KULT Akustik 2019 r.

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez gregoryiks » 27 lut 2019, o 19:46

 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 lis 2017, o 21:43

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez jason » 7 mar 2019, o 23:14

Ma ktos nagranie Oj, zono moja mila zaciera z kazikem?
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 maja 2015, o 13:15

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez artek » 7 mar 2019, o 23:35

jason napisał(a):Ma ktos nagranie Oj, zono moja mila zaciera z kazikem?



zapytaj Carlosa
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez artek » 11 mar 2019, o 15:12

KULT Akustik

Poniedziałek, 20 maja 2019 o 20:00 – 22:00

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów


Bilety · 90 zł – 120 zł
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez Carlos » 14 mar 2019, o 22:40

artek napisał(a):KULT Akustik

Poniedziałek, 20 maja 2019 o 20:00 – 22:00

Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
ul. Mickiewicza 4, 33-100 Tarnów


Bilety · 90 zł – 120 zł

Bilety się kończą radzę się pośpieszyć jeśli ktoś jest zainteresowany.
Kupię :
Kazik "Mariola" (promo)
ZUCH KAZIK - Hej Młody Junaku (promo)
Avatar użytkownika
 
Posty: 778
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez Thorgal » 15 mar 2019, o 00:27

Co z płytą Akustik?
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez djadijos » 15 mar 2019, o 10:57

Nie będzie. Nagrali audio z kilku koncertów bodajże poprzedniej trasy, ale nie będzie nic. Takie przynajmniej było niedawno ich stanowisko.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez onyx » 15 mar 2019, o 12:49

Będą z pewnością inne koncepcje, równie ciekawe.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez djadijos » 15 mar 2019, o 17:48

Zdecydowanie bardziej wolałbym by w końcu nagrali płytę koncertową na BluRay-u.

Made in Poland to fajne płyty,ale brakuje koncertówki z prawdziwego zdarzenia. Jeden koncert od początku do końca w dobrej jakości audio i wideo.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez kroy » 16 mar 2019, o 11:56

Wracając do Kult Akustik - koncert dobry natomiast jedyna rzecz która powoduje że nie można go nazwać świetnym albo doskonałym to GOŚCIE.

Ja darze dużym szacunkiem dokonania każdego z tych gości osobno (może poza Januszem, który artystycznie jest, delikatnie rzecz mówiąc, niewypałem) ale wydaje mi się, że taki zespół powinien celować wyżej jeżeli chodzi o rozpoznawalność i dokonania artystyczne swoich gości.

Oczywiście, zagorzały fan Kultu i tak przyjdzie, zapłaci, uśmiechnie się na widok gości ale dla osób, które Kult znają pobieżnie czas kiedy śpiewają goście to okres w którym można swobodnie iść do kibla albo po piwo. Porządne koncerty Unplugged mają to do siebie ze goście DODAJĄ wartości a nie ODBIERAJĄ wartość.

Liczę, że ktoś kiedyś to przemyśli i gościę bedą odpowiedni do rangi wydarzenia i klasy zespołu jakim jest Kult.
Wystarczy spojrzeć na popularność wspólnego wykonania Polski Kazika z Organkiem, można też zaprosić Munka Staszczyka, Kasię Nosowską, Darie Zawiałow - coś, co jak już mówiłem, doda wartości zamiast występy gości kwalifikować jako "gorszą cześć koncertu".

Pozdro!
A ja widzę, że świat już prawie runął...
i co? i mam, kurwa, dobry humor
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:25

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez donkey » 16 mar 2019, o 12:09

kroy napisał(a):Wracając do Kult Akustik - koncert dobry natomiast jedyna rzecz która powoduje że nie można go nazwać świetnym albo doskonałym to GOŚCIE.

Ja darze dużym szacunkiem dokonania każdego z tych gości osobno (może poza Januszem, który artystycznie jest, delikatnie rzecz mówiąc, niewypałem) ale wydaje mi się, że taki zespół powinien celować wyżej jeżeli chodzi o rozpoznawalność i dokonania artystyczne swoich gości.

Oczywiście, zagorzały fan Kultu i tak przyjdzie, zapłaci, uśmiechnie się na widok gości ale dla osób, które Kult znają pobieżnie czas kiedy śpiewają goście to okres w którym można swobodnie iść do kibla albo po piwo. Porządne koncerty Unplugged mają to do siebie ze goście DODAJĄ wartości a nie ODBIERAJĄ wartość.

Liczę, że ktoś kiedyś to przemyśli i gościę bedą odpowiedni do rangi wydarzenia i klasy zespołu jakim jest Kult.
Wystarczy spojrzeć na popularność wspólnego wykonania Polski Kazika z Organkiem, można też zaprosić Munka Staszczyka, Kasię Nosowską, Darie Zawiałow - coś, co jak już mówiłem, doda wartości zamiast występy gości kwalifikować jako "gorszą cześć koncertu".

Pozdro!


Dobrze, że o tym napisałeś. Z drugiej strony, jak coś się zmieni, to Janusz i tak zostanie.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez onyx » 16 mar 2019, o 16:56

Niech zostanie tak jak jest :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez artek » 17 mar 2019, o 00:28

kroy napisał(a):
Wracając do Kult Akustik (...)

Porządne koncerty Unplugged mają to do siebie ze goście DODAJĄ wartości a nie ODBIERAJĄ wartość. (...)


Wystarczy spojrzeć na popularność wspólnego wykonania Polski Kazika z Organkiem, można też zaprosić Munka Staszczyka, Kasię Nosowską, Darie Zawiałow - coś, co jak już mówiłem, doda wartości zamiast występy gości kwalifikować jako "gorszą cześć koncertu".

Pozdro!


Nie widzę w tych wykonawcach, żadnej wartości dodanej. Sorry.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez jarekg » 17 mar 2019, o 03:15

Serio nie widzisz nic fajnego w wykonaniu "Arahji" z Kasią Nosowską?
Ja wiem, że aktualnie goście to przyjaciele i rodzina Kazika ale może warto czasem wyjść poza swoje podwórko. Bo na zewnątrz dzieją się rzeczy ciekawe a dla wielu dzisiejszych twórców Kazik nadal jest autorytetem. Myślę, że warto to wykorzystać.
EDIT: Inna sprawa, że ci sami goście na koncertach - to już naprawdę robi się nudne. To przede wszystkim jest powód dla którego nie chodzę na unplugged.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez kroy » 17 mar 2019, o 10:53

artek napisał(a):
kroy napisał(a):
Wracając do Kult Akustik (...)

Porządne koncerty Unplugged mają to do siebie ze goście DODAJĄ wartości a nie ODBIERAJĄ wartość. (...)


Wystarczy spojrzeć na popularność wspólnego wykonania Polski Kazika z Organkiem, można też zaprosić Munka Staszczyka, Kasię Nosowską, Darie Zawiałow - coś, co jak już mówiłem, doda wartości zamiast występy gości kwalifikować jako "gorszą cześć koncertu".

Pozdro!


Nie widzę w tych wykonawcach, żadnej wartości dodanej. Sorry.


Każdy ma swoje gusta, więc rozumiem, że Tobie się to może nie podobać ale chodzi mi o zwiększenie wartości koncertu przez gościa ( i tutaj wpisz sobie polskiego artystę którego lubisz) a nie zmniejszenia wartości koncertu podczas występu Janusza
A ja widzę, że świat już prawie runął...
i co? i mam, kurwa, dobry humor
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:25

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez Thorgal » 17 mar 2019, o 17:12

No tak. Akustik to sztuka wysokich lotow. Goscie sprowadzaja wystep po poziomu imprezy weselnej.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez onyx » 17 mar 2019, o 21:56

Grunt,że mają coś do zaprezentowania.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez artek » 17 mar 2019, o 23:38

jarekg napisał(a):Serio nie widzisz nic fajnego w wykonaniu "Arahji" z Kasią Nosowską?
Ja wiem, że aktualnie goście to przyjaciele i rodzina Kazika ale może warto czasem wyjść poza swoje podwórko. Bo na zewnątrz dzieją się rzeczy ciekawe a dla wielu dzisiejszych twórców Kazik nadal jest autorytetem. Myślę, że warto to wykorzystać.
EDIT: Inna sprawa, że ci sami goście na koncertach - to już naprawdę robi się nudne. To przede wszystkim jest powód dla którego nie chodzę na unplugged.


Jestem regularnie, rok w rok, na koncertach bezprądowych. Począwszy od pierwszego z 2010 r. Sety w każdym roku są inne. Kult należy szczęśliwie do zespołów, które mogą praktycznie zagrać każdy koncert w oparciu o inne numery, a koncert i tak będzie udany. Goście co roku wykonują inne numery. Jeśli jesteś uprzedzony do Yrego, Zaciera i Janusza, rozumiem, ja mam też sporo kapel, których już nie słucham, a były kiedyś dla mnie ważne. Może Twoja aprobata dla Kazika, też kiedyś minie to będziesz miał jeszcze łatwiej.
Arahja w wykonaniu Nosowskiej akurat jest spoko. Jeśli nie byłoby jej infantylnych komentarzy, przed i po, to poszłoby.
Co do autorytetu Kazik, jest i będzie. Ale poszukaj sobie wykonań z Męskiego Grania, z ubiegłego roku, to dzisiejszych twórców, nie da się słuchać w numerach kultowo-kazikowych.
Trochę jak 12 groszy z Twoja twarz brzmi znajomo...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez artek » 17 mar 2019, o 23:59

kroy napisał(a):
Każdy ma swoje gusta, więc rozumiem, że Tobie się to może nie podobać ale chodzi mi o zwiększenie wartości koncertu przez gościa ( i tutaj wpisz sobie polskiego artystę którego lubisz) a nie zmniejszenia wartości koncertu podczas występu Janusza


Yry i Zacier są od początku.
Kłaptocz odpadł, doszedł Janusz.
Sety co roku inne, nie jest to klepanie formuły MTV i powielanie schematu.
Pojawiły się mi.in. wizualizacje.
Zacier i Yry, oprócz wokalnego wykonania piosenek, robią też swoją oprawę.
Obecność Janusza to decyzja Kazika, czy to się podoba, czy nie. A cesarz jest jeden.
Można sobie wstawiać nazwiska ulubionych artystów i uwierz, że zawsze wtedy, ktoś będzie chodził do kibla.
To trochę jak sytuacja, na szczęście już co raz rzadsza, kiedy na koncertach Kultu, domagano się kawałków z KNŻ, solowych, czy na odwrót.
Idziesz na koncert, wiesz co będzie, decydujesz się na określony program. A nie, to... nikt, nikogo pod karabinem nie trzyma.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez jarekg » 18 mar 2019, o 16:03

artek napisał(a):Jestem regularnie, rok w rok, na koncertach bezprądowych. Począwszy od pierwszego z 2010 r. Sety w każdym roku są inne. Kult należy szczęśliwie do zespołów, które mogą praktycznie zagrać każdy koncert w oparciu o inne numery, a koncert i tak będzie udany. Goście co roku wykonują inne numery. Jeśli jesteś uprzedzony do Yrego, Zaciera i Janusza, rozumiem, ja mam też sporo kapel, których już nie słucham, a były kiedyś dla mnie ważne. Może Twoja aprobata dla Kazika, też kiedyś minie to będziesz miał jeszcze łatwiej.
Arahja w wykonaniu Nosowskiej akurat jest spoko. Jeśli nie byłoby jej infantylnych komentarzy, przed i po, to poszłoby.
Co do autorytetu Kazik, jest i będzie. Ale poszukaj sobie wykonań z Męskiego Grania, z ubiegłego roku, to dzisiejszych twórców, nie da się słuchać w numerach kultowo-kazikowych.
Trochę jak 12 groszy z Twoja twarz brzmi znajomo...

Nie wymierzałem swojego posta personalnie w Kazika. Kazik nadal jest dla mnie najważniejszą postacią na polskim rynku muzycznym, artystą, którego szanuję i podziwiam, i którego twórczość mnie pod wieloma względami ukształtowała. I nie jestem też za tym, żeby gośćmi były obecne gwiazdy polskiej muzyki w rodzaju Podsiadło, Korteza czy Organka.
Kiedyś T.Love co roku organizowało swoje urodzinowe koncerty w Stodole. Któż tam z nimi nie śpiewał? Kora, Maleńczuk, Grabaż oczywiście, Kazik też był (super razem z Zygmuntem wykonali "Krew Boga" i "Warszawę"), Adam Nowak. Byli też np. Sokół (fajne wykonanie "Jazzu nad Wisłą" z jego wstawkami) czy Pablopavo (świetne wykonanie "Motorniczego"). Sugeruję przede wszystkim pewną elastyczność w doborze gości. Gdybym np. dowiedział się, że Przemek Lembicz wystąpi na anplakcie, pierwszy leciałbym kupić bilet i nawet nie patrzyłbym na cenę. Oczywiście to tylko przykład.
Jest mnóstwo młodych, nieznanych szerzej twórców, dla których występ z Kazikiem i interpretacja ich piosenek byłaby nobilitacją. Jest sporo wybitnych postaci z pokolenia Kazika, których jednorazowe pokazanie się na anplakcie i wykonanie jakiejś piosenki z repertuaru Kultu byłoby na pewno jakimś ciekawym zjawiskiem. Do tego namawiam.
Ja wiem, że sety się zmieniają. Na pomarańczowej też sety się zmieniają. Ale nie zmienia to faktu, że za zmianą setu nie idą też inne zmiany. Ja nie jestem jakoś bardzo uprzedzony do Dr. Yry, Zaciera i Janusza. Oni mi się już po prostu na anplaktach opatrzyli. A że są to koncerty innego rodzaju, to są idealnym miejscem dla różnego rodzaju eksperymentów i udziwnień. Ja po prostu trochę żałuję, że Kazik i ekipa w ogóle tego potencjału nie wykorzystują.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez onyx » 19 mar 2019, o 01:42

No, ale po co psuć dobrze zgranych ludzi nie udziwniajmy.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez artek » 19 mar 2019, o 15:03

jarekg napisał(a):[
Gdybym np. dowiedział się, że Przemek Lembicz wystąpi na anplakcie, pierwszy leciałbym kupić bilet i nawet nie patrzyłbym na cenę.


Kazik występuje z Kwartetem, to teraz chcesz żeby Przemek wystąpił z Kultem?
Uważasz, że to taki przełom w stosunku do dr Yry, Zaciera i Janusza?

A jaki ma być cel promocji młodych talentów przez Kult i Kazika?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez artek » 19 mar 2019, o 15:03

jarekg napisał(a):Sugeruję przede wszystkim pewną elastyczność w doborze gości.




A może bez gości?
Ostatnio edytowano 19 mar 2019, o 15:08 przez artek, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez gad » 19 mar 2019, o 15:41

artek napisał(a):A jaki ma być cel promocji młodych talentów przez Kult i Kazika?


Przepraszam, że tak wtrącam się w dyskusję, ale mam dziurę w pamięci.
Przypomnijcie mi proszę, czy Kazik kiedyś promował jakiś ciekawy zespół? Teraz próbuję sobie przypomnieć i nic mi nie wychodzi. Albo zupełnie nijakie (Plagiat), albo cover bandy (CZK, Pożar Moskwy). Jedyny co mi przyszło do głowy co stało na jakimś poziomie to Kasia i Wojtek, chociaż też przecież nic wielkiego. Coś mi umyka? Oczywiście pomijając Zacier i TPN bo to jednak specyficzna bańka.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: KULT Akustik 2019 r.

Postprzez onyx » 19 mar 2019, o 16:58

Artek zadał swoje pytanie, a odpowiedzi nie ma.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 198 gości