Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez jarekg » 4 sie 2019, o 02:02

Thorgal napisał(a):Ponoć zaczną od "Odejdę":

Ponieważ sprawy się tak pokomplikowały
I sam nie pewien swego losu tak się stałem
Za konsekwencje by pociągnąć mnie dziś chcieli
Nie wiem jak wy lecz ja spierdalam do Brukseli.

Jurek się wku..wi.
:-)

Generał Ferreira
Wspaniała Nowina
Parada wspomnień
Ręce do góry
Wstyd
Bruklin Judenrat
Jeźdźcy
Maria ma syna
Gdy nie ma dzieci
Baranek
Park 23
Arahja
Prosto
Do Ani (Salto)
Celina
Madryt
Patrz
Polska
Wódka
Hej czy nie wiecie

Wolność
Krew Boga
Lewe lewe loff

Kult jest wielki. Kazik jest wielki. Tyle. Oddaję głos do studia.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Darek Szerszeń » 4 sie 2019, o 02:11

Kult
Pol'and Rock
3 sierpień 2019

1. Generał Ferreira
2. Wspaniała nowina
3. Parada wspomnień
4. Ręce do góry
5. Wstyd
6. Brooklińska rada żydów
7. Czterej jeźdźcy
8. Maria ma syna
9. Gdy nie ma dzieci
10. Baranek
11. Park 23
12. Arahja
13. Prosto
14. Do Ani
15. Celina
16. Madryt
17. Patrz
18. Polska
19. Wódka
20. Hej czy nie wiecie
Bisy
21. Wolność
22. Krew Boga
23. Lewe lewe loff
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 18:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 4 sie 2019, o 02:16

Pragnę tylko dodać,że Jurek zapowiedział wydanie płyty na koniec koncertu :)

Tymczasem i tak nagrałem na dysku strumień bezpośrednio z yt 720p60, ale to chyba gdy ma wyjść płyta już nie ma znaczenia. Dobranoc.

Jutro dopiero będę ciął i na nowo oglądał...

Zazdroszczę tym co byli na miejscu....
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Artek Miszcz » 4 sie 2019, o 02:31

Przepiękny koncert!! Żadnych słabych numerów!! Mój kumpel był na miejscu, non stop wysyłal mi filmiki. Bardzoo mu zazdrościłem...
Ale jest jedna rzecz, która mnie bardzo boli. Mianowicie, kto ma dobry wzrok zauwazył, że pan Janusz Grudziński vel Gruda vel Książę Warszawski grał na dwóch klawiszach. Jeden to Nord Electro 2, nowy klawisz, a drugi to... Moja ukochana M jedynka. Ten mój Korg M1 o którym pisałem dziesiątki postów. Jak go zobaczyłem na scenie, o mało się nie zesrałem.
Ale... Pan Janek grał na nim brzmienia wgrane chociażby z Hammonda XK1, którego można było zobaczyć na koncertach od 2009 do 2016 roku.

Wielu z Was czytając moje posty myśli, że jestem zdrowo jebnięty, pisząc o Korgu, inni zlewają.
Ale Moi Drodzy. Posłuchajcie sobie koncertu z dziesięciolecia chociażby. Jest dostępny. Z Odjazdów 1993. Są dostępne na YT. Tam słychać Korga M1, pana Janka w akcji jak gra na tym klawiszu. Bo tak, ta dzisiejsza M jedynka to ta sama, którą widac na koncercie z 10lecia zespołu. Ta sama, bo rozmawiałem na ten temat z Panem Januszem przed koncertem w Kędzierzynie. Ale inne brzmienia. Wtedy Gruda miał oryginalne brzmienia z Korga. Takie jak mam ja, w swoim klawiszu, SWOIM KORGU M1bo są przepiękne. Posłuchajcie sobie koncertu z 10lecia. Knajpy Morderców z Taty pierwszego. To są oryginalne brzmienia z Korga M1. Patrzyłem, pan Janek zaczyna Arahję na Mjedynce. A są brzmienia z Hammonda. Wtedy się załamałem. Bo kto ma uszy, ten usłyszy. Czy te brzmienia z oryginalnej M1 nie są piękniejsze niż z tych nowszych klawiszy? A akordeon z Baranka? Nie jest lepszy ten płytowy? Pomyślcie sami... i wtedy posłuchajcie Arahji z 10lecia. Jak to wali potęgą brzmienia. Celina... ten klawisz jak pięknie brzmiał. Lewe Lewe loff... z Odjazdów. Jak ta Mjedynka pięknie brzmi!! a że to stary klawisz, to łatwo wgrać obce brzmienia i to Pan Janusz Grudziński zrobił. A szkoda...
Kto się ze mną zgodzi, niech napisze choć kilka słów :D wiem, że wielu z Was nie czuje różnicy, ale posłuchajcie tych koncertów. I wtedy zrozumiecie o co mi chodzi. Bo nie jestem pierdolnięty tylko mam słuch , pomimo, że nie uczęszczałem do szkoły muzycznej.
Pozdro 600 na rejonie :D
 
Posty: 106
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:51
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Thorgal » 4 sie 2019, o 02:40

Koncert 1 klasa. W zasadzie The best of w skrocie.
Troche chyba gitara odstawala w Po co wolnosc.

No i oczywiscie foch Jurka przed bisami i jakies polityczne aluzje o brak pociagow. Chlop ma zdrowie. I tupet... Po co ludzi koryguje gdy wolaja Kult! Kult!
Wlasnie tak to ma wygladac! Krotko i plemiennie: Kult!
A nie zadne: Kazik wracaj! :-))

Kazik klasa. Zadnych przemow. Muzyka sie broni.
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez filip264 » 4 sie 2019, o 02:43

Ale się wspaniale ten koncert oglądało...
Na czarnej szosie pereł moc, to deszcz w tunelu świateł lśni...
 
Posty: 92
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 14:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez jarekg » 4 sie 2019, o 02:49

djadijos napisał(a):Tymczasem i tak nagrałem na dysku strumień bezpośrednio z yt 720p60, ale to chyba gdy ma wyjść płyta już nie ma znaczenia. Dobranoc.

Ja mimo wszystko chętnie bym to zobaczył już w najbliższych dniach. Bo co innego jest być tam na miejscu, a co innego jest zobaczyć to z kilku kamer. A z tą płytą to różnie może być.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Thorgal » 4 sie 2019, o 09:24

Z góry widać lepiej :)
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Matylda » 4 sie 2019, o 10:30

filip264 napisał(a):Ale się wspaniale ten koncert oglądało...

tak, dokładnie... i zazdroszczę tym co byli...
ale dziękuję Wam, bo tu przeczytałam, że można koncert obejrzeć na żywo...
cudowne... i ten niesamowity tłum... Kult jest WSPANIAŁY!
brakło mi tylko na koniec Sowietów :)
Trochę ponagrywałam - taką kombinacją i mało profesjonalnie, ale dla mnie wystarczy - hehe, bo jeden telefon drugim telefonem, ale mogę znowu oglądać... :)
Przeżyj życie, a nie tylko żyj
 
Posty: 334
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 00:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez jarekg » 4 sie 2019, o 10:30

"Na Zachód" zamiast "Parku 23" i "Psalm 151" zamiast "Lewe lewe loff" i byłoby już totalnie.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 4 sie 2019, o 10:51

jarekg napisał(a):
djadijos napisał(a):Tymczasem i tak nagrałem na dysku strumień bezpośrednio z yt 720p60, ale to chyba gdy ma wyjść płyta już nie ma znaczenia. Dobranoc.

Ja mimo wszystko chętnie bym to zobaczył już w najbliższych dniach. Bo co innego jest być tam na miejscu, a co innego jest zobaczyć to z kilku kamer. A z tą płytą to różnie może być.

Jeśli nie wyjdzie to będzie wrzucony m2ts na DARMOWY serwer. (Żadne chomikuj itp Panie efiut ;> ) Minimum do następnego festiwalu poczekajmy. W tym roku jest 30 lecie SP Records. Nie wierzę w to, że przy takich zapowiedziach nie dogadają się w sprawie jedynego w historii Kultu wydawnictwa wideo nie akustycznego. Dajmy wykazać się SP Records. Ja im nie będę zabierał inicjatywy. Niech mają okazję do wydania Blu-ray. Nie będę potencjalnie obniżać im zysków. Tam nagrywali kamerami 4K...
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Grzesiek » 4 sie 2019, o 11:35

Avatar użytkownika
 
Posty: 199
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:23

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez onyx » 4 sie 2019, o 12:07

Jest jakaś radość, bo takie wydarzenie zaistniało, a teraz czekamy na specjalne wydawnictwo 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Łukasz_eM » 4 sie 2019, o 12:17

Grzesiek napisał(a):Wywiad z zespołem:
https://www.facebook.com/PolAndRockFest ... 420400614/


Piotrek Morawiec przebija wszytko ! :D :lol:
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 4 sie 2019, o 13:58

onyx napisał(a):Jest jakaś radość, bo takie wydarzenie zaistniało, a teraz czekamy na specjalne wydawnictwo 8-)

Oj czekamy. Mam nadzieję że nie poskąpią i będzie dostępny też Blu-ray.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez djadijos » 4 sie 2019, o 23:25

Darek Szerszeń napisał(a):Kult
Pol'and Rock
3 sierpień 2019

1. Generał Ferreira
2. Wspaniała nowina
3. Parada wspomnień
4. Ręce do góry
5. Wstyd
6. Brooklińska rada żydów
7. Czterej jeźdźcy
8. Maria ma syna
9. Gdy nie ma dzieci
10. Baranek
11. Park 23
12. Arahja
13. Prosto
14. Do Ani
15. Celina
16. Madryt
17. Patrz
18. Polska
19. Wódka
20. Hej czy nie wiecie
Bisy
21. Wolność
22. Krew Boga
23. Lewe lewe loff


Razem wyszło mi według mojego nagrania 01h 49 min

Liczę w tym gadki Jurka zapowiadające i kończące koncert oraz Kazika.

Także spodziewajmy się 2CD+DVD9. Lub 2CD+BD. A także 2LP ( a może nawet i 3LP, chyba nie zmieści się na 2 LP)

Chciałbym Blu-ray bo na Blu-ray bitrate wideo może sięgnąć nawet 40Mbps w H264 AVC w 1080p (takiej jakości nie da żaden streaming 4K typu Netflix itp, nie ma na to żadnych szans), do tego DTS-HD. W dobie 4K to jedyne rozsądne wyjście. Aż przechodzą ciarki na myśl o takim wydawnictwie. Może być naprawdę konkret, na jaki zasługuje Kult. Tylko niestety nie wiadomo,jak to z SP. Na ich miejscu Blu-ray bym dystrybuował tylko u nich i w siemashop, bez Empików itp. Marża ich jest za duża. A miłośnicy jakości są. Panie Pietrzak, Panie Owsiak, ja wiem,że to będą koszty,ale Kult jak żaden zespół zasługuje na taką jakość. Ba,nawet bym zrobił zestawy BD, DVD + CD, DVD, i CD (jak przy MTV Unplugged) by mogli więcej zarobić. W imię wyższego celu jakim jest wydanie tego historycznego i genialnego koncertu w najwyższej jakości. Oczywiście zawsze znajdą się malkontenci, co by chcieli za półdarmo, ale niestety wydanie Blu-ray kosztuje. Wątpię by Kult miał jeszcze taką okazję. A repertuar jest chyba najlepszy z najlepszych. Szanowny Panie Sławomirze Pietrzak, dobrze Pan wie,że bez Kultu i Kazika wytwórnia nie miała by takiej renomy, najwięcej zarabia Pan na projektach Kazika (nie jest to broń boże atak, tylko stwierdzenie faktu) i Blu-ray byłby hołdem w stronę fanów którzy kupują od lat płyty Kazikowe. Wiem,że forum to nie miejsce na tego typu stwierdzenia,ale musiałem.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez onyx » 5 sie 2019, o 09:38

Grzesiek napisał(a):Wywiad z zespołem:
https://www.facebook.com/PolAndRockFest ... 420400614/

Miło obserwować ciągły rozwój i dobrą kondycję Kultu, wasz przykład pokazuje że razem można bardzo dużo :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Milan » 5 sie 2019, o 13:16

Thorgal napisał(a):Koncert 1 klasa. W zasadzie The best of w skrocie.
Troche chyba gitara odstawala w Po co wolnosc.

No i oczywiscie foch Jurka przed bisami i jakies polityczne aluzje o brak pociagow. Chlop ma zdrowie. I tupet... Po co ludzi koryguje gdy wolaja Kult! Kult!
Wlasnie tak to ma wygladac! Krotko i plemiennie: Kult!
A nie zadne: Kazik wracaj! :-))

Kazik klasa. Zadnych przemow. Muzyka sie broni.


Dobrze ze Kult nie robił politycznych aluzji :):):)
https://gwiazdy.wp.pl/kult-na-scenie-a- ... 416632449a
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 paź 2018, o 08:45

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez filip264 » 5 sie 2019, o 15:00

Milan napisał(a):
Thorgal napisał(a):Koncert 1 klasa. W zasadzie The best of w skrocie.
Troche chyba gitara odstawala w Po co wolnosc.

No i oczywiscie foch Jurka przed bisami i jakies polityczne aluzje o brak pociagow. Chlop ma zdrowie. I tupet... Po co ludzi koryguje gdy wolaja Kult! Kult!
Wlasnie tak to ma wygladac! Krotko i plemiennie: Kult!
A nie zadne: Kazik wracaj! :-))

Kazik klasa. Zadnych przemow. Muzyka sie broni.


Dobrze ze Kult nie robił politycznych aluzji :):):)
https://gwiazdy.wp.pl/kult-na-scenie-a- ... 416632449a



Żadna nowość, grają z tymi obrazkami na ekranach co najmniej od ostatniej pomarańczowej.
Na czarnej szosie pereł moc, to deszcz w tunelu świateł lśni...
 
Posty: 92
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 14:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Milan » 5 sie 2019, o 18:39

filip264 napisał(a):
Milan napisał(a):
Thorgal napisał(a):Koncert 1 klasa. W zasadzie The best of w skrocie.
Troche chyba gitara odstawala w Po co wolnosc.

No i oczywiscie foch Jurka przed bisami i jakies polityczne aluzje o brak pociagow. Chlop ma zdrowie. I tupet... Po co ludzi koryguje gdy wolaja Kult! Kult!
Wlasnie tak to ma wygladac! Krotko i plemiennie: Kult!
A nie zadne: Kazik wracaj! :-))

Kazik klasa. Zadnych przemow. Muzyka sie broni.


Dobrze ze Kult nie robił politycznych aluzji :):):)
https://gwiazdy.wp.pl/kult-na-scenie-a- ... 416632449a



Żadna nowość, grają z tymi obrazkami na ekranach co najmniej od ostatniej pomarańczowej.


Nigdzie nie napisałem ze to nowość. Ale polityczne przesłanie
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 paź 2018, o 08:45

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Horst Uhlke » 5 sie 2019, o 23:06

filip264 napisał(a):Żadna nowość, grają z tymi obrazkami na ekranach co najmniej od ostatniej pomarańczowej.

Milan napisał(a):Nigdzie nie napisałem ze to nowość. Ale polityczne przesłanie


Niemniej, szkoda że zabrakło symetrii i ukazani byli funkcjonatiusze tylko jednej strony. Trochę słabo, bo Kazik miał okazję dopieprzyć wszystkim od lewa do prawa za ten chlew, który robią w Polsce. A tak wyszło jak wyszło ... fucha u polityka J.Owsiaka.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:04

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez amerykanin » 6 sie 2019, o 08:10

U niektórych ból dudy ogromny, że Kult zagrał na PolandRock.
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 19:06

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez jarekg » 6 sie 2019, o 08:16

Horst Uhlke napisał(a):Niemniej, szkoda że zabrakło symetrii i ukazani byli funkcjonatiusze tylko jednej strony. Trochę słabo, bo Kazik miał okazję dopieprzyć wszystkim od lewa do prawa za ten chlew, który robią w Polsce. A tak wyszło jak wyszło ... fucha u polityka J.Owsiaka.

Jasne, mogli do XV wieku się cofnąć z tymi wizualizacjami.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez Milan » 6 sie 2019, o 08:37

Horst Uhlke napisał(a):
filip264 napisał(a):Żadna nowość, grają z tymi obrazkami na ekranach co najmniej od ostatniej pomarańczowej.

Milan napisał(a):Nigdzie nie napisałem ze to nowość. Ale polityczne przesłanie


Niemniej, szkoda że zabrakło symetrii i ukazani byli funkcjonatiusze tylko jednej strony. Trochę słabo, bo Kazik miał okazję dopieprzyć wszystkim od lewa do prawa za ten chlew, który robią w Polsce. A tak wyszło jak wyszło ... fucha u polityka J.Owsiaka.


Lepiej jakby Kazik cały koncert stał i dopieprzał obecnej i poprzedniej władzy za to jak rujnują/rujnowali Polskę. Bez sensu że dali koncert zamiast monologu Kazika :)
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 paź 2018, o 08:45

Re: Pol'and'Rock Festival 2019 - KULT

Postprzez artek » 6 sie 2019, o 09:44

Koncert za krótki. Po 1.5 h Kult normalnie dopiero wrzuca 5 bieg. W miejsce Dzieci czy Celiny, mogło być Czekając na królestwo JHWH i Udana transakcja...
Wizualizacje w tej formie są już od kilku sezonów a doszukiwanie się czegokolwiek w nich związanego z poparciem Owsianki albo z "odejściem" Kazika od poparcia PiS, jest mocno na wyrost.
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 220 gości