Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 15 sty 2018, o 16:08

Raczej chodziło mi o to że to nie jest tylko moja opinia a ludzi z tej branży...

Wyrabane mam na lans kto kogo zna, są po prostu jednak rzeczy o których nie mogę oficjalnie powiedzieć.

Nie chcę mieć problemów później a nie daj Boże sprowadzić ich komuś.
Po prostu dla mnie i nie tylko tak jak powiedziałem singiel to było wydawnictwo specjalne, ekskluzywne, nie bez powodu było mocno limitowane, dla prawdziwych fanów a nie każdego co ma konto na spotify itp. Co to za ekskluzywnosc jeśli trafia to na spotify itp i każdy "Janusz" jak to sam okresliles może posłuchać. Sam się zastanów.
Jest to niestety coraz częstszy trend wśród wydawców. Pseudo limitki i reedycje limitek.

Zaczęli robić chujnie już z winylami. Jasne mogli, ale do jasnej cholery bez pseudo limitek. Zrobić pewien nakład i jak było by zainteresowanie dotloczyc. Bez numerowania itp. Wydawcy lecą coraz bardziej w ciula.

A ząbki połamane były w albumach normalnych ;)
Tyle że wymienili ale i tak musiałem się upominać co jednak trochę denerwuje i czas zabiera.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez gad » 15 sty 2018, o 17:00

djadijos napisał(a):Raczej chodziło mi o to że to nie jest tylko moja opinia a ludzi z tej branży...

No ale wiesz, że powoływanie się w dyskusji na taki argument jest nic nie warte? Tak jak pisałem Ci wcześniej, nawet jeśli ktoś z branży tak myśli, to jeszcze nie znaczy, że masz rację. A tak na przyszłość po prostu zwracam Ci uwagę, że oprócz tego, że nic to nie wnosi do dyskusji, to jeszcze stawia Cię w takim śmiesznym świetle jakbyś chciał tu wszystkim zakomunikować, że masz jakieś nadzwyczajne znajomości. Swego czasu była tutaj taka pani acidolka się nazywała i w każdym jednym poście przypominała wszystkim o tym, że zna się z panami z Acid Drinkers. No i tak ogólnie to pompa z niej była, więc piszę Ci to w ramach takiej leciutkiej przestrogi, żeby z Ciebie takiej pompy nie było, bo to chyba nic przyjemnego :)
djadijos napisał(a):Wyrabane mam na lans kto kogo zna, są po prostu jednak rzeczy o których nie mogę oficjalnie powiedzieć.
Nie chcę mieć problemów później a nie daj Boże sprowadzić ich komuś.

To jak nie możesz to nie mów po prostu, a nie przypominaj w kolejnym poście, że nie możesz :)
djadijos napisał(a):Po prostu dla mnie i nie tylko tak jak powiedziałem singiel to było wydawnictwo specjalne, ekskluzywne, nie bez powodu było mocno limitowane, dla prawdziwych fanów a nie każdego co ma konto na spotify itp. Co to za ekskluzywnosc jeśli trafia to na spotify itp i każdy "Janusz" jak to sam okresliles może posłuchać. Sam się zastanów.

No i to jest właśnie to czego zrozumieć nie potrafię. Ekskluzywność singla nie polega na jego samej zawartości, tylko na tym nośniku fizycznym właśnie. Ukrywanie tej zawartości i pokazywanie jej 1000 osób, które kupiły singiel prowadzi do piractwa i innych mało fajnych zachowań. A jeśli już się SP dogadało ze Spotify i Tidalem, to dlaczego mieliby to ukrywać gdzieś po kątach skoro w taki sposób każdy kto chce ma do tego dostęp. W tym Ty też! Nie musisz kupować singli, możesz ich sobie posłuchać w ramach abonamentu streamingowego. A jeśli masz taką wolę mimo wszystko to kup sobie singiel. Prezentujesz takie cebulackie zachowanie - wolę sam wydać więcej pieniędzy, ale żeby tylko inni nie mieli.
Poza tym potrafię sobie wyobrazić, że ludzie którzy z własnej nieprzymuszonej woli decydują się na słuchanie singli wypuszczanych przez Kult, więcej niż raz, to są tacy ludzie, którzy na pewno kupią nośnik CD. Bo to już są takie wykręty. Ja np. nie mam żadnego z singli Kultu nowych i prawdę mówiąc nawet nie wiem czy są na Tidalu czy Spotify, ale musiałby mnie pojebać i to tak dobrze, żeby tego słuchać - tej samej piosenki (najczęściej chujowej, jak to z ostatnimi piosenkami Kultu bywa) w dziesięciu wersjach z których każda jest chujowsza od tej oryginalnej, które też jest przecież chujowa. Chujcepcja taka.
djadijos napisał(a):Jest to niestety coraz częstszy trend wśród wydawców. Pseudo limitki i reedycje limitek.
Zaczęli robić chujnie już z winylami. Jasne mogli, ale do jasnej cholery bez pseudo limitek. Zrobić pewien nakład i jak było by zainteresowanie dotloczyc. Bez numerowania itp. Wydawcy lecą coraz bardziej w ciula.

Tu się zgadzam, ale to już jest zupełnie inny temat niż to o czym tu piszemy :)
djadijos napisał(a):A ząbki połamane były w albumach normalnych ;)
Tyle że wymienili ale i tak musiałem się upominać co jednak trochę denerwuje i czas zabiera.

A to nie wiedziałem. Może znowu powstanie akcje "Stop galopującemu zbadziewieniu w SP Records" (czy jakoś tak). Wtedy to przyniosło skutek i kilka płyt było wydanych porządnie.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez uve » 19 sty 2018, o 19:58

djadijos napisał(a):Mam tylko single od Prosto. I od jakiegoś czasu poluje na box by kupić w miarę rozsądnej cenie.


Akurat poprzednie single z okresu Krachu są lepsze. Że już nie wspomnę o Kazikowych.

Box w rozsądnej cenie? Rozsądna cena była około pół roku po premierze gdy spadła bodajże do 500 złotych. Teraz juz to raczej nie będzie możliwe.
Ale nabycie boxu przypadkiem nie będzie nie fair w stosunku do posiadyczy pierwszych edycji fizycznych singli?
Chyba, że działa tu jakieś "prawo" typu, limitowany box pozwala na zakup calej twórczości Kultu, łącznie z reedycją limitowanych singli dlatego, że sam box jest limitowany.
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Carlos » 30 sty 2018, o 14:40

Kupię :
Kazik "Mariola" (promo)
ZUCH KAZIK - Hej Młody Junaku (promo)
Avatar użytkownika
 
Posty: 778
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez uve » 30 sty 2018, o 22:55

Carlos napisał(a):Bluza 12 groszy Czarna Standard (Vinyl edition)
http://www.sprecords.pl/muzyka/bluza-ka ... p_461.html

Chciałbym osobiście poznać osoby, które kupują bluzę lub podkoszulek limited vinyl edition i jednocześnie rękę im uścisnąć...
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Łukasz_eM » 31 sty 2018, o 18:07

Słuchał ktoś wznowienia Spokojnie na winylu ?
Płyta czysta, wszystko na pierwszy rzut oka okej, ale brzmienie fatalne, trzaski, jakieś lekkie pogłosy zwłaszcza na pierwszym utworze Czarne słońca, dla porównania, żeby wykluczyć, że sprzęt coś szwankuje, zapodałem Melasse, tutaj miód, pięknie płynie.
Jak jest u Was z LP Spokojnie ? Czyżbym trafił jakiś felerny egzemplarz ? Wydanie Poltonu brzmi dużo ciekawiej, mimo licznych lekkich rys.
Pzdr.
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez gad » 1 lut 2018, o 09:36

U siebie co prawda trzasków nie zauważyłem, za to pogłosy już tak. W porównaniu z pierwszym wydaniem Poltonu jest słabiej rzeczywiście. W sumie to spora dysproporcja między tymi wydaniami. Także to chyba nie tylko Twój egzemplarz brzmi gorzej.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 1 lut 2018, o 14:41

Łukasz_eM napisał(a):Słuchał ktoś wznowienia Spokojnie na winylu ?
Płyta czysta, wszystko na pierwszy rzut oka okej, ale brzmienie fatalne, trzaski, jakieś lekkie pogłosy zwłaszcza na pierwszym utworze Czarne słońca, dla porównania, żeby wykluczyć, że sprzęt coś szwankuje, zapodałem Melasse, tutaj miód, pięknie płynie.
Jak jest u Was z LP Spokojnie ? Czyżbym trafił jakiś felerny egzemplarz ? Wydanie Poltonu brzmi dużo ciekawiej, mimo licznych lekkich rys.
Pzdr.




albo mam inne ucho i nie słyszę w czym rzecz albo jest OK
ogólnie to coś tam trzeszczy ale może to tak jak kiedyś powiedział Titus:
cd trzaski, kaseta - trzaski, winyl - nie trzeszczy
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Łukasz_eM » 1 lut 2018, o 16:48

Kurcze, serio nie brzmi to za dobrze, Angielskie wydanie i w ogóle, a tu dupa :/
Kiedyś na facebooku SP było coś o wznowieniu pierwszego albumu KULT-KULT, który z kolei chciałbym usłyszeć w lepszej jakości niż z Poltonu, ale ciul wie co znowu im z tego wyjdzie.
P.S. Na pewno okładka z numerem na przedzie- to pewne ;)
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 3 lut 2018, o 01:01

Łukasz_eM napisał(a):Kurcze, serio nie brzmi to za dobrze, Angielskie wydanie i w ogóle, a tu dupa :/
Kiedyś na facebooku SP było coś o wznowieniu pierwszego albumu KULT-KULT, który z kolei chciałbym usłyszeć w lepszej jakości niż z Poltonu, ale ciul wie co znowu im z tego wyjdzie.
P.S. Na pewno okładka z numerem na przedzie- to pewne ;)




ponowili info na FB
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Łukasz_eM » 3 lut 2018, o 13:44

Czyli na wiosnę pewnie się pojawi.
Ja tam bardziej nie mogę się doczekać Salonu Recreativo.
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 4 lut 2018, o 21:09

Pamięta ktoś może Kazik & Zdunek Ensemble w jakim składzie grał i jakie utwory na zacieraliach ??
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 5 lut 2018, o 01:19

djadijos napisał(a):Pamięta ktoś może Kazik & Zdunek Ensemble w jakim składzie grał i jakie utwory na zacieraliach ??




Zdunas, Ważniak, Wojtek, Kazo, Alek, Irek, Mario Godzilla, Przemek

https://www.youtube.com/watch?v=vvPirvNy0m0
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 5 lut 2018, o 13:22

artek napisał(a):Zdunas, Ważniak, Wojtek, Kazo, Alek, Irek, Mario Godzilla, Przemek


Zdunas - Janusz Zdunek

Ważniak - Jarosław Ważny

Wojtek - Wojciech Jabłoński

Kazo - Kazik

A reszta jeśli byłbyś tak miły objaśnić??

Niestety nie wszystkich z twarzy kojarzę na tym wideo ;)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 5 lut 2018, o 22:55

djadijos napisał(a):
artek napisał(a):Zdunas, Ważniak, Wojtek, Kazo, Alek, Irek, Mario Godzilla, Przemek


Zdunas - Janusz Zdunek

Ważniak - Jarosław Ważny

Wojtek - Wojciech Jabłoński

Kazo - Kazik

A reszta jeśli byłbyś tak miły objaśnić??

Niestety nie wszystkich z twarzy kojarzę na tym wideo ;)



Alek Korecki, Ireneusz Kaczmar, Mariusz Godzina, Przemek Borowiecki
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 5 lut 2018, o 23:02

Dziękować :)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 9 lut 2018, o 18:56

 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Carlos » 9 lut 2018, o 19:08

djadijos napisał(a):http://www.sprecords.pl/muzyka/kult-kult-1lp-preorder_p_462.html

Kult - Kult na winylu.

Już zamówiony ;)
Kupię :
Kazik "Mariola" (promo)
ZUCH KAZIK - Hej Młody Junaku (promo)
Avatar użytkownika
 
Posty: 778
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez sevs » 13 lut 2018, o 10:01

SP Records z facebooka o swojej polityce wydawniczej w związku z LP "Kult": "Wydajemy teraz około 1000 LP na 40 milionów w PRL to i tak jest mega wyjatkowe. Jak za jakiś czas będą nas setki ludzi prosić o wznowienie To może tak, ale płyta bedzie miała na pewno coś co Ciebie również zainteresuje. Teraz nie planujemy kompletnie wznowień i prawdopodobnie tak zostanie. Dla nas też jest ważne by to były wyjątkowe pamiątki dla wyjątkowych ludzi"
Avatar użytkownika
 
Posty: 180
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:27

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 28 lut 2018, o 10:59

Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Grzesiek » 28 lut 2018, o 21:49

Dziś już do mnie dotarł :)
Fajny pomysł, żeby wytłoczyć białego winyla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 199
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:23

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 28 lut 2018, o 22:43

Grzesiek napisał(a):Dziś już do mnie dotarł :)
Fajny pomysł, żeby wytłoczyć białego winyla.




Gospel jest również biały ;) dużo obecnie wydawnictw jest w innych kolorach niż czarny.
Że tak powtórzę, Made in Poland, pierwsza - czarna, druga - biała. ;) To by było!
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Jedras » 28 lut 2018, o 23:18

Raczej pierwsza biała a druga czerwona.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 1 mar 2018, o 00:17

Jedras napisał(a):Raczej pierwsza biała a druga czerwona.




czarna i biała, adekwatnie do grafiki ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Łukasz_eM » 4 mar 2018, o 00:46

sevs napisał(a):SP Records z facebooka o swojej polityce wydawniczej w związku z LP "Kult": "Wydajemy teraz około 1000 LP na 40 milionów w PRL to i tak jest mega wyjatkowe. Jak za jakiś czas będą nas setki ludzi prosić o wznowienie To może tak, ale płyta bedzie miała na pewno coś co Ciebie również zainteresuje. Teraz nie planujemy kompletnie wznowień i prawdopodobnie tak zostanie. Dla nas też jest ważne by to były wyjątkowe pamiątki dla wyjątkowych ludzi"


Czy dla SP Records około 1000, to tak jak w przypadku wznowienia Spokojnie numery np 1260 ;P ? Bo dla mnie to już jest lekko "ponad"
Nie planują wznowień czego konkretnie ? Tatę Kazika wznowili...

BTW
KULT- Kult, bardzo ładnie to wygląda, mam nadzieję, że równie dobrze brzmi.
Jedyne do czego "jak zwykle" można się doczepić, to zdupcona okładka ;)
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 211 gości

cron