Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Lucky_Luke » 4 paź 2015, o 11:23

2 kawałki audio - Jesień i Schwule über Europa z Wejherowa
http://patrz.pl/mp3/jesien-proforma-kazik
http://patrz.pl/mp3/schwule-uber-europa-proforma-kazik
sorry za reklamy na tym serwisie:/
Avatar użytkownika
 
Posty: 227
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:58

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Lucky_Luke » 8 paź 2015, o 08:48

Jest ktoś z Poznania na forum obecnie ? :) Ot, takie info się pojawiło z datą 3 października: http://www.kwartetproforma.proste.pl/?pl_koncerty,8
Avatar użytkownika
 
Posty: 227
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:58

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Klempicz » 8 paź 2015, o 11:05

Lucky_Luke napisał(a):Jest ktoś z Poznania na forum obecnie ? :) Ot, takie info się pojawiło z datą 3 października: http://www.kwartetproforma.proste.pl/?pl_koncerty,8


Ja jestem. O tym koncercie wiemy już od jakiegoś czasu, ale czekaliśmy z ogłoszeniem aż organizator festiwalu oficjalnie poda info. O wszystkim można przeczytać tutaj: http://www.festiwalfrazy.pl. Na nasz koncert (inauguracja festiwalu) będą darmowe wejściówki do odebrania w poznańskim CIMie i w Bibliotece Raczyńskich (zapewne w ograniczonej liczbie, niestety) CHYBA od 15 października.

Inna rzecz związana z tym festiwalem jest taka (moim zdaniem ciekawsza :) ):

Wydawnictwo
Stanisław Staszewski, Wiersze i piosenki.
Tomik tekstów zebranych Stanisława Staszewskiego.

Znajdą się w nim utwory zarówno te wcześniej publikowane, śpiewane jako piosenki (choć tutaj w wersji poprawionej – zgodnej z rękopisami Autora), jak i te nigdzie dotąd niepublikowane, ze zbiorów rodzinnych Kazika Staszewskiego, z rękopisów i maszynopisów.

Tekstów jest ok. 90 – od krótkich form poetyckich (limeryki, fraszki), po dłuższe, kilkustronicowe wiersze oraz teksty piosenek.

Pomysłodawcą i redaktorem tomiku jest Przemysław Lembicz (lider Kwartetu ProForma) – to on przekonał Kazika Staszewskiego do tego pomysłu, wydobył materiały od syna autora z prywatnych zbiorów, wymyślił koncepcję, spisał, ułożył w całość. W pracach redakcyjnych uczestniczył też dr Krzysztof Gajda z poznańskiej polonistyki, który użyczył swej wiedzy i literaturoznawczego warsztatu.

Wydawcą jest wydawnictwo Kosmos Kosmos, wspólnie z Biblioteką Raczyńskich.

Książka dostępna będzie podczas Festiwalu Frazy, a także w księgarniach internetowych i stacjonarnych na terenie całej Polski.


Od pół roku nad tym pracuję. A właściwie od kilku lat, ale nie wiedziałem że to kiedykolwiek się uda wydać. Będzie naprawdę dużo nieznanych, pięknych wierszy (i wesołych, i smutnych), a te znane będą poprawione zgodnie z oryginałami (np. "W czarnej urnie" serce nie pęka "z żalu", tylko "z żaru" - tak jest w wersji źródłowej, co zresztą ma swoje uzasadnienie w kolejnym wersie: "dłoni zimną kiść ogrzej nad popiołem" - to oczywiście tylko przykład, jest tego mnóstwo).
Po prostu tomik wierszy - bez niepotrzebnych zdjęć, skanów rękopisów, rysunków czy ilustracji. Zasłużył na taki format.
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez wb83 » 8 paź 2015, o 12:58

Ok, ja chcę się wybrać. Tylko jak mieszkającw Łodzi zdobyć dwa bilety? Panie Klempicz Pan z Poznania i na forum aktywny. Już o myzykowaniu nie wspomne :-) o pomoc proszę... :-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez kazikomianiak » 18 paź 2015, o 21:43

Ja się wybiorę :)
,, LUDZKIE DROGI, KAŻDA INNA JEST" - ZERO GAIN
Avatar użytkownika
 
Posty: 181
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 20:17
Lokalizacja: Trzciel (lubuskie)

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez kazikomianiak » 26 paź 2015, o 22:34

Kto będzie 3 listopada na Kaziku i Kwartecie ProForma?
,, LUDZKIE DROGI, KAŻDA INNA JEST" - ZERO GAIN
Avatar użytkownika
 
Posty: 181
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 20:17
Lokalizacja: Trzciel (lubuskie)

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez artek » 26 paź 2015, o 23:55

kazikomianiak napisał(a):Kto będzie 3 listopada na Kaziku i Kwartecie ProForma?



gdzie?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez kazikomianiak » 27 paź 2015, o 17:52

Poznań, za darmo wejście, ale trzeba mieć bileciki :P Z tego co wiem już wszystkie poszły
,, LUDZKIE DROGI, KAŻDA INNA JEST" - ZERO GAIN
Avatar użytkownika
 
Posty: 181
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 20:17
Lokalizacja: Trzciel (lubuskie)

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Emilia » 5 lis 2015, o 22:53

Z żalem muszę się pożegnać z biletami na koncert Proformy wraz z Kazem w KRAKOWIE 15.11.2015.
Może ktoś jest chętny ? Sztuk dwie, cena na biletach 40zł, sprzedam obydwa łącznie za 60zł + przesyłka gratis.
Mam nadzieję na jakąś szybką deklarację, żeby wszystko zdążyło dojść na czas.
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 20:02

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez radush » 6 lis 2015, o 15:33

@Emilia
Jest możliwość zakupienia tylko jednej sztuki?
Ewentualnie jest ktoś kto pisałby się na jedną?
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Emilia » 6 lis 2015, o 15:44

radush napisał(a):@Emilia
Jest możliwość zakupienia tylko jednej sztuki?
Ewentualnie jest ktoś kto pisałby się na jedną?


Przykro mi, że nie mogę Ci pomóc - bilety już zostały sprzedane "w pakiecie".
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 20:02

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez radush » 6 lis 2015, o 18:00

Ok, dzięki za odp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez kazikomianiak » 9 lis 2015, o 19:04

Byłem na koncercie we wtorek 3 listopada Kazika i Kwartetu ProForma w Poznaniu. Set bardzo przyjemny, niestety nie odtworzę całości z głowy. Zagrali: Oddalenie, Malcziki, Stos, Kołysanka stalinowska, Komandor Tarkin itd. Miałem okazję zadebiutować, tzn. byłem pierwszy raz na tej formacji Kazika i bardzo pozytywnie odbierma ten koncert. Miło się słuchało i było super. Zapamiętał mi się fragment jak siedzi w sali bodaj 400 osób i zaczęli grać Malcziki. Dwóch mężczyzn wybiegło pod scenę na środek i zaczęli tańczyć, a jeden krzyknął ,,ludzie co jest??!!" I tak oto do tych dwóch mężczyzn dotarło jeszcze kilkanaście osób. Niestety 22:30 niedługo przed końcem, a tuż przed Gorzkim Płaczem musiałem uciekać na pociąg, bo inaczej miałbym problem z powrotem. Tak więc tyle :)
,, LUDZKIE DROGI, KAŻDA INNA JEST" - ZERO GAIN
Avatar użytkownika
 
Posty: 181
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 20:17
Lokalizacja: Trzciel (lubuskie)

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez radush » 12 lis 2015, o 18:44

Wybiera się ktoś z okolic Rzeszowa na niedzielną ProFormę do KRK?
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez taataah » 12 lis 2015, o 21:40

nie z rzeszowa wybiera się
pawarotaradio.pl
"Co ten dziadek właściwie pierdoli? Czy kpi? Czy pyta? Czy dupa go boli?
Pięćdziesiąt już prawie ma lat,Co to, za jaki on widzi świat?"
Avatar użytkownika
 
Posty: 236
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:37
Lokalizacja: Azeroth

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Carlos » 15 lis 2015, o 12:41

Sprzedam 2 bilety na dzisiejszy koncert.
40 zł/szt. Odbiór przed koncertem.
O 18 powinienem już być na miejscu.
Kupię :
Kazik "Mariola" (promo)
ZUCH KAZIK - Hej Młody Junaku (promo)
Avatar użytkownika
 
Posty: 778
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Dev » 15 lis 2015, o 23:47

No i wrocilismy z Fortow z koncertu. I... pare wnioskow z "przodu" sali:

- Kazimnierz powinien wprowadzic dla siebie Kultowa regule "0 na wejsciu, 0/1 na wyjsciu". Niestety, ale to nie jest L Dojpa gdzie takie cos jest nawet zalecane i tutaj to po prostu sie nie zgrywa. Szczegolnie, ze Chlopaki z Kwartetu (pozdrawiam!) naprawde - klasa
- inna sprawa juz samej tluszczy gdzie umowmy sie (i Kazik tez to podkreslal), to nie jest Kult czy Kazik/KnZ
- Gorzki w wykonaniu K

Tyle z rzeczy nieprzyjemnych. Poza tym to swietna formacja, ktora sie fajnie sprawdza i znajduje w otoczeniu Kazikowym (przerobka Should I stay - nice! A i Tata dilera tez ciekawy i co fajne - nie jest to kopia KnZ). Swietny tez klimat, gdzie widac zabawe muzyka, a to nie jest czeste. Z mila checia przeszedlbym sie na koncert samego Kwartetu (bo nowa plyta zacna) i na trzezwiejsza wersje tego co dzisiaj. Szkoda tylko, ze do Poznania daleko.

Poza tym, moj maly apel, moze Pan Lembicz zauwazy, w ramach schodzenia z kawalkow Stanislawa, prosze oszczedzic Samotnych. To jeden z - wg mnie - najlepszych kawalkow z Wiwisekcji, a i piekna przerobka. Zaluje tez, ze "A gdy bede umieral" juz wylecialo, bo sie ladnie uzupelniaja.

Dzieki za dzisiaj i mam nadzieje, ze Krakow nie bedzie taki rzadki na trasie KPF i z i bez K
 
Posty: 178
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Goomi » 16 lis 2015, o 16:35

kto ma Tate Dilera na komorze?
Nie mam szacunku do siebie logując się tu po raz kolejny :-) Gómi
 
Posty: 209
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 17:45

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez taataah » 16 lis 2015, o 18:58

Dev napisał(a):- Kazimnierz powinien wprowadzic dla siebie Kultowa regule "0 na wejsciu, 0/1 na wyjsciu". Niestety, ale to nie jest L Dojpa gdzie takie cos jest nawet zalecane i tutaj to po prostu sie nie zgrywa.


Weż zaspiewaj 6 dzien 3 godzinny koncert + spotkania z fanami + transport po całej Polsce + wiek + bez wspomagania niemożna... :twisted:
Koncert niezmienie udany i inny niz ten w Bełchatowie na sali kinoteatru - chociaż publika rozkręcała sie pomału :)
pozdrawiam napotkanych i nienapotkanych
ps. mam "tate dilera" ale bez jakości
bullet ma ale kiedy on to ogarnie?:)
pawarotaradio.pl
"Co ten dziadek właściwie pierdoli? Czy kpi? Czy pyta? Czy dupa go boli?
Pięćdziesiąt już prawie ma lat,Co to, za jaki on widzi świat?"
Avatar użytkownika
 
Posty: 236
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:37
Lokalizacja: Azeroth

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Dev » 16 lis 2015, o 19:32

taataah napisał(a):
Dev napisał(a):- Kazimnierz powinien wprowadzic dla siebie Kultowa regule "0 na wejsciu, 0/1 na wyjsciu". Niestety, ale to nie jest L Dojpa gdzie takie cos jest nawet zalecane i tutaj to po prostu sie nie zgrywa.


Weż zaspiewaj 6 dzien 3 godzinny koncert + spotkania z fanami + transport po całej Polsce + wiek + bez wspomagania niemożna... :twisted:

nie no, ja generalnie jestem pelen podziwu dla wytrzymalosci K, bo sam bym padl pewnie w 1/3 trasy. I zawsze podziwialem werwe na koncertach Kultu. Ba, nawet mam wrazenie, ze z roku na rok co raz to lepiej.
No, ale... :P
 
Posty: 178
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Carlos » 16 lis 2015, o 19:34

Obrazek
Kupię :
Kazik "Mariola" (promo)
ZUCH KAZIK - Hej Młody Junaku (promo)
Avatar użytkownika
 
Posty: 778
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Klempicz » 17 lis 2015, o 00:39

Carlos napisał(a):Obrazek


Trochę inaczej jednak było ostatecznie, bo wywaliliśmy "Przesłuchiwałem..." z racji zapomnienia saksofonu by You-Know-Who, a wstawiliśmy Mariannę z powodu you know why.
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez Klempicz » 17 lis 2015, o 01:02

Dev napisał(a):Poza tym, moj maly apel, moze Pan Lembicz zauwazy, w ramach schodzenia z kawalkow Stanislawa, prosze oszczedzic Samotnych. To jeden z - wg mnie - najlepszych kawalkow z Wiwisekcji, a i piekna przerobka. Zaluje tez, ze "A gdy bede umieral" juz wylecialo, bo sie ladnie uzupelniaja.


Będę bronił jak niepodległości! Zwłaszcza, że to nasze ukochane dziecko, a i chyba najważniejszy utwór co nieco hołubionego przez nas Stanisława. Kult tego na koncertach nie gra (chociaż pewnie w Cieszanowie zagra, jak całość to całość), a co do "przeróbki" - w oryginale Staszewski śpiewał to w metrum na 3/4, zresztą rytmika tekstu taka jest - Kult to zrobił na 4/4, co jest dla mnie do dziś niepojęte - może żeby ta samotność się wydawała większa?... Zresztą pewnie dlatego tego nie grają teraz, bo naprawdę karkołomną sztuką jest zaśpiewać tekst 3/4 w metrum na 4/4 - to jest zwyczajnie nienaturalne. W naszej wersji jest 3/4, no i linia melodyczna jest też za Staszkiem (początek drugiej i trzeciej zwrotki śpiewany wysoko, nie nisko). No i jest to taki utwór, że ZAWSZE mam ciary jak go śpiewam, niezmiennie od lat - i nie oddam :)

"A gdy będę umierał" - my to grywamy jak jest Michalina i gra na skrzypcach (w Poznaniu było na przykład), bo ja tam sobie taką gitarę atonalną ułożyłem, że się nie zgadza żaden dźwięk gitary z nutami wokalu - więc jak nie ma Michaliny to fałszuję jak opętany i to się trochę mija z celem... A jak ona gra mi to co mam śpiewać to jakoś wychodzi :) Michalina będzie (mam nadzieję) 18 grudnia w Pabianicach (dla tych co jeszcze nie wiedzą - będzie koncert nasz specjalny - z Kazikiem - bo to 90. urodziny Taty, jeszcze parę innych rzeczy towarzyszących, m.in. otwarcie ulicy im. Stanisława Staszewskiego). Tak że "A gdy będę umierał" będzie się pojawiać, ale głównie na koncertach blisko Poznania, bo nie mamy serca narażać jakiejkolwiek kobiety na męki długich przejazdów na koncerty z nami, my wtedy bardzo dużo i brzydko klniemy i lżymy się nawzajem.

Dzięki za wszystkie miłe słowa :)
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez artek » 17 lis 2015, o 01:05

moje szaleństwo wyjazdowe nie zna odległości ;)
było warto
dziękuję i pozdrawiam wszystkich napotkanych
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Koncerty Kazika i Kwartetu ProForma

Postprzez wb83 » 17 lis 2015, o 05:22

Do Pabianic to obowiązkowo podjadę. Łódź którego stycznia będzie i gdzie? Jeśli już wiadomo :-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron