Filmy

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Filmy

Postprzez uve » 12 sty 2013, o 00:44

Jestem świeżo po "Sępie". Dobry film, trzyma poziom, jedyne do czego mógłbym się przyczepić (to samo zauważyli moi towarzysze w oglądaniu), że film jest trochę przewidywalny.
Ale i tak polecam ;)
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filmy

Postprzez taataah » 12 sty 2013, o 13:50

uve napisał(a):Jestem świeżo po "Sępie"..... jest trochę przewidywalny.

chcesz nieprzywidywalny film to obczaj "Killer Joe" też polecam:)
pawarotaradio.pl
"Co ten dziadek właściwie pierdoli? Czy kpi? Czy pyta? Czy dupa go boli?
Pięćdziesiąt już prawie ma lat,Co to, za jaki on widzi świat?"
Avatar użytkownika
 
Posty: 238
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:37
Lokalizacja: Azeroth

Re: Filmy

Postprzez uve » 12 sty 2013, o 15:55

taataah napisał(a):
uve napisał(a):Jestem świeżo po "Sępie"..... jest trochę przewidywalny.

chcesz nieprzywidywalny film to obczaj "Killer Joe" też polecam:)

Nie tyle, że chcę - wyraziłem jedynie moją opinię n.t. w/w filmu
Ale ten "Killer Joe" z ciekawości sprawdzę ;)
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filmy

Postprzez lemur » 14 sty 2013, o 15:18

O polskich dystrybutorach filmowych napisałem mały tekst dla Popmoderny. Zapraszam :)

http://popmoderna.pl/polow-szczescia-w- ... e-strachu/
Avatar użytkownika
 
Posty: 78
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:30

Re: Filmy

Postprzez bumelant » 14 sty 2013, o 19:44

lemur napisał(a):O polskich dystrybutorach filmowych napisałem mały tekst dla Popmoderny. Zapraszam :)

http://popmoderna.pl/polow-szczescia-w- ... e-strachu/

mi narzekanie na tłumaczów tytułów filmowych zawsze wydawało się lekko nieprzemyślane. to bardzo specyficzne tłumaczenie - nazwa musi być krótka i zgrabna, a przy okazji treściwa i ma przekazywać dobrze klimat filmu. przede wszystkim ma być skuteczna marketingowo.
w wymienionych w tekście przykładach moim zdaniem największym minusem jest właśnie zagalopowanie się przy tej ostatniej kwestii. i to raczej właśnie marketingowcy psują jakość przekładów, a nie tłumacze.
proponuję ćwiczenie takie dla uzmysłowienia sobie, że to nie takie proste zajęcie - wymyślcie dobrą nazwę po polsku dla standardowo wyśmiewanego Dirty Dancing (nie bronię Wirującego Seksu, ale jak to przetłumaczyć porządnie?) albo wybranych z tekstu Killing them softly (jeszcze dorzucam, że dla zachowania stylu oryginału powinna być w tytule rozpoznawalna piosenka), That's my boy, Silver Linings Playbook, The Babymakers


p.s. ale faakt Orbitowanie bez cukru jest dla mnie niewyjaśnialne
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 13:09

Postprzez oksymoron » 14 sty 2013, o 20:54

"Dirty Dancing" mogło pozostać "Dirty Dancing". Mnie denerwuje nieprzetłumaczenie przez polskiego dystrybutora tytułu przedostatniego Bonda - "Quantum of solace" jest dosyć ciężkie do wymówienia, podczas gdy wystarczyło przełożyć tytuł praktycznie słowo w słowo - "Odrobina ukojenia", to aż brzmi jak tytuł Bonda.
Czytałem o tym jakiś artykuł, i to jest dosyć skomplikowana sprawa - o polskim tytule decyduje naprawdę wiele czynników. Musi zostać zaakceptowany przez producentów filmu bodajże, dobrze wyglądać na plakacie... Jeśli film powstał w oparciu o książkę, która ukazała się w Polsce, to jego polski tytuł musi być taki sam jak tytuł książki... itp. itd.
Nature has a way sometimes of reminding Man of just how small he is. She occasionally throws up terrible offspring of our pride and carelessness, to remind us of how puny we really are in the face of a tornado, an earthquake, or Godzilla.
Avatar użytkownika
 
Posty: 297
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 18:25
Lokalizacja: chujowe miasto

Re: Filmy

Postprzez grabson » 18 sty 2013, o 00:54

Ja właśnie obejrzałem chory psychicznie film, który jest wyłącznie dla miłosników zakończeń typu OldBoy, tyle że ten film jest sto razy bardzij hc ;) - Serbski Film
L ikwidować
O bijać
B ombardować
O ko ci zbieleje fraferze
Avatar użytkownika
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:02
Lokalizacja: ZLW\ŁDŹ

Re: Filmy

Postprzez taataah » 18 sty 2013, o 00:58

grabson napisał(a):Ja właśnie obejrzałem chory psychicznie film

Ludzka stonoga - dla milosnikow w/w chorób:P
pawarotaradio.pl
"Co ten dziadek właściwie pierdoli? Czy kpi? Czy pyta? Czy dupa go boli?
Pięćdziesiąt już prawie ma lat,Co to, za jaki on widzi świat?"
Avatar użytkownika
 
Posty: 238
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:37
Lokalizacja: Azeroth

Re: Filmy

Postprzez Bulizzor » 18 sty 2013, o 08:52

Oj tak Srbski film jest pojebany. Ludzka stonoga też zwłaszcza dwójka. Chore filmy.
Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:21
Lokalizacja: Żory

Re: Filmy

Postprzez Jen » 19 sty 2013, o 16:49

somekind napisał(a):"Hobbit" jest długi, właściwie jakby się zastanowić, to niektóre sceny mogłyby być krótsze bez większej straty dla całości, ale z drugiej strony podczas sensu nie odczuwałem żadnego znużenia. Sam fanem serii, autora czy gatunku nie jestem, więc myślę, że jeśli ktoś narzeka na długość czy też krojenie go przez twórców, to zwyczajnie marudzi. ;P

Ja też fanką serii nie jestem, ale Hobbit mi się podobał. I wcale mi się nie dłużył.

Dzisiaj w planach obejrzenie za namową Shreka http://www.youtube.com/watch?v=Wx7x55a5UfE
Nie zapominaj o ludziach,
że mają grypę, imieniny, małe kłopoty, nudne historyjki do opowiedzenia przez telefon. Nie zapominaj, chociaż oni też nie mają czasu. I mogą zapomnieć.
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:15

Re: Filmy

Postprzez Mr Mojo Risin » 19 sty 2013, o 21:47

Jen napisał(a):Ja też fanką serii nie jestem, ale Hobbit mi się podobał. I wcale mi się nie dłużył.

Dzisiaj w planach obejrzenie za namową Shreka http://www.youtube.com/watch?v=Wx7x55a5UfE

Mając do wyboru m.in. filmik o jakiejś nastoletniej puszczalskiej mamusi lub bajeczkę o polskim superseksownym, superbystrym i superodważnym policjancie tak od niechcenia poszedłem na Hobbita. I zaskoczony jestem. Czas w kinie zleciał szybko i przyjemnie. Nie dłużyło się. Super obrazy, ciekawe postaci. Do kina w sam raz. I czekam na jeszcze, mimo tego, że tego gatunku filmy nie kręciły mnie nigdy.
Cała Polska w cieniu Śląska
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 14:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy

Postprzez somekind » 20 sty 2013, o 19:05

bumelant napisał(a):wymyślcie dobrą nazwę po polsku dla standardowo wyśmiewanego Dirty Dancing (nie bronię Wirującego Seksu, ale jak to przetłumaczyć porządnie?)

"Zbrukane pląsy"
Lista sklepów wielkopowierzchniowych w Wałbrzychu:
Agata Meble
Galeria Handlowa „Victoria”
Galeria Handlowa „Auchan”
Centrum Handlowe „Centrum OK”
Centrum Handlowe „Real”
Centrum Handlowe „Kaufland”
„OBI”
„Castorama”
„Makro”
„Tesco”
Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy

Postprzez onyx » 20 sty 2013, o 22:09

Być może to coś optymistycznego, bo scenariusz napisał odmieniony los głównego bohatera tego filmu:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=f ... mo1wp6gCyA
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2513
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Filmy

Postprzez rychu » 20 sty 2013, o 22:49

somekind napisał(a):
bumelant napisał(a):wymyślcie dobrą nazwę po polsku dla standardowo wyśmiewanego Dirty Dancing (nie bronię Wirującego Seksu, ale jak to przetłumaczyć porządnie?)

"Zbrukane pląsy"


Kiedyś mieliśmy z tego mega bekę, która była jeszcze większa, gdy przetłumaczyliśmy w ten sposób Brudnego Harrego - Wirujący Harry.
Ludzie nie wykształceni sa o wiele lepsi od ludzi wykształconych.
Człowiek wykształcony jest silnie spaczony swoją wiedzą. A. C
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:59

Re: Filmy

Postprzez rychu » 20 sty 2013, o 23:02

Tak w temacie
Obrazek
Ludzie nie wykształceni sa o wiele lepsi od ludzi wykształconych.
Człowiek wykształcony jest silnie spaczony swoją wiedzą. A. C
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:59

Re: Filmy

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 22 sty 2013, o 09:13

Obejrzeliśmy wczoraj z konkubiną "Drużynę Pierścienia" po raz pincetny - pretekst był taki, że jest nowy telewizor i nowy amp, więc chcieliśmy znów zobaczyć, jak to wszystko pięknie brzmi i wygląda ;-)

Kilka refleksji na temat tego filmu po pincetnym oglądaniu:

1. Szkoda, że jednak "Władca Pierścieni" poszedł na pierwszy ogień, a nie "Hobbit". Bo jeśli z króciutkiego "Hobbita" - jak się okazało - można ukręcić trzy filmy, to z "LOTR" spokojnie można było ze sześć. Liczba epizodów i postaci, jaka w samej tylko "Drużynie Pierścienia" została zmarginalizowana, woła o pomstę do nieba.
2. Zamiast tego - w nawiązaniu do powyższego - mamy we wszystkich trzech filmach rozbudowany wątek Arweny, co jest kompletnie do dupy. Sceny "okołomiłosne" są najbardziej bez sensu, rozmywają tylko cały film - w książce one nie były, AFAIR, aż tak rozbudowane.
3. Dosłownie co scenę widać, jak bardzo można było spaprać cały projekt "Władca Pierścieni", tj. osunąć się w groteskę. Ale to zostało zrobione naprawdę po łebsku, tam prawie wszystkiego jest tyle, ile trzeba!
4. Parafrazując znanego artystę rockowego: "kiedy widzę scenę na moście Khazad-Dum, ciągle jeszcze mi staje" ;-)

Słowem: jak ktoś dawno nie widział, to polecam sobie odświeżyć
(a jak ktoś chce mieć szczególnie udany wieczór, to polecam sobie zapalić jakieś świństwa i z czeskimi napisami obejrzeć ) ;-)
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: Filmy

Postprzez uve » 22 sty 2013, o 19:20

vonfloyd napisał(a):Czekam natomiast bardzo 'Django' Tarantino - po ocenie i opiniach na imdb jest moc :)


Dzisiaj miałem przyjemność oglądać. Tarantino jak Tarantino - na wysokim poziomie (oczywiście nie mogło zabraknąć dużego rozlewu krwi). Rola Samuela L. Jacksona genialna. Jak ktoś się waha nad tą pozycją to niech się jednak zdecyduje
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filmy

Postprzez vonfloyd » 22 sty 2013, o 21:38

Tak się składa że i ja po seansie dzisiaj ;) Potwierdzam! Film bardzo dobry, a czy wybitny? Raczej nie, ale rozrywka na naprawdę wysokim poziomie. A Samuel - pierwsza klasa :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Filmy

Postprzez rychu » 22 sty 2013, o 23:45

Po dzisiejszej wizycie w kinie mogę śmiało powiedzieć jedno - Django będzie klasykiem na miarę Pulp Fiction. Dobry kawałek kina. Chociaż jest przewidywalny i trwa 165 minut, to się nie nudzi.


Polecam
Ludzie nie wykształceni sa o wiele lepsi od ludzi wykształconych.
Człowiek wykształcony jest silnie spaczony swoją wiedzą. A. C
Avatar użytkownika
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 21:59

Re: Filmy

Postprzez uve » 23 sty 2013, o 00:57

rychu napisał(a):Po dzisiejszej wizycie w kinie mogę śmiało powiedzieć jedno - Django będzie klasykiem na miarę Pulp Fiction.

Myślę, że aż tak nie będzie. Trzeba wziąć poprawkę na to, że w 1994 roku jak wchodziło do kin Pulp Fiction, przełamało pewne kanony filmowe. Wtedy też Tarantino wyrobił sobie na dobre swoją markę i styl, którego teraz każdy po jego następnym filmie oczekuje i mniej więcej wie czego się spodziewać. Ale mogę się też mylić ;)
Co nie zmienia faktu, że bardzo udany początek roku ten film zaliczył.
A wracając do kreacji (bo zapomniałem o tym wspomnieć wcześniej) świetnie również zagrali Di Caprio i również znakomicie jak w "Bękartach Wojny" Christopher Waltz. A pomyśleć, że parę lat wcześniej prawie nikt o nim nie słyszał
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filmy

Postprzez Bulizzor » 24 sty 2013, o 00:49

taataah napisał(a):
uve napisał(a):Jestem świeżo po "Sępie"..... jest trochę przewidywalny.

chcesz nieprzywidywalny film to obczaj "Killer Joe" też polecam:)


film przeciętny, ale końcówka rzeczywiście ciekawa :lol:
Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:21
Lokalizacja: Żory

Re: Filmy

Postprzez uve » 24 sty 2013, o 00:54

Bulizzor napisał(a):
taataah napisał(a):
uve napisał(a):Jestem świeżo po "Sępie"..... jest trochę przewidywalny.

chcesz nieprzywidywalny film to obczaj "Killer Joe" też polecam:)


film przeciętny, ale końcówka rzeczywiście ciekawa :lol:

Też dzisiaj oglądnąłem "Killer Joe". Popieram zdanie Bullizora.
Ciekawe zwroty akcji, a scena z kurczakiem jak to gdzieś przeczytałem "nie powstydziłby się jej nawet Tarantino."
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Filmy

Postprzez LUCAS » 24 sty 2013, o 14:10

http://www.youtube.com/watch?v=heia42Dii0w

to jest dobry film - taki real
DLACZEGO SA TAKIE PIEKNE,
DLACZEGO TAK ZLE DLA LUDZI,
DLACZEGO MOJE BIESZCZADY,
TAK KOCHAM I NIENAWIDZE.
Avatar użytkownika
 
Posty: 229
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:12
Lokalizacja: KROLEWSKIE WOLNE MIASTO SANOK

Re: Filmy

Postprzez vonfloyd » 24 sty 2013, o 14:17

LUCAS napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=heia42Dii0w

to jest dobry film - taki real


Wiesz że dobry bo widziałeś czy takie przypuszczenie tylko? Bo oficjalnie to jeszcze nie wyszedł... A że zapowiada się dobrze to prawda ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:28

Re: Filmy

Postprzez cytrynowy » 24 sty 2013, o 14:44

Wracając do Django - obejrzałem, i.. i nie jest to najlepszy film Tarantino. Źle się wyraziłem, nie jest to jego czołówka. Jakoś nie przekonał mnie do końca. Mam świadomość, że od jakiegoś czasu Quentin kręci "filmy o filmach" i pewnej konwencji nie przeskoczy, ale jakoś Bękarty bardziej mi się podobały, na przykład. W Django wkurza mnie niemiłosiernie Foxx - gość gra jak stołowa noga, film ratują Waltz (którego uwielbiam) i Samuel L. Jackson (który akurat w tym filmie Quentina niemiłosiernie podnosi mi ciśnienie). Momentami przydługawe, naciągane lekko story, mocne 8, bo film nie jest zły, ale też nie jest wybitny jak na Tarantino. ;)
"To tylko jest naszą trwałą własnością, cośmy sami przeżyli"
Leopold Ungeheuer
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 00:06
Lokalizacja: NH

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 203 gości