Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez artek » 1 kwi 2020, o 22:55

djadijos napisał(a):
jarekg napisał(a):
djadijos napisał(a):Doczekaliśmy się!

12 czerwca 2020 roku ukaże się długo oczekiwane wydawnictwo Kultu z 25 festiwalu Pol'and'Rock

(...)

Hał der ju!

A wydafca dzisiaj na FB, że rusza preorder Spalam się. Zajebiście się niektórzy bawią, widzę.


Ale chyba pomysł na primaaprilisowy żart lepszy niż wydafcy :) ?


w prezydenckim stylu, tiktok forumowy...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez jarekg » 2 kwi 2020, o 11:52

djadijos napisał(a):Ale chyba pomysł na primaaprilisowy żart lepszy niż wydafcy :) ?

Może być.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez djadijos » 3 kwi 2020, o 01:13

djadijos napisał(a):Doczekaliśmy się!

12 czerwca 2020 roku ukaże się długo oczekiwane wydawnictwo Kultu z 25 festiwalu Pol'and'Rock

Po raz pierwszy w historii będzie to kolaboracja firm Złoty Melon oraz S.P. Records.

Będzie to również pierwsze w historii Złotego Melona wydawnictwo wydane aż na 5 rodzajach różnych nośników fizycznych tj: 2CD+DVD, 2CD+BD, 2 MC, 3LP

Jurek Owsiak o wydawnictwie:

Pierwszy ( i mamy nadzieję,że nie ostatni!) występ grupy Kult na festiwalu Pol'and'Rock, stał się legendarny nie tylko,ze względu na rekord frekwencji podczas koncertu (według naszych szacunków 750-800 tyś, niektóre media mówią nawet o milionie osób podczas tego koncertu), to również chyba najbardziej oczekiwany koncert tej edycji festiwalu.
W nocy z 3 na 4 sierpnia 2019 doszło do jednego z najpiękniejszych koncertów na festiwalu. Kult łączy pokolenia, Kult to wyjątkowe zjawisko, które ubiera w muzykę to, co nam w duszy gra – ogromne pokłady buntu, nadziei i marzeń. Każda płyta Kultu i Kazika to odwzorowanie naszych myśli, naszych marzeń i lęków. Oddajemy Wam do rąk płytę z zapisem tego przepięknego koncertu, historycznego również ze względu na nowe nośniki. Oddajemy płytę wyczekiwaną przez fanów, płytę z koncertu który pomimo,że był krótszy niż koncerty grane zazwyczaj przez Kult, to był jednym z najlepszych koncertów zespołu w historii.


Link do zamawiania płyty od dzisiaj:

bit.ly/KultPolandRock



To tylko jeszcze chciałbym oficjalnie poinformować, gdyby jednak ktoś nie zrozumiał:

To był żart primaaprilisowy :)

Wszelkie teksty i wypowiedzi zostały wymyślone i nie mają nic wspólnego zarówno z SP Records jak i Złotym Melonem i
P. Jurkiem Owsiakiem. Oczywiście Pan Jurek może spokojnie wykorzystać fragmenty jak i całość tekstu jako swój, jeśli kiedykolwiek uzna to za stosowne.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez artek » 3 kwi 2020, o 14:26

djadijos napisał(a):
djadijos napisał(a):Doczekaliśmy się!

12 czerwca 2020 roku ukaże się długo oczekiwane wydawnictwo Kultu z 25 festiwalu Pol'and'Rock

Po raz pierwszy w historii będzie to kolaboracja firm Złoty Melon oraz S.P. Records.

Będzie to również pierwsze w historii Złotego Melona wydawnictwo wydane aż na 5 rodzajach różnych nośników fizycznych tj: 2CD+DVD, 2CD+BD, 2 MC, 3LP

Jurek Owsiak o wydawnictwie:

Pierwszy ( i mamy nadzieję,że nie ostatni!) występ grupy Kult na festiwalu Pol'and'Rock, stał się legendarny nie tylko,ze względu na rekord frekwencji podczas koncertu (według naszych szacunków 750-800 tyś, niektóre media mówią nawet o milionie osób podczas tego koncertu), to również chyba najbardziej oczekiwany koncert tej edycji festiwalu.
W nocy z 3 na 4 sierpnia 2019 doszło do jednego z najpiękniejszych koncertów na festiwalu. Kult łączy pokolenia, Kult to wyjątkowe zjawisko, które ubiera w muzykę to, co nam w duszy gra – ogromne pokłady buntu, nadziei i marzeń. Każda płyta Kultu i Kazika to odwzorowanie naszych myśli, naszych marzeń i lęków. Oddajemy Wam do rąk płytę z zapisem tego przepięknego koncertu, historycznego również ze względu na nowe nośniki. Oddajemy płytę wyczekiwaną przez fanów, płytę z koncertu który pomimo,że był krótszy niż koncerty grane zazwyczaj przez Kult, to był jednym z najlepszych koncertów zespołu w historii.


Link do zamawiania płyty od dzisiaj:

bit.ly/KultPolandRock



To tylko jeszcze chciałbym oficjalnie poinformować, gdyby jednak ktoś nie zrozumiał:

To był żart primaaprilisowy :)

Wszelkie teksty i wypowiedzi zostały wymyślone i nie mają nic wspólnego zarówno z SP Records jak i Złotym Melonem i
P. Jurkiem Owsiakiem. Oczywiście Pan Jurek może spokojnie wykorzystać fragmenty jak i całość tekstu jako swój, jeśli kiedykolwiek uzna to za stosowne.




ochłoń albo zgłoś się na kwarantannę, 1szy już był...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez Thorgal » 4 kwi 2020, o 02:04

Owsiak w komentarzu na youtube pod pytaniem o DVD Kultu odpisał: To nie jest takie proste.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez Loxor » 4 kwi 2020, o 18:33

Thorgal napisał(a):Owsiak w komentarzu na youtube pod pytaniem o DVD Kultu odpisał: To nie jest takie proste.

Tak to jest jak dwóch wydafcuf mocno pazernych na kasę. A fani w tym wszystkim cierpią najbardziej
 
Posty: 34
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 19:38

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez onyx » 4 kwi 2020, o 19:59

To jest sprawa poza naszym udziałem,pobudek wydawców lepiej nie oceniać.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez djadijos » 5 kwi 2020, o 00:48

Loxor napisał(a):
Thorgal napisał(a):Owsiak w komentarzu na youtube pod pytaniem o DVD Kultu odpisał: To nie jest takie proste.

Tak to jest jak dwóch wydafcuf mocno pazernych na kasę. A fani w tym wszystkim cierpią najbardziej

onyx napisał(a):To jest sprawa poza naszym udziałem,pobudek wydawców lepiej nie oceniać.


Ale ta płyta będzie. Po prostu SP Records jest wydawnictwem, które ma "opiekę" nad Kazikiem i jego muzyką i obydwa wydawnictwa tj Złoty Melon i SP Records muszą dogadać szczegóły. Kto jest za co odpowiedzialny itp. Sytuacja jest teraz ciężka bo koronowirus i nie mogą usiąść normalnie do rozmów.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez artek » 5 kwi 2020, o 10:33

djadijos napisał(a):
Loxor napisał(a):
Thorgal napisał(a):Owsiak w komentarzu na youtube pod pytaniem o DVD Kultu odpisał: To nie jest takie proste.

Tak to jest jak dwóch wydafcuf mocno pazernych na kasę. A fani w tym wszystkim cierpią najbardziej

onyx napisał(a):To jest sprawa poza naszym udziałem,pobudek wydawców lepiej nie oceniać.


Ale ta płyta będzie. Po prostu SP Records jest wydawnictwem, które ma "opiekę" nad Kazikiem i jego muzyką i obydwa wydawnictwa tj Złoty Melon i SP Records muszą dogadać szczegóły. Kto jest za co odpowiedzialny itp. Sytuacja jest teraz ciężka bo koronowirus i nie mogą usiąść normalnie do rozmów.



pożyczyli okrągły stół
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez Thorgal » 9 kwi 2020, o 01:52

djadijos, daj im 3 miesiące na dogadanie, a potem zapytaj o sytuację i plany wydawnicze. Jeśli takowych nie będzie, to z czystym sumieniem wrzucaj chętnym ten oficjalnie i publicznie transmitowany materiał. Pewnie nagrało go więcej osób za pomocą legalnych programów.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez djadijos » 9 kwi 2020, o 09:47

Z całym szacunkiem, ale nie. Aktualna sytuacja jest ciężka i wszelkie plany wydawnicze mogą teraz być inne. Kazik w tym roku miałby wydać 3 płyty, studyjka z Kultem, studyjka z Kwartetem Proforma i do tego jeszcze Pol'and'Rock. A wiemy, że sytuacja gospodarcza może być ciężka, nawet bardzo i obawiam się, że wielu fanów może być w tak ciężkiej sytuacji finansowej, że nie będą mogli pozwolić sobie na kupno chociaż jednej płyty...

Dlatego podjąłem decyzję, że należy czekać kilka lat.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez Krzysieq » 9 kwi 2020, o 11:02

Thorgal napisał(a):djadijos, daj im 3 miesiące na dogadanie, a potem zapytaj o sytuację i plany wydawnicze. Jeśli takowych nie będzie, to z czystym sumieniem wrzucaj chętnym ten oficjalnie i publicznie transmitowany materiał. Pewnie nagrało go więcej osób za pomocą legalnych programów.

Z czystym sumieniem? To znaczy dajesz dyspensę na siódme przykazanie?
Czy nie uznajesz tego przepisu tak samo jak ósmego?

Niech ksiądz powie, bo ja nie wiem. Mam trzydzieści lat z okładem - głupi jestem tak jak byłem.
Kaliber 44 - Księga Tajemnicza. Prolog.
No way.
Avatar użytkownika
 
Posty: 128
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 20:39
Lokalizacja: Brzeg/Toruń

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez Jaaasiek » 9 kwi 2020, o 12:32

Thorgal napisał(a):djadijos, daj im 3 miesiące na dogadanie, a potem zapytaj o sytuację i plany wydawnicze. Jeśli takowych nie będzie, to z czystym sumieniem wrzucaj chętnym ten oficjalnie i publicznie transmitowany materiał. Pewnie nagrało go więcej osób za pomocą legalnych programów.

Nawoływanie do kradzieży?

To, że ktoś go sobie nagrał z publicznej transmisji na własny użytek to co innego. Stanowisko zespołu było w tej sprawie jasne, rozpowszechnianie tego będzie czystym złodziejstwem. Po drugie materiał jest też własnością firmy Złoty Melon.

Podoba mi się ta moralność Kalego. Rozumiem, że tak samo można robić ze wszystkimi nagraniami?
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez djadijos » 9 kwi 2020, o 13:04

artek napisał(a):pożyczyli okrągły stół


Sorry, nie ma takiej możliwości, Adrian ,tfffu Andrzej nie odda nic z pałacu prezydenckiego :lol:


Krzysieq napisał(a):
Thorgal napisał(a):djadijos, daj im 3 miesiące na dogadanie, a potem zapytaj o sytuację i plany wydawnicze. Jeśli takowych nie będzie, to z czystym sumieniem wrzucaj chętnym ten oficjalnie i publicznie transmitowany materiał. Pewnie nagrało go więcej osób za pomocą legalnych programów.

Z czystym sumieniem? To znaczy dajesz dyspensę na siódme przykazanie?
Czy nie uznajesz tego przepisu tak samo jak ósmego?

Niech ksiądz powie, bo ja nie wiem. Mam trzydzieści lat z okładem - głupi jestem tak jak byłem.


Jaaasiek napisał(a):
Thorgal napisał(a):djadijos, daj im 3 miesiące na dogadanie, a potem zapytaj o sytuację i plany wydawnicze. Jeśli takowych nie będzie, to z czystym sumieniem wrzucaj chętnym ten oficjalnie i publicznie transmitowany materiał. Pewnie nagrało go więcej osób za pomocą legalnych programów.

Nawoływanie do kradzieży?

To, że ktoś go sobie nagrał z publicznej transmisji na własny użytek to co innego. Stanowisko zespołu było w tej sprawie jasne, rozpowszechnianie tego będzie czystym złodziejstwem. Po drugie materiał jest też własnością firmy Złoty Melon.

Podoba mi się ta moralność Kalego. Rozumiem, że tak samo można robić ze wszystkimi nagraniami?


Spokojnie, nie mam zamiaru nic udostępniać. Przynajmniej w okresie kilku lat,a potem zawsze mogę przedłużyć znowu o kilka lat itd. Aż zrobi się z tego 20 lat i wszyscy zapomną albo nogi wyciągną. Jak nasz koffany US ze zwrotem VAT :lol:
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez Jaaasiek » 10 kwi 2020, o 11:08

djadijos napisał(a):
Jaaasiek napisał(a):
Thorgal napisał(a):djadijos, daj im 3 miesiące na dogadanie, a potem zapytaj o sytuację i plany wydawnicze. Jeśli takowych nie będzie, to z czystym sumieniem wrzucaj chętnym ten oficjalnie i publicznie transmitowany materiał. Pewnie nagrało go więcej osób za pomocą legalnych programów.

Nawoływanie do kradzieży?

To, że ktoś go sobie nagrał z publicznej transmisji na własny użytek to co innego. Stanowisko zespołu było w tej sprawie jasne, rozpowszechnianie tego będzie czystym złodziejstwem. Po drugie materiał jest też własnością firmy Złoty Melon.

Podoba mi się ta moralność Kalego. Rozumiem, że tak samo można robić ze wszystkimi nagraniami?


Spokojnie, nie mam zamiaru nic udostępniać. Przynajmniej w okresie kilku lat,a potem zawsze mogę przedłużyć znowu o kilka lat itd. Aż zrobi się z tego 20 lat i wszyscy zapomną albo nogi wyciągną. Jak nasz koffany US ze zwrotem VAT :lol:

Spoko, ja to wiem, Ty to wiesz. Jestem pewien, że gdyby kwestia dotyczyła materiału nagranego na innym wydarzeniu, o którym zespół powiedziałby, że również planują "coś z tym zrobić", to Thorgal trzymałby gębę na kłódkę. Przecież to jest ewidentnie kolejna cegiełka do jego idiotycznej krucjaty przeciwko Owsiakowi :)
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez djadijos » 10 kwi 2020, o 12:18

Niektórzy, w imię nienawiści są w stanie zrobić wszystko. Bywa.

W kwestii jeszcze wydawnictwa.

Przede wszystkim. Złoty Melon oraz SP Records muszą dogadać się m.in. w sprawie:

podziału zysków,
podziału kto komu zleca lub samemu robi:
mix master pod CD, DVD, winyl, ewentualnie pod Blu-ray (DTS HD MA wymaga mixu na lepszym sprzęcie niż pod zwykły DTS.) montażu, projektu graficznego, montażu wideo, authoringu pod DVD i ewentualnie Blu-ray.
Do tego kto i gdzie zleca tłoczenie, kto będzie dystrybutorem (zarówno Złoty Melon jak i SP Records zleca to innym firmom).
Promocja kto jak i gdzie itp.

Jest trochę ustaleń. Mogłem coś pominąć oczywiście.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez artek » 11 kwi 2020, o 01:05

djadijos napisał(a):Niektórzy, w imię nienawiści są w stanie zrobić wszystko. Bywa.

W kwestii jeszcze wydawnictwa.

Przede wszystkim. Złoty Melon oraz SP Records muszą dogadać się m.in. w sprawie:

podziału zysków,
podziału kto komu zleca lub samemu robi:
mix master pod CD, DVD, winyl, ewentualnie pod Blu-ray (DTS HD MA wymaga mixu na lepszym sprzęcie niż pod zwykły DTS.) montażu, projektu graficznego, montażu wideo, authoringu pod DVD i ewentualnie Blu-ray.
Do tego kto i gdzie zleca tłoczenie, kto będzie dystrybutorem (zarówno Złoty Melon jak i SP Records zleca to innym firmom).
Promocja kto jak i gdzie itp.

Jest trochę ustaleń. Mogłem coś pominąć oczywiście.



Alle dopilnujesz wszystkiego? Możemy liczyć i być spokojni?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez djadijos » 11 kwi 2020, o 13:54

artek napisał(a):
djadijos napisał(a):Niektórzy, w imię nienawiści są w stanie zrobić wszystko. Bywa.

W kwestii jeszcze wydawnictwa.

Przede wszystkim. Złoty Melon oraz SP Records muszą dogadać się m.in. w sprawie:

podziału zysków,
podziału kto komu zleca lub samemu robi:
mix master pod CD, DVD, winyl, ewentualnie pod Blu-ray (DTS HD MA wymaga mixu na lepszym sprzęcie niż pod zwykły DTS.) montażu, projektu graficznego, montażu wideo, authoringu pod DVD i ewentualnie Blu-ray.
Do tego kto i gdzie zleca tłoczenie, kto będzie dystrybutorem (zarówno Złoty Melon jak i SP Records zleca to innym firmom).
Promocja kto jak i gdzie itp.

Jest trochę ustaleń. Mogłem coś pominąć oczywiście.



Alle dopilnujesz wszystkiego? Możemy liczyć i być spokojni?


Jak widać kwestie związane z biurokracja i dop...niem każdemu jak rasowy urzędnik masz w małym paluszku, także nie będę taki i pozostawie Ci pole do popisu. Możesz się wykazać. :)
Wesołych świąt :lol:
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez Thorgal » 12 kwi 2020, o 00:58

Chwila. Nie mogę nagrać sobie koncertu Lou Reeda z internetu i przegrać (jesli mam ochote) chętnym?

Material, o ktorym mowimy to nie jest zadne oficjalne wydawnictwo. Nie ma zadnej plyty. Nie ma zadnej zapowiedzi plyty. Nie ma nic poza straszeniem kolegi z forum.

Jest to material oficjalnie emitowany przez organizatora festiwalu. Osobiscie nie mam parcia na niego. Mam parcie na zastraszycieli fanow, ktorzy dla niekomercyjnych celow chca sobie przegrac legalnie transmitowany koncert z internetu, a nie zadne oficjalne wydawnictwo, ktorego nie ma i nie wiemy czy bedzie.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez djadijos » 12 kwi 2020, o 09:17

Ustawa Prawo autorskie i prawa pokrewne.

Wesołych świąt!
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez djadijos » 12 kwi 2020, o 09:52

M.in.:
Art. 17. Treść autorskich praw majątkowych.
Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, twórcy przysługuje wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz do wynagrodzenia za korzystanie z utworu.

Art. 23. Dozwolony użytek osobisty
2
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Art. 23[1]. Dozwolony użytek; utrwalenia przelotne

Nie wymaga zezwolenia twórcy tymczasowe zwielokrotnienie, o charakterze przejściowym lub incydentalnym, niemające samodzielnego znaczenia gospodarczego, a stanowiące integralną i niezbędną część procesu technologicznego, którego celem jest wyłącznie umożliwienie:

1) przekazu utworu w systemie teleinformatycznym pomiędzy osobami trzecimi przez pośrednika lub

2) zgodnego z prawem korzystania z utworu.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez Jaaasiek » 14 kwi 2020, o 07:57

Thorgal napisał(a):Chwila. Nie mogę nagrać sobie koncertu Lou Reeda z internetu i przegrać (jesli mam ochote) chętnym?

Material, o ktorym mowimy to nie jest zadne oficjalne wydawnictwo. Nie ma zadnej plyty. Nie ma zadnej zapowiedzi plyty. Nie ma nic poza straszeniem kolegi z forum.

Jest to material oficjalnie emitowany przez organizatora festiwalu. Osobiscie nie mam parcia na niego. Mam parcie na zastraszycieli fanow, ktorzy dla niekomercyjnych celow chca sobie przegrac legalnie transmitowany koncert z internetu, a nie zadne oficjalne wydawnictwo, ktorego nie ma i nie wiemy czy bedzie.

Nieważne czy dla komercyjnych czy nie. Materiały są własnością Złotego Melona - to, o czym mówisz jest kradzieżą.
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez kroy » 16 kwi 2020, o 20:20

Jaaasiek napisał(a):
Thorgal napisał(a):Chwila. Nie mogę nagrać sobie koncertu Lou Reeda z internetu i przegrać (jesli mam ochote) chętnym?

Material, o ktorym mowimy to nie jest zadne oficjalne wydawnictwo. Nie ma zadnej plyty. Nie ma zadnej zapowiedzi plyty. Nie ma nic poza straszeniem kolegi z forum.

Jest to material oficjalnie emitowany przez organizatora festiwalu. Osobiscie nie mam parcia na niego. Mam parcie na zastraszycieli fanow, ktorzy dla niekomercyjnych celow chca sobie przegrac legalnie transmitowany koncert z internetu, a nie zadne oficjalne wydawnictwo, ktorego nie ma i nie wiemy czy bedzie.

Nieważne czy dla komercyjnych czy nie. Materiały są własnością Złotego Melona - to, o czym mówisz jest kradzieżą.


Ups, ale wtopa ! :-)
A ja widzę, że świat już prawie runął...
i co? i mam, kurwa, dobry humor
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:25

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez artek » 17 kwi 2020, o 00:53

Jaaasiek napisał(a):
Thorgal napisał(a):Chwila. Nie mogę nagrać sobie koncertu Lou Reeda z internetu i przegrać (jesli mam ochote) chętnym?

Material, o ktorym mowimy to nie jest zadne oficjalne wydawnictwo. Nie ma zadnej plyty. Nie ma zadnej zapowiedzi plyty. Nie ma nic poza straszeniem kolegi z forum.

Jest to material oficjalnie emitowany przez organizatora festiwalu. Osobiscie nie mam parcia na niego. Mam parcie na zastraszycieli fanow, ktorzy dla niekomercyjnych celow chca sobie przegrac legalnie transmitowany koncert z internetu, a nie zadne oficjalne wydawnictwo, ktorego nie ma i nie wiemy czy bedzie.

Nieważne czy dla komercyjnych czy nie. Materiały są własnością Złotego Melona - to, o czym mówisz jest kradzieżą.



a wiadomo, że kto podnosi kradzione...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kult - Pol'and'Rock Festival oficjalne wydawnictwo

Postprzez Thorgal » 17 kwi 2020, o 01:43

Material, ktory zgral sobie fan z oficjalnej transmisji legalnymi programami jest wlasnoscia Zlotego Melona?

Nie sądzę. Jest to wlasnosc fana na jego użytek.

Zloty Melon nawet nie zapowiada plyty z tego. Owsiak na pytanie o plyte odpowiada: To skomplikowane.

Moze wiec cos bedzie za rok, trzy, siedem lub wcale.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 195 gości