demokracji. Nic więcej.
Nie jestem zwolennikiem powrotu kogokolwiek do koryta, jak to zainsynuowałeś. Z dumą mogę napisać, że nigdy nie głosowałem na PiS, PO, Korwina i Lewicę. W zasadzie nigdy na nikogo nie głosowałem, co uważam za mój mały osobisty sukces.
Kaliber 44 - Księga Tajemnicza. Prolog.
No way.
Avatar użytkownika
 
Posty: 128
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 20:39
Lokalizacja: Brzeg/Toruń

Re: Nowa płyta solowa Kazika 2020

Postprzez spokojnie » 18 maja 2020, o 14:19

Nie, to nie jest cenzura, tylko prawo własności. Polskie Radio jako właściciel praw autorskich Listy Przebojów Trójki ma prawo wedle własnego uznania decydować kogo na nią wpuścić. Przedsiębiorstw państwowych w Polsce od dawna nie ma. Publiczne spółki od lat działają na zasadach rynkowych. Ministerstwo skarbu państwa czy jak to się teraz nazywa sprawuje nad nimi normalny nadzór właścicielski. Jeśli nie lubię jakiegoś piosenkarza, to nie jest to cenzura. Porównywanie tego do PRL-u jest po prostu absurdalne.
Demokracja to tyrania większości. Partia rządząca ma prawo stanowić prawo jakie chce. Prof. Krystyna Pawłowicz została wybrana do Trybunału Konstytucyjnego zgodnie z prawem. Kilka dni temu prezesem niemieckiego TK został wybrany dotychczasowy poseł z partii CDU. Oczywiście ufam, że obrońcy demokracji nie są hipokrytami i będą tak samo walczyć o demokrację w Niemczech.
Jeśli odcinasz się od PO i mówisz głosem PO, to najprawdopodobniej głosujesz na którąś z jego partii satelickich.
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 21:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 181 gości

cron