Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 06:15

Thorgal napisał(a):
Opozycja robi teraz z Kazika swoje antypisowskie narzedzie wyborcze. Dobrze, aby sam Kazik odniosl sie do tego.


No właśnie, już pojawiły się w necie nagłówki "Kazik w końcu przyłożył PISowi" - przydałoby się aby rzekł dwa zdania na ten temat., tylko z drugiej strony jak Kazik się teraz do tego odniesie, to - obawiam się - może otworzyć puszkę Pandory. D

Thorgal napisał(a):A swoja droga: po cholere te wizualizacje? Jak chce klip to wlaczam youtube. Na koncert ide zobaczyc zespol, a nie sciane za nimi, ktora walczy o moja uwage. Idiotyczny pomysl. No i teraz pija co nawarzyli.

PS. Ciekawe czy Grudy celowo nie ma na zdjeciu z Owsiakiem?


Zgadza się, te migawki zbędne - zwłaszcza, że pieśni są ponadczasowe a marionetki w tych teatrach cały czas się zmieniają.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 06:18

jarekg napisał(a):Gospodarz. Bardzo dobre słowo. Powiedz mi, czy jak organizujesz imprezę, sąsiedzi przychodzą, pijecie wódkę i rozmowa schodzi na tematy polityczne, powstrzymujesz się od wyrażenia własnego zdania?

Myślę, że Owsiak jako gospodarz swojego festiwalu ma prawo wyrazić własne zdanie i nie można mu tego zabronić. Można się z tym zdaniem nie zgadzać, oczywiście. Ale nie można mu tego zakazać.


Oczywiście, że ma prawo, tym bardziej że to JEGO impreza - co do tego nie mam wątpliwości od lat. Tu chodzi o instrumentalne potraktowanie innych.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 06:25

artek napisał(a):
Przykład Maleńczuka. Każdy jego występ przesycony jest anty pisowską retoryką. Nie chodzi o piosenki. Chodzi o jego konferansjerkę. Oczywiście ma swoje poglądy polityczne, swoje zdanie. Czy ktoś, kto idzie posłuchać kowerów Młynarskiego, jest zainteresowany propagandą Maleńczuka?

Przykład drugi. Kult i Kazik. Chciałbyś słuchać propagandy między piosenkami??? Chciałbyś indoktrynacji ze sceny, czy wolisz posłuchać muzyki a tekst i ich interpretacja, to już kwestia twojej inteligencji.

Przykład trzeci. Owsianka zbiera kasę. Dobrze, że kupuje karetkę i łóżko do szpitala, ale czy musi uprawiać ekshibicjonizm w zakresie swoich poglądów politycznych? Czy musi robić k.rwę z festiwalu? Jakie on ma prawo, do mówienia mi o wstydzie, w sytuacji kiedy nie bylem na wyborach, bo taki był mój wybór?

Impreza publiczna, z załóżmy że milionem uczestników, to nie wódka z Panem Krzysiem i Panią Grażynką, na działce w Łomiankach...


Dokładnie - Owsiak zrobił z festiwalu tubę dla emisji swoich sympatii i antypatii politycznych, choć ludzie przyjechali po prostu na koncert a nie na zjazd partyjny.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 06:34

eMWu napisał(a):
Właśnie za ten brak udziału w partyjnej nawalance Kazik ma - przynajmniej u mnie - niebotyczny szacunek, który dawno stracili Maleńczuk czy Lipiński.


Mam tak samo, stąd głos tutaj na forum. Teraz tylko pytanie, czy - chcąc, nie chcąc - ta cała historia go nie wciągnie w tą nawalankę?
W wywiadzie radiowym kazik kiedyś powiedział coś takiego:
”Ktoś mi mówił, że w Szwajcarii 75 proc. ludzi nie wie, jak się nazywa ich prezydent, i ja chciałbym tego samego. Chciałbym, żeby żadna władza nie wpier...a mi się w moje prywatne życie. W moje życie PiS nie ingeruje bardziej, niż ingerowała Platforma, tu się nic nie zmieniło”.
I to oczywi
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 06:46

C.D.: : I oczywiście wypowiedzi Kazika w tym duchu wywoływały ból dupska u zwolenników tzw. opozycji, stąd oczekiwali na "odszczekanie" tego, no i ... doczekali się ;-) ;-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Milan » 7 sie 2019, o 08:08

Jaaasiek napisał(a):
djadijos napisał(a):Chyba tylko Kabanos miał 2h 30 minut ale to na Krysznie. A tam jest luźniej. Główna scena rządzi się swoimi prawami.

Koniec Świata i Nocny Kochanek mieli u Krishny koncerty powyżej 3h z tego co pamiętam :)

Kult obserwowany z górki ASP zrobił mega wrażenie, jednak musiałem spadać przed końcem, bo zaczynały się problemy z wyjazdami samochodów.


Dało się wtedy dojść z ASP pod scenę czy za duży tłum ?:) I jak tam było słuchać ?
Z Pola Malinowskiego wyjeżdżałeś ? Ja ruszałem ok 7 z parkingów i luz był , ale wiem że po 9 cały Kostrzyn stał
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 paź 2018, o 08:45

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez jarekg » 7 sie 2019, o 08:38

Thorgal napisał(a):A swoja droga: po cholere te wizualizacje? Jak chce klip to wlaczam youtube. Na koncert ide zobaczyc zespol, a nie sciane za nimi, ktora walczy o moja uwage. Idiotyczny pomysl. No i teraz pija co nawarzyli.

Koncert nie był po to, żeby jaśnie pan Thorgal był zadowolony i żeby przypadkiem mu cukier nie skoczył po wszystkim. Chcieli z wizualizacjami, to zrobili z wizualizacjami.

@artek - jeżeli artysta chce się uzewnętrznić poza wykonywanymi piosenkami, proszę bardzo, ma do tego prawo. Tak samo jak ma prawo się nie uzewnętrzniać. Druga sprawa - ja bym bardzo prosił o zachowywanie szacunku dla ludzi "z innych parafii" i nieprzekręcanie nazwisk.
Trzecia sprawa - co do porównania imprezy publicznej do wódki z sąsiadami, może rzeczywiście niezbyt trafny przykład. Ale i tu, i tu jest gospodarz ze swoimi poglądami. I tylko od uczestników zależy, czy będą je szanować, czy skończy się mordobiciem.

@eMWu - w punkt o tym manifeście społecznym. Pełna zgoda.

@Horst - myślę, że Kazik wiedział do kogo jedzie i z czym to się może wiązać. I pojechał tam dla ludzi, a nie dla Jerzego Owsiaka.

Sorry za taką formę odpowiedzi, ale piszę z telefonu. Myślę, że jest to moja ostatnia odpowiedź w tym wątku. To wszystko jest kolejnym przykładem "pękniętego domu" , mnie to nie interesuje. Wystarczy mi tego na co dzień.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez artek » 7 sie 2019, o 09:03

Ch.jowe w tym wszystkim jest zawłaszczanie Kazika.
Prawie 40 lat temu określił swoje stanowisko, definiując Babilon.
Kilka lat temu dopisał aneks do Babilonu - Prosto.
A dzisiaj, wszystkie te pi.dy stawiają Kazika po stronie, która wydaje im się jedyną prawdziwą.
Jak nie zna się twórczości, nie zna tych deklaracji od 40 lat, to lepiej nic nie mówić...

Ps. Politykier zrobił swoje...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez gad » 7 sie 2019, o 11:35

Ja jebie jakie poruszenie w narodzie :D Widzę, że osoby w stylu Thorgala jakoś są w stanie sobie wytłumaczyć, że Kult u Owsiaka zagrał, bo to dla muzyki zrobili, wcale nie muszą się zgadzać z tym co Owsiak mówi ze sceny. Ale już tego, że na tych telebimach się osoby z Dziennika Telewizyjnego pojawiły to już nie są w stanie przełknąć i tłumaczą sobie, że Kazik to na pewno nie wiedział co tam za nim się wyświetla, a w ogóle to powinni tam dać kogoś jeszcze z Faktów TVN, a tak jeszcze najbardziej to tych wizualizacji powinno nie być, bo jak ktoś se na PiS głosuje to ma zgrzyt podczas "Po co Wolność" i mu to przeszkadza w interpretacji piosenki, że to za PO nie było wolności. Cyrk.

W sumie jest to dla mnie niesamowite, jaki Kazik ma autorytet wciąż w naszym kraju. Zastanawiam się skąd ten autorytet się bierze i wychodzi mi tylko to, że Staszewski jest chyba ostatnim z liczących się polskich punkowców, na których wychowało się pokolenie nazwijmy to obecnie wyborcze, który gdzieś tam flirtował z ta prawą stroną. Czyli dla prawicowego wyborcy jest to ostatni muzyk, z tych liczących się, którego można słuchać z czystym sumieniem, bez wspierania "lewactwa". Nie sądzę, żeby Kazik miał jakieś ciekawe przekonania obecnie - tzn. może i ma, ale na pewno nie jest w stanie wyrazić ich nawet nie tylko w tekstach, co w zwykłych wywiadach. Nie sądzę też żeby występ na Woodstocku był przez niego specjalnie przemyślany pod kątem urażenia dzbanów-słuchaczy. Kurde no który zespół nie chciałby wystąpić przed milionem słuchaczy? No a to co na telebimach się pokazało? Utyskiwania przedmówców, że TVP zawsze było tubą partii rządzącej są dosyć śmieszne. Bo trzeba być albo ślepym, albo kłamliwym, jeśli porównuje się obecną TVP z którąkolwiek jej odsłoną po 89 roku i twierdzi się, że jest tak jak było. No serio Panowie, troszkę powagi :D Obecna odsłona TVP to jest coś na poziomie Dziennika Telewizyjnego. I udawanie, że jest inaczej, to udawanie właśnie i nic więcej.

Dla kogoś kto nie jest wyborcą PiSu, albo chociaż nie jest fanatykiem PiSu to co wyświetlono na telebimach nie powinno być niczym nazbyt zaskakującym. W sumie nawet w tym wątku chyba większość się zgadza, że Wiadomości to tuba propagandowa, co najwyżej dodają szybciutko, że zawsze tak było, za innych rządów też, no ale nikt chyba z tutaj zebranych nie ma złudzeń co do obiektywizmu tej stacji (jeśli pojawi się pytanie a czym jest obiektywizm i co jest obiektywne i kto to ustala, to zrzygam się z nudów). Dlatego dziwi mnie troszkę to poruszenie. Bo nie pokazali tam nic czego byśmy wszyscy nie wiedzieli, a jednak odbierane jest to tak jakby Kazik tam co najmniej pokazał zdjęcie swojego głosu wyborczego z krzyżykiem przy liście PO.

Jest to dla mnie niesamowite jaką Kazik ma pozycję w świecie muzycznym, jaki autorytet sobie wypracował, że mimo tego, że od jakiś 19 lat nie napisał żadnego lepszego tekstu, to jego małe gesty są tak mocno komentowane nie tyle przecież w świecie muzycznym co polityczno-społecznym.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Thorgal » 7 sie 2019, o 13:15

Podejrzewam, że Kazik ma w tyłku to, co jest na telebimach. On przychodzi na koncert i śpiewa.

To stronnictwa polityczne używają tego, co im dostarczy jako amunicję, by przyłożyć drugiej stronie. A że Kazik odpuszczając sobie pewne rzeczy - daje im pretekst, to potem jest używany instrumentalnie. Jak teraz - opozycja będzie używała tych kawałków z "Po co wolność?" - by zwiększyć elektorat pod sztandarem "anty-PiS".

Skutek jest taki, że różnej maści portale społeczno-informacyjne komentują występ Kultu z perspektywy politycznej, a nie artystycznej. Niestety sam zespół dał im pożywkę.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 14:07

artek napisał(a):Ps. Politykier zrobił swoje...


Ano niestety :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 14:29

Na temat samego występu już nie ciągnę tematu, bo co miałem do powiedzenia - powiedziałem.
Odniosę się tylko do wątków ubocznych, bo imputujesz Waść przedmówcom jakieś dziwne rzeczy.

gad napisał(a):W sumie jest to dla mnie niesamowite, jaki Kazik ma autorytet wciąż w naszym kraju. Zastanawiam się skąd ten autorytet się bierze i wychodzi mi tylko to, że Staszewski jest chyba ostatnim z liczących się polskich punkowców, na których wychowało się pokolenie nazwijmy to obecnie wyborcze, który gdzieś tam flirtował z ta prawą stroną. Czyli dla prawicowego wyborcy jest to ostatni muzyk, z tych liczących się, którego można słuchać z czystym sumieniem, bez wspierania "lewactwa".


Ja bym to ujął nieco inaczej - to jeden z niewielu muzyków postpunkowych ogólnie znanych, co nie uległ zbiorowemu 'znienormalnieniu' - po prostu zachowuje normalność i zdrowy dystans do rzeczywistości, tej politycznej również.

gad napisał(a):Utyskiwania przedmówców, że TVP zawsze było tubą partii rządzącej są dosyć śmieszne. Bo trzeba być albo ślepym, albo kłamliwym, jeśli porównuje się obecną TVP z którąkolwiek jej odsłoną po 89 roku i twierdzi się, że jest tak jak było. No serio Panowie, troszkę powagi :D Obecna odsłona TVP to jest coś na poziomie Dziennika Telewizyjnego. I udawanie, że jest inaczej, to udawanie właśnie i nic więcej.


Są różne rodzaje propagandy: np. przez pomijanie tematów, stygmatyzowanie niektórych tematów, ośmieszanie, blokowanie poglądów alternatywnych (te środki były stosowane wcześniej), czy łopatologiczne tłumaczenie i manipulowanie faktami (tak jest częściej teraz) etc. To, że akurat Ty uważasz dany rodzaj propagandy za mniej lub bardziej "nie do przyjęcia" - nie oznacza, że kiedyś było pod tym względem "lepiej" i nie można czynić żadnych porównań.

gad napisał(a):Jest to dla mnie niesamowite jaką Kazik ma pozycję w świecie muzycznym, jaki autorytet sobie wypracował, że mimo tego, że od jakiś 19 lat nie napisał żadnego lepszego tekstu, to jego małe gesty są tak mocno komentowane nie tyle przecież w świecie muzycznym co polityczno-społecznym.


Oczywistym jest, że dla Owsiaka cenniejsze jest wykazanie się poparciem artysty "nieskundlonego", to jest jasne jak 2x2. "Użyteczni idioci" są już dawno zidentyfikowani i gotowi - jak u Barei - z formułą: "ja wam zawsze wszystko wyśpiewam".
https://www.youtube.com/watch?v=dis-kJzTHNg
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez gad » 7 sie 2019, o 15:06

Horst Uhlke napisał(a):Na temat samego występu już nie ciągnę tematu, bo co miałem do powiedzenia - powiedziałem.
Odniosę się tylko do wątków ubocznych, bo imputujesz Waść przedmówcom jakieś dziwne rzeczy.

gad napisał(a):W sumie jest to dla mnie niesamowite, jaki Kazik ma autorytet wciąż w naszym kraju. Zastanawiam się skąd ten autorytet się bierze i wychodzi mi tylko to, że Staszewski jest chyba ostatnim z liczących się polskich punkowców, na których wychowało się pokolenie nazwijmy to obecnie wyborcze, który gdzieś tam flirtował z ta prawą stroną. Czyli dla prawicowego wyborcy jest to ostatni muzyk, z tych liczących się, którego można słuchać z czystym sumieniem, bez wspierania "lewactwa".


Ja bym to ujął nieco inaczej - to jeden z niewielu muzyków postpunkowych ogólnie znanych, co nie uległ zbiorowemu 'znienormalnieniu' - po prostu zachowuje normalność i zdrowy dystans do rzeczywistości, tej politycznej również.


Popieranie swego czasu Korwina to "zachowanie normalności i zdrowego dystansu do rzeczywistości, tej politycznej również"? :D

Horst Uhlke napisał(a):
gad napisał(a):Utyskiwania przedmówców, że TVP zawsze było tubą partii rządzącej są dosyć śmieszne. Bo trzeba być albo ślepym, albo kłamliwym, jeśli porównuje się obecną TVP z którąkolwiek jej odsłoną po 89 roku i twierdzi się, że jest tak jak było. No serio Panowie, troszkę powagi :D Obecna odsłona TVP to jest coś na poziomie Dziennika Telewizyjnego. I udawanie, że jest inaczej, to udawanie właśnie i nic więcej.


Są różne rodzaje propagandy: np. przez pomijanie tematów, stygmatyzowanie niektórych tematów, ośmieszanie, blokowanie poglądów alternatywnych (te środki były stosowane wcześniej), czy łopatologiczne tłumaczenie i manipulowanie faktami (tak jest częściej teraz) etc. To, że akurat Ty uważasz dany rodzaj propagandy za mniej lub bardziej "nie do przyjęcia" - nie oznacza, że kiedyś było pod tym względem "lepiej" i nie można czynić żadnych porównań.


Pozwolisz, że wyliczę "rodzaje propagandy":
- pomijanie tematów (nie zająknęli się w Wiadomościach do tej pory o lotach marszałka Marka Kuchcińskiego)
- stygmatyzowanie niektórych tematów (LGBT)
- ośmieszanie (Paski w stylu "WALKA Z (PO)STKOMUNĄ")
- blokowanie poglądów alternatywnych (patrz załącznik)
- łopatologiczne tłumaczenie (Zamiast o marszałku puścili temat o lotach za rządów PO)
- manipulowanie faktami (sprawa pobitego księdza, którego mieli dokonać homoseksualiści, co okazało się nieprawdą)

I to przykłady z ostatniego nawet nie miesiąca, ale 2-3 tygodni. Naprawdę rozumiem, że są rzeczy ocenne, że można mieć różne zdanie na pewne tematu, inaczej postrzegać rzeczywistość, ale serio twierdzenie, że w TVP jest zasadniczo tak jak było jest po prostu śmieszne.

Horst Uhlke napisał(a):
gad napisał(a):Jest to dla mnie niesamowite jaką Kazik ma pozycję w świecie muzycznym, jaki autorytet sobie wypracował, że mimo tego, że od jakiś 19 lat nie napisał żadnego lepszego tekstu, to jego małe gesty są tak mocno komentowane nie tyle przecież w świecie muzycznym co polityczno-społecznym.


Oczywistym jest, że dla Owsiaka cenniejsze jest wykazanie się poparciem artysty "nieskundlonego", to jest jasne jak 2x2. "Użyteczni idioci" są już dawno zidentyfikowani i gotowi - jak u Barei - z formułą: "ja wam zawsze wszystko wyśpiewam".
https://www.youtube.com/watch?v=dis-kJzTHNg


My chyba nie o tym samym. Mnie dziwi ten autorytet Kazika po tylu latach nie napisania dobrego tekstu. Rozumiem jego pozycję w latach '90, nie rozumiem jej teraz.
Ale w sumie to ciekawe co piszesz - bo z jednej strony przyznajesz, że TVP jest propagandowa. To chyba źle, prawda? Rozumiem, że za PO też była propagandowa, ale to nie czyni siania propagandy lepszym zachowaniem. Na tych telebimach zostało to ukazane - czysty fakt, że TVP sieje propagandę. To źle, że tak się stało? Nie jesteś za tym, aby TVP było medium jak najbardziej niezależnym od wszelkich wpływów?
Załączniki
tvp.jpg
tvp.jpg (81.11 KiB) Przeglądane 9059 razy
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Thorgal » 7 sie 2019, o 15:44

Skiba:
Jak się nieoficjalnie już dowiedzieli dziennikarze była to samowolna decyzja osoby odpowiedzialnej za animacje komputerowe. Kurski w mundurze pojawił się na ekranie prawdopodobnie bez wiedzy i zgody zespołu. Nie mieli więc racji ani ci co zaczęli opluwać Kazika za "zdradę", ani ci którzy już witali go w po stronie "opozycji".

Jak mowilem: Kazik ma wylane na wszystko. Teraz zespol przez wizualizacje jakiegos kolesia zostal wciagniety w polityczna nawalanke.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 16:00

gad napisał(a):Popieranie swego czasu Korwina to "zachowanie normalności i zdrowego dystansu do rzeczywistości, tej politycznej również"? :D

Korwin był/jest antysystemowy, stąd pewnie jakaś tam swego czasu sympatia ze strony KS - ale nie pamiętam żeby śpiewał na wiecach UPR czy jakoś go intensywnie werbalnie wspierał. To, że w jakimś tam wywiadzie stwierdził, że Korwin jest ok, to jednak trochę inna bajka.

gad napisał(a):Pozwolisz, że wyliczę "rodzaje propagandy":
- pomijanie tematów (nie zająknęli się w Wiadomościach do tej pory o lotach marszałka Marka Kuchcińskiego)
- stygmatyzowanie niektórych tematów (LGBT)
- ośmieszanie (Paski w stylu "WALKA Z (PO)STKOMUNĄ")
- blokowanie poglądów alternatywnych (patrz załącznik)
- łopatologiczne tłumaczenie (Zamiast o marszałku puścili temat o lotach za rządów PO)
- manipulowanie faktami (sprawa pobitego księdza, którego mieli dokonać homoseksualiści, co okazało się nieprawdą)


Po części piszesz tu nieprawdę, bo akurat o Kuchcińskim w Wiadomościach było dużo, choć oczywiście w innej kategorii.
LGBT - linia partjna A, wcześniej była linia partyjna B - kwestia kierunku propagandy, choć wtedy pojęcia LGBT stricte jeszcze nie było - stygmatyzowano poglądy przeciwne propagandzie gejowskiej wrzucając je do szeroko pojętego worka "faszystów".
stygmatyzowanie: tzw. publicystyczne wtręty (de facto komentarze po prezentacji newsów): Hanka Lisowa, Lis, Kraśko, Gugała, ... od wyżygania tego było.
O ośmieszaniu tzw. prawicy (szeroko pojętej) w TVP-PO to nie starczyłoby nam miejsca na forum.
Blokowanie tematów - wszelka krytyka merytoryczna tzw. autorytetów - puszczano tylko krytykę a'la Lepper łatwą do zmłotkowania.
Pewnie, że to kwestia ocenna, ale nikt mi nie wmówi, że kiedyś było pod tym względem inaczej.

gad napisał(a):My chyba nie o tym samym. Mnie dziwi ten autorytet Kazika po tylu latach nie napisania dobrego tekstu. Rozumiem jego pozycję w latach '90, nie rozumiem jej teraz.
Ale w sumie to ciekawe co piszesz - bo z jednej strony przyznajesz, że TVP jest propagandowa. To chyba źle, prawda? Rozumiem, że za PO też była propagandowa, ale to nie czyni siania propagandy lepszym zachowaniem. Na tych telebimach zostało to ukazane - czysty fakt, że TVP sieje propagandę. To źle, że tak się stało? Nie jesteś za tym, aby TVP było medium jak najbardziej niezależnym od wszelkich wpływów?


Nie wiem skąd wątpliwości, że niby uważam, iż teraz już nie jest źle w TVP, choć w zasadzie spotykam się z logiką, że jak skrytykujesz Owsiaka albo Balcerowicza, to znaczy że musisz być kryptoagentem PiS-u czy jakimś innym "faszystą". (zresztą z taką filozofią "widzenia świata" stykał sie również i Kazik, vide: krytyka ze strony Zakowskiego czy Michnika).
Choć przyznaję, że teraz lepiej jest o tyle, że masz pewną symetrię w największych mediach, bo kiedyś wszędzie młotkowali w jednym kierunku.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 16:19

Thorgal napisał(a):Skiba:
Jak się nieoficjalnie już dowiedzieli dziennikarze była to samowolna decyzja osoby odpowiedzialnej za animacje komputerowe. Kurski w mundurze pojawił się na ekranie prawdopodobnie bez wiedzy i zgody zespołu. Nie mieli więc racji ani ci co zaczęli opluwać Kazika za "zdradę", ani ci którzy już witali go w po stronie "opozycji".

Jak mowilem: Kazik ma wylane na wszystko. Teraz zespol przez wizualizacje jakiegos kolesia zostal wciagniety w polityczna nawalanke.


"Samowolna decyzja osoby odpowiedzialnej za animacje"?
Czyli - jak rozumiem - mówimy o osobie podległej Owsiakowi, która zapewne nie działała bez jego wiedzy i zgody - delikatnie mówiąc. :)
Życie ... chłopaki powinni mieć włączone żółte lampki jak wchodzą w układy z polityką.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Thorgal » 7 sie 2019, o 16:29

Horst,

Wizualizacji nie przygotowywal czlowiek Owsiaka, lecz grupa Kult. Jesli muzycy komus to zlecili i olali sprawe, to jeszcze gorzej to o nich swiadczy.

Poza tym te wizualizacje sa od 2 lat chyba. To co? Nikt ich od Kultu nie widzial, nie komentowal? Menago? Muzycy? Kazdy mial to w d...pie?!
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez gad » 7 sie 2019, o 16:31

Horst Uhlke napisał(a):Korwin był/jest antysystemowy, stąd pewnie jakaś tam swego czasu sympatia ze strony KS - ale nie pamiętam żeby śpiewał na wiecach UPR czy jakoś go intensywnie werbalnie wspierał. To, że w jakimś tam wywiadzie stwierdził, że Korwin jest ok, to jednak trochę inna bajka.

Mówił, że na nich głosował, w sensie wtedy jeszcze na UPR. To chyba wystarczająca forma wsparcia?
Horst Uhlke napisał(a):Po części piszesz tu nieprawdę, bo akurat o Kuchcińskim w Wiadomościach było dużo, choć oczywiście w innej kategorii.

A to jeśli mówili o Kuchcińskim i jego lotach to przepraszam bardzo, musiało mi umknąć! Napisz mi tylko co to znaczy "w innej kategorii" bo nie bardzo rozumiem. Powiedzieli, że traktował rządowe samoloty jak prywatną taksówkę, czy nie do końca?
Horst Uhlke napisał(a):LGBT - linia partjna A, wcześniej była linia partyjna B - kwestia kierunku propagandy, choć wtedy pojęcia LGBT stricte jeszcze nie było - stygmatyzowano poglądy przeciwne propagandzie gejowskiej wrzucając je do szeroko pojętego worka "faszystów".

A co to jest propaganda gejowska? Nie rozumiem tego pojęcia. I faszyści przypomnę mordowali homoseksualistów, więc jak ktoś mówi "pedały do gazu" albo bije ludzi z Parady Równości, to chyba mogę nazwać go faszystą?
Horst Uhlke napisał(a):stygmatyzowanie: tzw. publicystyczne wtręty (de facto komentarze po prezentacji newsów): Hanka Lisowa, Lis, Kraśko, Gugała, ... od wyżygania tego było.

Wiesz, jak tutaj już pisaliśmy - nikt nie mówił, że za rządów PO TVP nie była polityczna, chodzi jedynie o skalę. Więc proszę o przykłady tych wtrętów.
Horst Uhlke napisał(a):O ośmieszaniu tzw. prawicy (szeroko pojętej) w TVP-PO to nie starczyłoby nam miejsca na forum.

Mimo wszystko poproszę o jakieś przykłady tego ośmieszania.
Horst Uhlke napisał(a):Blokowanie tematów - wszelka krytyka merytoryczna tzw. autorytetów - puszczano tylko krytykę a'la Lepper łatwą do zmłotkowania.

Ojej znowu poproszę o przykłady, bo nie wiem co masz na myśli.
Horst Uhlke napisał(a):Nie wiem skąd wątpliwości, że niby uważam, iż teraz już nie jest źle w TVP, choć w zasadzie spotykam się z logiką, że jak skrytykujesz Owsiaka albo Balcerowicza, to znaczy że musisz być kryptoagentem PiS-u czy jakimś innym "faszystą". (zresztą z taką filozofią "widzenia świata" stykał sie również i Kazik, vide: krytyka ze strony Zakowskiego czy Michnika).

Wątpliwości pojawiły się w z lektury Twoich postów. Nigdzie nie napisałeś, że obecnie w TVP jest dobrze, jednak z całości wypowiedzi powziąłem takie podejrzenia, że możesz tak myśleć - stąd nie stwierdzenie, a pytanie do Ciebie, czy uważasz, że uprawiana propaganda w TVP to zjawisko pozytywne, czy też negatywne, tylko tyle.
Horst Uhlke napisał(a):Choć przyznaję, że teraz lepiej jest o tyle, że masz pewną symetrię w największych mediach, bo kiedyś wszędzie młotkowali w jednym kierunku.

Ej pamiętasz kto odkrył aferę z działkami w Warszawie, obciążające ówczesnych włodarzy z Hanną na czele? Przypomnę. Dziennikarki stołecznego wydania GW. Powiedz mi jaką grubą aferę odkryło jakiekolwiek stricte prawicowe medium. Tylko wiesz taką dużą rzecz, a nie, że polityk PO chodził na dziwki.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 19:50

Thorgal napisał(a):Horst,

Wizualizacji nie przygotowywal czlowiek Owsiaka, lecz grupa Kult. Jesli muzycy komus to zlecili i olali sprawe, to jeszcze gorzej to o nich swiadczy.

Poza tym te wizualizacje sa od 2 lat chyba. To co? Nikt ich od Kultu nie widzial, nie komentowal? Menago? Muzycy? Kazdy mial to w d...pie?!


Ok - żle Cię zrozumiałem - a to, że wizualizacje pochodzą od Kultu i były puszczane wcześniej to wiem - zrozumiałem tylko, że w Kostrzynie puszczono je bez konsultacji z zespołem.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 21:08

gad napisał(a):Mówił, że na nich głosował, w sensie wtedy jeszcze na UPR. To chyba wystarczająca forma wsparcia?

Raczej nie - bo mówił to po fakcie a nie w trakcie kampani,
gad napisał(a):
A to jeśli mówili o Kuchcińskim i jego lotach to przepraszam bardzo, musiało mi umknąć! Napisz mi tylko co to znaczy "w innej kategorii" bo nie bardzo rozumiem. Powiedzieli, że traktował rządowe samoloty jak prywatną taksówkę, czy nie do końca?

Myślałem, że z kontekstu to wynika - chodziło mi o inną kategorię propagandy, bo akurat o Kuchcińskim było mówione poprzez łopatologiczne rozrysowywanie problemu i manipulowanie faktami plus wskazywanie, że za poprzedników był jeszcze lepiej.
gad napisał(a):A co to jest propaganda gejowska? Nie rozumiem tego pojęcia. I faszyści przypomnę mordowali homoseksualistów, więc jak ktoś mówi "pedały do gazu" albo bije ludzi z Parady Równości, to chyba mogę nazwać go faszystą?

Faszyzm to z grubsza włoski prąd myślowy uznający wyższość państwa nad jednostką - nie bardzo kumam związek ... a sodomia (tak to było wówczas określane) była karalna również w krajach anglosaskich (do XX w.) i w komunistycznym ZSRR. Domniemywam, że masz na myśli "faszystów" z hitlerowskich Niemiec a tu Cię rozczaruję, bo nie było kary śmierci za sodomię a do obozów KL trafiło raptem 10-15 tys. skazanych z tego paragrafu (mieli różowy trójkąt) i co ciekawe, po wyzwoleniu musieli oni odsiedzieć potem swoje kary do końca.
Skoro tak dbasz o fakty, sam widzisz, że ten tzw. faszyzm nijak się ma do tematu.
Przez propagandę gejowską rozumiem dokładnie to co teraz jest propagandą LBGT - z grubsza rzecz ujmując.
gad napisał(a): Wiesz, jak tutaj już pisaliśmy - nikt nie mówił, że za rządów PO TVP nie była polityczna, chodzi jedynie o skalę. Więc proszę o przykłady tych wtrętów.

Nie dysponuję nagraniami, podobnie chyba jak i dzisiejszych wiadomości . Ten kto oglądał, wie o czym mówię.
gad napisał(a): Mimo wszystko poproszę o jakieś przykłady tego ośmieszania. .

Poważnie? Ok. – weź sobie całą kampanię przeciwko L.Kaczyńskiemu od wyboru na prezydenta – walenie w gorzecz niespotykana wcześniej, np. akcentowanie jego rzekomej małostkowości w sporze z Tuskiem i przedstawianie tego drugiego jako gościa „z dobrą wolą” etc.. Sprowadzanie do roli psychicznie chorych osób domagających się prawdy o niektórych ludziach z władzy – po latach okazało się to prawdą.
gad napisał(a):Wątpliwości pojawiły się w z lektury Twoich postów. Nigdzie nie napisałeś, że obecnie w TVP jest dobrze, jednak z całości wypowiedzi powziąłem takie podejrzenia, że możesz tak myśleć - stąd nie stwierdzenie, a pytanie do Ciebie, czy uważasz, że uprawiana propaganda w TVP to zjawisko pozytywne, czy też negatywne, tylko tyle.

Oczywiście, że negatywne – niemniej to wynika z systemu władzy w jakim żyjemy i widzę to zjawisko niestety jako permanentne, eksploatowane przez kolejne rządy.

gad napisał(a):Choć przyznaję, że teraz lepiej jest o tyle, że masz pewną symetrię w największych mediach, bo kiedyś wszędzie młotkowali w jednym kierunku.

HGW im akurat nie było szkoda, bo z „prawego” skrzydła (notabene kandydowała kiedyś na prezydenta kraju z poparciem Kaczyńskiego), po drugie to przybrało już tak paskudną formę (wywalanie ludzi na bruk), że musieli się od niej odwrócić nawet swoi aby nie spaść wraz z HGW do zsypu. A z tego co kojarzę to chyba Spiewak zaczął temat a nie GW.
gad napisał(a): Ej pamiętasz kto odkrył aferę z działkami w Warszawie, obciążające ówczesnych włodarzy z Hanną na czele? Przypomnę. Dziennikarki stołecznego wydania GW. Powiedz mi jaką grubą aferę odkryło jakiekolwiek stricte prawicowe medium. Tylko wiesz taką dużą rzecz, a nie, że polityk PO chodził na dziwki.

A z tego co kojarzę to chyba Spiewak zaczął temat a nie GW.
Nie wiem co rozumiesz przez dużą rzecz: różne media odkrywały różne afery – nie zgłębiałem genezy ich odkrycia.
Pamiętam za to co się stanęło w redakcji „Wprost” a czego nie było za zamordystycznych rządów PiS.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 21:10

----------------------------
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 21:18

Horst Uhlke napisał(a): a do obozów KL trafiło raptem 10-15 tys. skazanych z tego paragrafu (mieli różowy trójkąt) i co ciekawe, po wyzwoleniu musieli oni odsiedzieć potem swoje kary do końca.


Tak dla wyjaśnienia, bo mogło to zabrzmieć dziwnie - 10-15 tys. to oczywiście liczba duża, niemniej nic nie znacząca wobec ogółu ludności zesłanej i zamordowanej w KL. Stąd trudno mówić o jakiejś szczególnej zagładzie akurat tej grupy ludzi pod rządami hitlerowców. Z kolei rzeczywiści faszyści, tj. włoscy nie wychodzili w tym temacie ponad ówczesne "standardy" europejskie.
Dlatego nie widzę związku.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 7 sie 2019, o 21:26

KONIEC polityki.

To temat o koncercie i nadchodzącym wydawnictwie.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 22:36

djadijos napisał(a):KONIEC polityki.

To temat o koncercie i nadchodzącym wydawnictwie.


Nie taki był mój pierwotny zamiar -nie mniej gdy człowiek stawia pytania, na pytania odpowiadam.
Niemniej akurat w tym wątku chyba i tak nie dało się uciec zupełnie od polityki.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 7 sie 2019, o 23:16

Dlatego skończmy już.

Macie nadmiar energii?? To piszcie do SP Records i Siemashop/Złotego Melona o wydanie płyty, także na Blu-ray ;)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości