Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 7 sie 2019, o 23:23

djadijos napisał(a):Dlatego skończmy już.

Macie nadmiar energii?? To piszcie do SP Records i Siemashop/Złotego Melona o wydanie płyty, także na Blu-ray ;)


Energii nigdy za wiele a przdsięwzięcie SPR i Złoty Melon? ... może iskrzyć :) pozdr
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Thorgal » 8 sie 2019, o 00:18

To byłoby niepojęte, gdyby prawdą się okazało, że zespołu nie obchodziła zawartość wizualizacji za nimi i dopiero z mediów dowiedzieli się, że Kurskiego ktoś ubrał w mundur, który należał do oprawców niektórych dzisiejszych sluchaczy Kultu.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Jaaasiek » 8 sie 2019, o 00:20

eMWu napisał(a):W moim przekonaniu Kazik dopuścił się manifestu. Jednak nie był to manifest polityczny, ale dużo istotniejszy, bo był to manifest społeczny. Manifest ten zaistniał pomiędzy "Arahją" i "Prosto". Brzmiał dokładnie tak: "Chcą wmówić nam, że jesteśmy podzieleni, ale my wszyscy pójdziemy prosto".
I to powinna być wykładnia dla każdego, kto widział Kult na Polandrocku. Szczególnie dla nas - fanów Kultu.

Właśnie za ten brak udziału w partyjnej nawalance Kazik ma - przynajmniej u mnie - niebotyczny szacunek, który dawno stracili Maleńczuk czy Lipiński.

Jedyne mądre zdanie w tym zacietrzewieniu wokoło koncertu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Jaaasiek » 8 sie 2019, o 00:24

Milan napisał(a):
Jaaasiek napisał(a):
djadijos napisał(a):Chyba tylko Kabanos miał 2h 30 minut ale to na Krysznie. A tam jest luźniej. Główna scena rządzi się swoimi prawami.

Koniec Świata i Nocny Kochanek mieli u Krishny koncerty powyżej 3h z tego co pamiętam :)

Kult obserwowany z górki ASP zrobił mega wrażenie, jednak musiałem spadać przed końcem, bo zaczynały się problemy z wyjazdami samochodów.


Dało się wtedy dojść z ASP pod scenę czy za duży tłum ?:) I jak tam było słuchać ?
Z Pola Malinowskiego wyjeżdżałeś ? Ja ruszałem ok 7 z parkingów i luz był , ale wiem że po 9 cały Kostrzyn stał

Nie było szans się wbić pod scenę w szybki sposób. Samo przejście z górki na dół było małym wyzwaniem. Natomiast siedziało się super i mnóstwo ludzi darło ze mną mordę :) Pierwszy koncert Kultu od ponad roku i pierwszy od dawna, na którym bawiłem się jak małe dziecko :)

Co do wyjazdu, to ruszaliśmy o 2.30 z parkingu przy torach i wyjazd zabrał nam 10 minut ;)

Znajomi wyruszali ok 9 z Malinowskiego i było to już po nieszczęsnym wypadku, że ludzie wyjeżdżali z pola po 7-8h :/
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Jaaasiek » 8 sie 2019, o 00:32

Horst Uhlke napisał(a):Dokładnie - Owsiak zrobił z festiwalu tubę dla emisji swoich sympatii i antypatii politycznych, choć ludzie przyjechali po prostu na koncert a nie na zjazd partyjny.

Booo hooo :D

Ci, którzy przyjechali się najebać to poszli się najebać, ten kto naćpać - naćpać, lubiący agitkę posłuchać konferansjera a tych co przywiało na koncert raczej nie obchodziło to co Jurek ze sceny mówił :) Ja sam na zakończeniu nie byłem od lat, bo mi się rzygać chce jak to słyszę. Natomiast festiwal to są przede wszystkim ludzie i oni na Kulcie dali radę fest. Jebie mnie serdecznie, kto jest patronem, to miejsce żyje już samo sobą i jakoś co roku poznaję ludzi o totalnie odmiennych od siebie poglądach.
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Milan » 8 sie 2019, o 08:49

Thorgal napisał(a):To byłoby niepojęte, gdyby prawdą się okazało, że zespołu nie obchodziła zawartość wizualizacji za nimi i dopiero z mediów dowiedzieli się, że Kurskiego ktoś ubrał w mundur, który należał do oprawców niektórych dzisiejszych sluchaczy Kultu.


No bez jaj, chyba nikt nie wierzy ze zespół nie wie i nie ma wpływu na to co jest pokazywane za ich plecami w czasie koncertów.
Nie rozumiem czepiania się Owsiaka że mówi o polityce w czasie festiwalu , swojego festiwalu który stworzył i który prowadzi. Nie podoba się to komuś niech nie przyjeżdża albo jak część przyjeżdża ale nie reaguje na to. A nie jadę na festiwal a potem żalę się że prowadzący mówi takie a nie inne rzeczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 paź 2018, o 08:45

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez gad » 8 sie 2019, o 09:07

Horst Uhlke napisał(a):Raczej nie - bo mówił to po fakcie a nie w trakcie kampani

W trakcie kampanii też o tym mówił :)
Horst Uhlke napisał(a):Myślałem, że z kontekstu to wynika - chodziło mi o inną kategorię propagandy, bo akurat o Kuchcińskim było mówione poprzez łopatologiczne rozrysowywanie problemu i manipulowanie faktami plus wskazywanie, że za poprzedników był jeszcze lepiej.

Czyli mówili o Kuchcińskim, ale w sumie to go bronili? No nie do końca o takie poruszenie tematu mi chodziło. Ale to nawet bardziej pokazuje obraz obecnej TVP - jak coś jest ewidentnie chujowe w zachowaniu partii rządzącej, to oni nawet nie przemilczają tematu, tylko dają materiał o tym jak to w sumie nie jest żaden problem. Serio nie pamiętam takich akcji za żadnej wcześniejszej władzy.
Horst Uhlke napisał(a):Faszyzm to z grubsza włoski prąd myślowy uznający wyższość państwa nad jednostką - nie bardzo kumam związek ... a sodomia (tak to było wówczas określane) była karalna również w krajach anglosaskich (do XX w.) i w komunistycznym ZSRR. Domniemywam, że masz na myśli "faszystów" z hitlerowskich Niemiec a tu Cię rozczaruję, bo nie było kary śmierci za sodomię a do obozów KL trafiło raptem 10-15 tys. skazanych z tego paragrafu (mieli różowy trójkąt) i co ciekawe, po wyzwoleniu musieli oni odsiedzieć potem swoje kary do końca.
Skoro tak dbasz o fakty, sam widzisz, że ten tzw. faszyzm nijak się ma do tematu.

No tak, a swastyka malowana na murach to hinduski symbol szczęścia. Wiesz możemy się cofnąć i do czasów średniowiecza, tam to dopiero homoseksualiści mieli przejebane. Żyjemy w pewnym okresie historycznym i w pewnym kontekście historyczno-kulturowym. Nieskalane myślą mordy, bijące ludzi na ulicach Białegostoku to nie hooligansi Tudorów, to ludzie w pewien sposób zainfekowani powracającą myślą supremacji rasy i wyższości białego heteroseksualnego mężczyzny nad resztą ludzkości. Więc skojarzenie z nazizmem (bądźmy już tacy correct) jest jak najbardziej na miejscu - bo to jest najświeższa historia, uciskania na taką skalę mniejszości seksualnych. Ja się domyślam, że nie wszystkie poglądy takie dzbany muszą mieć zgodne z doktryna nazizmu, ale wystarczy, że mają zbieżne te najbardziej podłe, żeby skojarzenie takie było na miejscu.
Horst Uhlke napisał(a):Przez propagandę gejowską rozumiem dokładnie to co teraz jest propagandą LBGT - z grubsza rzecz ujmując.

Nie rozumiem co to jest propaganda LGBT.
Horst Uhlke napisał(a):Nie dysponuję nagraniami, podobnie chyba jak i dzisiejszych wiadomości . Ten kto oglądał, wie o czym mówię.

Aha.
Horst Uhlke napisał(a):Poważnie? Ok. – weź sobie całą kampanię przeciwko L.Kaczyńskiemu od wyboru na prezydenta – walenie w gorzecz niespotykana wcześniej, np. akcentowanie jego rzekomej małostkowości w sporze z Tuskiem i przedstawianie tego drugiego jako gościa „z dobrą wolą” etc.. Sprowadzanie do roli psychicznie chorych osób domagających się prawdy o niektórych ludziach z władzy – po latach okazało się to prawdą.

Pamiętam wywiady z Lechem Kaczyńskim w TVP za rządów PO, pamiętam debatę prezydencką Lech Kaczyński - Tusk. Nie pamiętam festiwalu pogardy i nienawiści wycelowanej w Lecha, serio. Nie twierdzę, że to co piszesz to nieprawda, jednak, tak jak już wcześniej wspominałem, chodzi o skalę. Porównaj najazdy na Lecha i obecne na Schetynę/Tuska/Biedronia/wpisz sobie kogo chcesz z przeciwników politycznych.
Horst Uhlke napisał(a):Oczywiście, że negatywne – niemniej to wynika z systemu władzy w jakim żyjemy i widzę to zjawisko niestety jako permanentne, eksploatowane przez kolejne rządy.

To jeśli jest to zjawisko negatywne, to piętnowanie go jest rzeczą pozytywną.
Horst Uhlke napisał(a):HGW im akurat nie było szkoda, bo z „prawego” skrzydła (notabene kandydowała kiedyś na prezydenta kraju z poparciem Kaczyńskiego), po drugie to przybrało już tak paskudną formę (wywalanie ludzi na bruk), że musieli się od niej odwrócić nawet swoi aby nie spaść wraz z HGW do zsypu.

Przecież ta sytuacja uderzyła w całe PO, a nie tylko w Hankę.
Horst Uhlke napisał(a):A z tego co kojarzę to chyba Spiewak zaczął temat a nie GW.

Jako pierwsze o sprawie powiedziały dziennikarki GW. Wcześniej oczywiście były pewne podejrzenia, ale całą robotę odwaliły one - przeprowadziły śledztwo dziennikarskie i zsumowało dowody w sprawie.
Horst Uhlke napisał(a):Nie wiem co rozumiesz przez dużą rzecz: różne media odkrywały różne afery – nie zgłębiałem genezy ich odkrycia.
Pamiętam za to co się stanęło w redakcji „Wprost” a czego nie było za zamordystycznych rządów PiS.

Duża sprawa to nieruchomości w Warszawie za czasów Hanki, duża sprawa, to afera Rywina, to każda jedna afera gdzie zaangażowane były duże pieniądze. To ja Ci podpowiem jaką aferę odkryły prawicowe media - żadnej. No trotyl na Tupolewie, ale okazało się, że jednak go nie było. Wprost trudno nazwać pismem prawicowym. To do czego dążę - w ramach odpowiedzi na Twoje stwierdzenie, że podoba Ci się pewna symetria w największych mediach, bo kiedyś młotkowali w jednym kierunku - otóż nie ma takiej symetrii, bo media, które zapewne uważasz za lewicowe, niejednokrotnie odkrywały i mówiły o rzeczach nieprzychylnych PO/Lewicy/przeciwnikom dobrej zmiany/czy jak tam chcesz ich nazwać natomiast media jak obecne TVP/Radio Maryja/Do Rzeczy/W sieci "młotkują" tylko i wyłącznie w jedną stronę.
djadijos napisał(a):Dlatego skończmy już.
Macie nadmiar energii?? To piszcie do SP Records i Siemashop/Złotego Melona o wydanie płyty, także na Blu-ray ;)

Stary, mi też już się nie chce czytać, Twojego pierdolenia o Blu-rayach i kurwa jaki można z nich wyciągnąć bitrate plus listów otwartych do Pietrzaka z wyliczeniami ile może na czym zarobić, także nie mów mi czy mam kończyć, oki? :)
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Thorgal » 8 sie 2019, o 19:27

"Chcą wmówić nam, że jesteśmy podzieleni, ale my wszyscy pójdziemy prosto". - powiedział Kazik Staszewski na Pol'and'Rock Festiwal.

Owsiaka musiała krew zalać jak to usłyszał! ;-)
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Jaaasiek » 8 sie 2019, o 21:40

Thorgal napisał(a):Owsiaka musiała krew zalać jak to usłyszał! ;-)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Posty: 1702
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:36

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez artek » 8 sie 2019, o 23:57

Thorgal napisał(a):"Chcą wmówić nam, że jesteśmy podzieleni, ale my wszyscy pójdziemy prosto". - powiedział Kazik Staszewski na Pol'and'Rock Festiwal.

Owsiaka musiała krew zalać jak to usłyszał! ;-)



eee, no nie... zaczął rapować...
to była dla niego twórcza inspiracja, natchnienie, taki znak sygnał do ostatniego gwizdka...
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Milan » 9 sie 2019, o 10:18

Thorgal napisał(a):"Chcą wmówić nam, że jesteśmy podzieleni, ale my wszyscy pójdziemy prosto". - powiedział Kazik Staszewski na Pol'and'Rock Festiwal.

Owsiaka musiała krew zalać jak to usłyszał! ;-)


Oj tam , większa krew to zalała Ciebie jak się dowiedziałeś o Kulcie na Pol'and'Rock Festiwal.
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 paź 2018, o 08:45

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 9 sie 2019, o 10:31

gad napisał(a):W trakcie kampanii też o tym mówił :)

Nawet gdyby (bo coś nie bardzo chce mi się wierzyć), to dalej nie ma co porównywać do czynnego wspierania kampanii, jak bezpośrednie uczestnictwo na wiecach, czy czynne udzielanie się w publicznych wystąpieniach, spotach etc. Czy Kazik brał udział kiedyś w czymś takim? Nie kojarzę.
gad napisał(a):Czyli mówili o Kuchcińskim, ale w sumie to go bronili? No nie do końca o takie poruszenie tematu mi chodziło. Ale to nawet bardziej pokazuje obraz obecnej TVP - jak coś jest ewidentnie chujowe w zachowaniu partii rządzącej, to oni nawet nie przemilczają tematu, tylko dają materiał o tym jak to w sumie nie jest żaden problem. Serio nie pamiętam takich akcji za żadnej wcześniejszej władzy.

Nie tyle bronili Kuchcińskiego, co wybielali sprawę – do czego zresztą mieli materiał, bo w tym temacie od lat dzieje się to samo. Dlatego Owsiak ośmieszył się tym swoim apelem „o lataniu polityków”.
gad napisał(a):No tak, a swastyka malowana na murach to hinduski symbol szczęścia. Wiesz możemy się cofnąć i do czasów średniowiecza, tam to dopiero homoseksualiści mieli przejebane. Żyjemy w pewnym okresie historycznym i w pewnym kontekście historyczno-kulturowym. Nieskalane myślą mordy, bijące ludzi na ulicach Białegostoku to nie hooligansi Tudorów, to ludzie w pewien sposób zainfekowani powracającą myślą supremacji rasy i wyższości białego heteroseksualnego mężczyzny nad resztą ludzkości. Więc skojarzenie z nazizmem (bądźmy już tacy correct) jest jak najbardziej na miejscu - bo to jest najświeższa historia, uciskania na taką skalę mniejszości seksualnych. Ja się domyślam, że nie wszystkie poglądy takie dzbany muszą mieć zgodne z doktryna nazizmu, ale wystarczy, że mają zbieżne te najbardziej podłe, żeby skojarzenie takie było na miejscu.

Ok – ale dalej nie wskazujesz związku, dlaczego akurat faszyści. Hitlerowcy mordowali wszystkich jak leci a jak Ci wskazałem – sodomii jakoś szczególnie nie wyróżniali w tym temacie. Możnaby nawet rzec – patrząc z ich optyki oczywiście – że nie mieli oni najgorzej, bo czapa za to nie groziła.
gad napisał(a):Nie rozumiem co to jest propaganda LGBT.

W dużym skrócie: jest to lobbowanie przez różne organizacje poglądu o rzekomej nierówności praw osób z różnymi preferencjami seksualnymi, lub mającymi – na skutek wad wrodzonych na etapie kształtowania się organizmu – defekt w zakresie proporcji hormonów męskich i żeńskich. Jednocześnie organizacje te domagają się dodatkowych praw i/lub przywilejów dla tych grup właśnie z powyższego tytułu.

gad napisał(a):Aha.

No sorry, nie prowadzę takich archiwów – pisałem to co widziałem. Posłuchaj sobie aktualnych dyskusji (zwłaszcza tych z udziałem Lisa, czy Wołka) dziennikarzy w TOK FM, to mniej więcej w tym duchu.
gad napisał(a):Pamiętam wywiady z Lechem Kaczyńskim w TVP za rządów PO, pamiętam debatę prezydencką Lech Kaczyński - Tusk. Nie pamiętam festiwalu pogardy i nienawiści wycelowanej w Lecha, serio. Nie twierdzę, że to co piszesz to nieprawda, jednak, tak jak już wcześniej wspominałem, chodzi o skalę. Porównaj najazdy na Lecha i obecne na Schetynę/Tuska/Biedronia/wpisz sobie kogo chcesz z przeciwników politycznych.


W mediach poprzednich, tak jak i w tych nie wszyscy dzienikarze byli szujami. Ponadto, jak już pisaliśmy wcześniej – to kwestia ocenna i dobieranych środków propagandy. Jedna z tych metod jest też taka, że mamy krytykę pod kontrolą i poprzez swoisty wentyl puszczamy czasem przekazy z elementami krytyki i piętnujemy „błędy i wypaczenia”. Notabene taką rolę spełniała onegdaj audycja w reżimowym radiu PR4, prowadzona – a jakże – m.in. przez Jurka Owsiaka.
gad napisał(a):To jeśli jest to zjawisko negatywne, to piętnowanie go jest rzeczą pozytywną.

Oczywiście, że tak – ja nie mam nic do krytykowania polityków. Notabene skończyła się ona dymisją. Nie pamiętam wcześniej takiego przypadku, choć oczywiście mam świadomość że zaważyły tu kalkulacje polityczne.
gad napisał(a):Przecież ta sytuacja uderzyła w całe PO, a nie tylko w Hankę.


To była wyjątkowo brudna sprawa i widać lepiej ją było odpalić w mediach pro-, niż w mediach anty-. Notabene nie było potem nacisku ze strony tych mediów do rezygnacji ze stanowiska a to, że powinna od razu nastąpić było raczej oczywiste.
gad napisał(a):Duża sprawa to nieruchomości w Warszawie za czasów Hanki, duża sprawa, to afera Rywina, to każda jedna afera gdzie zaangażowane były duże pieniądze. To ja Ci podpowiem jaką aferę odkryły prawicowe media - żadnej. No trotyl na Tupolewie, ale okazało się, że jednak go nie było. Wprost trudno nazwać pismem prawicowym. To do czego dążę - w ramach odpowiedzi na Twoje stwierdzenie, że podoba Ci się pewna symetria w największych mediach, bo kiedyś młotkowali w jednym kierunku - otóż nie ma takiej symetrii, bo media, które zapewne uważasz za lewicowe, niejednokrotnie odkrywały i mówiły o rzeczach nieprzychylnych PO/Lewicy/przeciwnikom dobrej zmiany/czy jak tam chcesz ich nazwać natomiast media jak obecne TVP/Radio Maryja/Do Rzeczy/W sieci "młotkują" tylko i wyłącznie w jedną stronę.


Z aferą Rywina to Waść raczysz żartować – temat był pod pełną kontrolą do odpalenia w ramach upierdzielenia Millera – Michnik był dysponentem tematu. To były jeszcze czasy jego monowładzy w głównych mediach. Znajdź sobie w Internecie jak ten temat był blokowany (m.in. Paradowska, która chciała opublikować coś na ten temat - dostała sygnał, że temat jest do ruszenia dopiero po zielonym świetle od Michnika).
Co do symetrii – kiedyś w jej głównym nurcie mediów nie było a teraz jest – nie chodzi tylko o TVP (tutaj cały czas się będzie zmieniać, w zależności od wyników wyborów), ale też większy udział mediów tzw. prawicowych w przestrzeni publicznej (np. na YT, czy stacje radiowe/TV) i to bardzo dobrze. I tutaj, i tutaj, można zaleźć coś użytecznego, ale jest też pełno propagandy – niemniej uważam to za stan normalniejszy, niż ten co był kiedyś.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 9 sie 2019, o 10:35

artek napisał(a):
eee, no nie... zaczął rapować...
to była dla niego twórcza inspiracja, natchnienie, taki znak sygnał do ostatniego gwizdka...


Czasem mam wrażenie, że on naprawdę marzy o tym aby zapukali do niego o 6 rano i zakuli w kajdanki - zresztą na ostatnim festiwalu nawet to zwerbalizował.
.. to by się działo :) Jurek - wojownik o wolność i demokrację w pisowskich kajdanach... Nobel murowany :D
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Thorgal » 9 sie 2019, o 12:00

To napomnienie Kazika m.in. do Owsiaka, że chcą nas podzielić było super! Jurkowi nigdy się to nie uda! Idziemy prosto!
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez gad » 9 sie 2019, o 12:28

Horst Uhlke napisał(a):Nie tyle bronili Kuchcińskiego, co wybielali sprawę – do czego zresztą mieli materiał, bo w tym temacie od lat dzieje się to samo. Dlatego Owsiak ośmieszył się tym swoim apelem „o lataniu polityków”.

PiS po pierwszych miesiącach rządzenia mówił "wystarczy nie kraść", teraz jest już to bardziej retoryka pod tytułem "oni też kradli". I przypominam, że ten temat dotyczy wskazania, czy TVP obecnie mocno odstaje z propagandą od TVP za innych rządów. Jasna i klarowna chujowa akcja polityka PiSu i wybielanie sprawy przez TVP. W sposób absolutnie bezczelny. Jeśli twierdzisz, że tak się już działo, to daj mi przykład tak jawnego udawania że nic się nie stało, kiedy każda inna stacja telewizyjna przedstawia sprawę taką jaka ona jest, czyli chujową.

Horst Uhlke napisał(a):Ok – ale dalej nie wskazujesz związku, dlaczego akurat faszyści. Hitlerowcy mordowali wszystkich jak leci a jak Ci wskazałem – sodomii jakoś szczególnie nie wyróżniali w tym temacie. Możnaby nawet rzec – patrząc z ich optyki oczywiście – że nie mieli oni najgorzej, bo czapa za to nie groziła.

Ale już Ci wytłumaczyłem - towarzystwo najbardziej alergiczne na LGBT to towarzystwo sympatyzujące, flirtujące z myślą nazistowską. To jest jeden z elementów tej myśli - niechęć do homoseksualistów. Nie najważniejszy element, nie najbardziej krwawy w swej historii, nie najmocniej akcentowany, ale mimo wszystko element istotny, bo w naszym kontekście historyczno-kulturowym najbliższy i najświeższy. Gdybyśmy żyli w Ameryce Południowej, to takim skojarzeniem byłaby pewnie komuna spod znaku Che Guevary, ale nie żyjemy, żyjemy w środkowej Europie, gdzie w sumie ciągle żywe są niezagojone rany po faszyzmie, który w sposób zorganizowany uciskał mniejszość homoseksualną. Jakoś nie potrafię zrozumieć co jest w tym trudnego do pojęcia.

Horst Uhlke napisał(a):W dużym skrócie: jest to lobbowanie przez różne organizacje poglądu o rzekomej nierówności praw osób z różnymi preferencjami seksualnymi, lub mającymi – na skutek wad wrodzonych na etapie kształtowania się organizmu – defekt w zakresie proporcji hormonów męskich i żeńskich.

Bardzo podoba mi się słowo "rzekomej". To powiedz mi czy to równość, że dwoje heteroseksualnych osób może wziąć ślub, a dwoje homoseksualnych nie może? Czy to równość, że dwoje heteroseksualnych osób może adoptować dziecko, a dwoje homoseksualnych nie może? Tak w skrócie czy pary homoseksualne mają takie same prawa jak pary heteroseksualne? A wydaje mi się, że nie może powiedzieć, że mają, to moje następne pytanie - czy w takim razie słowo "rzekoma" nierówność jest na miejscu?

Horst Uhlke napisał(a):Jednocześnie organizacje te domagają się dodatkowych praw i/lub przywilejów dla tych grup właśnie z powyższego tytułu.

Ale co to znaczy dodatkowych praw? Nic nie wiem o domaganiu się przez te organizacje praw innych niż te które przysługują parom hetero. Więc nie domagają się dodatkowych praw, a jedynie równych praw.

Horst Uhlke napisał(a):To była wyjątkowo brudna sprawa i widać lepiej ją było odpalić w mediach pro-, niż w mediach anty-. Notabene nie było potem nacisku ze strony tych mediów do rezygnacji ze stanowiska a to, że powinna od razu nastąpić było raczej oczywiste.

Ech... Jakoś zawsze się z tym spotykam. Kiedy rozmawiam z ludźmi pro-PiS zawsze tak to się kończy - na początku zaczyna się od tego, że GW to chujnia największa i prawdy to nigdy nie napisali. Jak mówię o sprawie HGW to wtedy słyszę "No może już wiadomo było, że tego nie ukryją, więc woleli sami o tym powiedzieć.", albo "Może im się zdarzyło, pewnie nie przeczytali co do druku wysłali, przecież Michnik by tego nie puścił." albo "Sprawa już tak śmierdziała, że prędzej czy później ktoś by o tym napisał, więc woleli być pierwsi.". Także tak. Jak piszą coś o PiSie źle, to dlatego, że są za PO, jak piszą coś o PO źle, to dlatego, że musieli. No ale spoko, wracając, chciałbym przeczytać jakąś aferę o PiSie która wypłynęła z prawicowego medium. Jak znasz taki przypadek, to mnie oświeć. Jeśli nie znasz, to myślę, że jest to pewien dowód na to, że nie ma tej "symetrii" o której pisałeś wcześniej.

Horst Uhlke napisał(a):Co do symetrii – kiedyś w jej głównym nurcie mediów nie było a teraz jest – nie chodzi tylko o TVP (tutaj cały czas się będzie zmieniać, w zależności od wyników wyborów), ale też większy udział mediów tzw. prawicowych w przestrzeni publicznej (np. na YT, czy stacje radiowe/TV) i to bardzo dobrze. I tutaj, i tutaj, można zaleźć coś użytecznego, ale jest też pełno propagandy – niemniej uważam to za stan normalniejszy, niż ten co był kiedyś.

Tak jak pisałem wyżej - normalniejszy jest stan, że są media patrzące na ręce politykom. Wyżej podałem jaskrawy przykład tego, jak największe wrogie medium prawicy, czyli GW odkryło sprawę nieruchomości w Warszawie za czasów HGW, uderzające w sposób absolutnie bezpośredni w PO. Z drugiej strony są media prawicowe, które nie wsławiły się żadnym odkryciem, żadną robotę - jedyne co robią to gloryfikują PiS i jadą po całej reszcie. Tak jest, ale nazywanie tego stanem normalniejszym to gruba przesada.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 9 sie 2019, o 16:46

gad napisał(a):PiS po pierwszych miesiącach rządzenia mówił "wystarczy nie kraść", teraz jest już to bardziej retoryka pod tytułem "oni też kradli". I przypominam, że ten temat dotyczy wskazania, czy TVP obecnie mocno odstaje z propagandą od TVP za innych rządów. Jasna i klarowna chujowa akcja polityka PiSu i wybielanie sprawy przez TVP. W sposób absolutnie bezczelny. Jeśli twierdzisz, że tak się już działo, to daj mi przykład tak jawnego udawania że nic się nie stało, kiedy każda inna stacja telewizyjna przedstawia sprawę taką jaka ona jest, czyli chujową.

Wracamy do punktu wyjścia: pisałem Ci, że różne były rodzaje propagandy. Kwestia metodologii, obecna jest bardziej drewniana i tyle. Poprzednia była bardziej "ogarnięta" stosując krytykę "kontrolowaną'. Pamiętam np. jak ładnie w wiadomościach tłumaczyli program powszechnej prywatyzacji, likwidację OFE czy podniesienie wieku emerytalnego. Kurski mógłby się wiele nauczyć (może się nauczyL :) )
gad napisał(a):Ale już Ci wytłumaczyłem - towarzystwo najbardziej alergiczne na LGBT to towarzystwo sympatyzujące, flirtujące z myślą nazistowską.


Dresy, karki, różne zakapiory etc. generalnie mają alergię na to, że ktoś im się wpieprza „na ich teren” – jak ktoś się prosi o wp…., to nic prostrzego iść na ich „teren” i prowokować ich. Te prowokacje tak naprawdę służą tym organizacjom do pokazania, że w Polsce jest nietolerancja. To jest jakaś marginalna grupa ludzi a nie reprezentatywna społeczność.
gad napisał(a):To jest jeden z elementów tej myśli - niechęć do homoseksualistów. Nie najważniejszy element, nie najbardziej krwawy w swej historii, nie najmocniej akcentowany, ale mimo wszystko element istotny, bo w naszym kontekście historyczno-kulturowym najbliższy i najświeższy. Gdybyśmy żyli w Ameryce Południowej, to takim skojarzeniem byłaby pewnie komuna spod znaku Che Guevary, ale nie żyjemy, żyjemy w środkowej Europie, gdzie w sumie ciągle żywe są niezagojone rany po faszyzmie, który w sposób zorganizowany uciskał mniejszość homoseksualną. Jakoś nie potrafię zrozumieć co jest w tym trudnego do pojęcia.


A ja też jakoś nie potrafię zrozumieć Twojego rozumowania, np. reżim stalinowski popełnił większe zbrodnie (ilościowo) i tak samo prześladował homoseksualistów ale te środowiska jakoś z sowietami i komunistami tych prześladowań nie kojarzą.
gad napisał(a):Bardzo podoba mi się słowo "rzekomej". To powiedz mi czy to równość, że dwoje heteroseksualnych osób może wziąć ślub, a dwoje homoseksualnych nie może? Czy to równość, że dwoje heteroseksualnych osób może adoptować dziecko, a dwoje homoseksualnych nie może? Tak w skrócie czy pary homoseksualne mają takie same prawa jak pary heteroseksualne? A wydaje mi się, że nie może powiedzieć, że mają, to moje następne pytanie - czy w takim razie słowo "rzekoma" nierówność jest na miejscu?


Z tych samych przyczyn, co człowiek bez ręki nie będzie dopuszczony do skakania o tyczce. Czy on jest przez to dyskryminowany? Mi chodzi o równość wobec prawa a nie o możliwość korzystania z pewnych praw obwarowanych warunkami. Czy rodzeństwo chcące zawrzeć małżeństwo też jest dyskryminowane? Nie – bo ta instytucja jest ściśle określona, ale dla każdego są przewidziane te same warunki i dostępność jest powszechna dla wszystkich.
gad napisał(a):Ale co to znaczy dodatkowych praw? Nic nie wiem o domaganiu się przez te organizacje praw innych niż te które przysługują parom hetero. Więc nie domagają się dodatkowych praw, a jedynie równych praw.


Tak to nazywają – chcą dodatkowej ochrony przed rzekomą dyskryminacją. Wymyślają jakieś hybrydy typu homofobia. To, że komuś się chce rzygać na widok dwóch spółkujących facetów, nie oznacza od razu, że chce ich wsadzać do więzienia. Niech sobie to robią w zaciszu domowym i nic nikomu do tego – po za tym są zwykłymi ludźmi podlegającymi tym samym prawom co inni. Za ich pobicie są takie same kary jak za pobicie hetero, czy rudego.
Ponadto, mam duże wątpliwości, czy te organizacje propagujące ideolo LGBT są faktycznie reprezentantami tych osób. Znam kilu homoseksualistów i oni uważają, że z tej działalności jest więcej złego niż dobrego a te parady ukazują ich faktycznie jak jakichś dewiantów z kolorowymi piórkami w d.. .
gad napisał(a):Ech... Jakoś zawsze się z tym spotykam. Kiedy rozmawiam z ludźmi pro-PiS zawsze tak to się kończy - na początku zaczyna się od tego, że GW to chujnia największa i prawdy to nigdy nie napisali. Jak mówię o sprawie HGW to wtedy słyszę "No może już wiadomo było, że tego nie ukryją, więc woleli sami o tym powiedzieć.", albo "Może im się zdarzyło, pewnie nie przeczytali co do druku wysłali, przecież Michnik by tego nie puścił." albo "Sprawa już tak śmierdziała, że prędzej czy później ktoś by o tym napisał, więc woleli być pierwsi.". Także tak. Jak piszą coś o PiSie źle, to dlatego, że są za PO, jak piszą coś o PO źle, to dlatego, że musieli. No ale spoko, wracając, chciałbym przeczytać jakąś aferę o PiSie która wypłynęła z prawicowego medium. Jak znasz taki przypadek, to mnie oświeć. Jeśli nie znasz, to myślę, że jest to pewien dowód na to, że nie ma tej "symetrii" o której pisałeś wcześniej.


Po pierwsze to ja nie jestem żaden pro-PiS, nigdy nie głosowałem na tą partię – choć jakbym się już musiał z lufą przy głowie zdeklarować - przyznaję bliżej mi do etatystycznej Grupy Rekonstrukcyjnej Sanacji, niż do towarzystwa PO, zwanego nie wiedzieć czemu „obywatelska”.
Po drugie, to o czym piszesz wynika też z tego, że tzw. prawica (określenie umowne) rządziła bardzo krótko po 89 r. i nawet jakby chcieli to nie zdążyli skręcić żadnego „dila”
gad napisał(a):Tak jest, ale nazywanie tego stanem normalniejszym to gruba przesada.

Doszliśmy już do tego, że po pierwsze to kwestia ocenna, po drugie – różne są metody uprawiania propagandy (również "kontrolowana" krytyka), po trzecie – tzw. prawica rządziła o wiele krócej i być może nie zdążyła tyle narozrabiać.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 9 sie 2019, o 17:48

gad napisał(a):
djadijos napisał(a):Dlatego skończmy już.
Macie nadmiar energii?? To piszcie do SP Records i Siemashop/Złotego Melona o wydanie płyty, także na Blu-ray ;)

Stary, mi też już się nie chce czytać, Twojego pierdolenia o Blu-rayach i kurwa jaki można z nich wyciągnąć bitrate plus listów otwartych do Pietrzaka z wyliczeniami ile może na czym zarobić, także nie mów mi czy mam kończyć, oki? :)


Tylko że ja nie tylko pierdole by pierdolic tylko działam dla dobra wszystkich. Tutaj to akurat tylko dodatek ;) A dyskusja o polityce tutaj nie daje nic oprócz kłótni. Pamiętasz słowa Kazika przed wykonaniem Prosto na tym koncercie ??
Jestem typem spoleczniaka który woli zamiast pierdolic i dać się dzielić po prostu działać tam gdzie wszyscy mogą zyskać.

Tymczasem Jarek Ważny na łamach czasopisma NIE wypowiedział się o wizualizacjach.

http://nie.com.pl/szeregowiec-kurski/#more-49324
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 9 sie 2019, o 18:21

Btw nie ma to jak dylemat:

chcesz przeczytać cały artykuł ,a w twoich kioskach jak na złość nie ma tej gazety
masz swoje ideały i nie ciągniesz pdf na lewo, nawet mimo,że to urban
nie masz zamiaru wspierać Urbana...

Aż mnie rynce całe latajom jak klikałem zapłać za pdf Urbanowi...
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Pleban » 9 sie 2019, o 23:40

Ten koncert musiał być ostro do dupy, skoro na jedynym fachowym w tym zakresie forum większość tego wątku to wojenka polsko-polska, a nie wrażenia z występu.
Avatar użytkownika
 
Posty: 30
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 11:15

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez artek » 10 sie 2019, o 01:31

Horst Uhlke napisał(a):
artek napisał(a):
eee, no nie... zaczął rapować...
to była dla niego twórcza inspiracja, natchnienie, taki znak sygnał do ostatniego gwizdka...


Czasem mam wrażenie, że on naprawdę marzy o tym aby zapukali do niego o 6 rano i zakuli w kajdanki - zresztą na ostatnim festiwalu nawet to zwerbalizował.
.. to by się działo :) Jurek - wojownik o wolność i demokrację w pisowskich kajdanach... Nobel murowany :D



czego się nie robi, dla ...*

* wstaw co chcesz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 10 sie 2019, o 09:52

Pleban napisał(a):Ten koncert musiał być ostro do dupy, skoro na jedynym fachowym w tym zakresie forum większość tego wątku to wojenka polsko-polska, a nie wrażenia z występu.


Koncert właśnie bardzo fajny, niestety tutaj jak widać niektórzy nie posłuchali co Kazik powiedział przed rozpoczęciem utworu Prosto...
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 10 sie 2019, o 11:41

djadijos napisał(a):
Pleban napisał(a):Ten koncert musiał być ostro do dupy, skoro na jedynym fachowym w tym zakresie forum większość tego wątku to wojenka polsko-polska, a nie wrażenia z występu.


Koncert właśnie bardzo fajny, niestety tutaj jak widać niektórzy nie posłuchali co Kazik powiedział przed rozpoczęciem utworu Prosto...


Wyluzujcie - normalnie jacyś "strażnicy moralności" na forum. Od tego jest forum aby sobie na nim dyskutować - Kult wystąpił i różne są aspekty tego występu i ludzi mają na ten temat prawo rozmawiać. Nie ma żadnej pyskówki jest wymiana myśli/poglądów.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 10 sie 2019, o 11:46

djadijos napisał(a):
Tymczasem Jarek Ważny na łamach czasopisma NIE wypowiedział się o wizualizacjach.

http://nie.com.pl/szeregowiec-kurski/#more-49324



Ojp... komentarz zespołu(?) dot. piosenki "Po co wolność" na łamach gazety Urbana - świat się kończy :D - jakby ktoś 30 lat temu coś takiego zapowiedział - każdy pukałby się w czoło.
Notabene zastanawiam się nad reakcją społeczności forumowej, gdyby oświadczenie zawisło np. na stronie ONR. :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 10 sie 2019, o 11:49

artek napisał(a):czego się nie robi, dla ...*

* wstaw co chcesz


Obawiam się, że ban byłby :D :D
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez kroy » 11 sie 2019, o 16:38

Chlopaki, moze przeniescie sie na Wykop, forum Frondy, Pudelka no tego sie czytac nie da... sami jestescie politycy nie lepsi I nie gorsi od Owsiaka i Kazika. I jak ktos ma warpliwosci co do "obiektywnosci" tvp to po prostu jest idiota
A ja widzę, że świat już prawie runął...
i co? i mam, kurwa, dobry humor
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 201 gości