Tata 3

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Tata 3

Postprzez Marcowy » 28 sty 2016, o 18:04

Dziś radiowa Dwójka nadała wywiad z Kazimierzem, dużo było o Stanisławie S. i trudnych relacjach rodzinnych. Ale najciekawszy z wątków rozmowy dotyczył przymiarek Kazimierza do wydania 3 części Taty z Pro Formą! :D Po nagraniu dwóch części Kazimierz był przekonany, że repertuar Tatowy się wyczerpał, ale z czasem odnalazło się sporo nieznanych wierszy Stanisława S. A ponieważ nie ma zapisów audio, muzyka musi zostać napisana na nowo.

To tak w skrócie, cała rozmowa do posłuchania tutaj.

Jeśli byyyyło, nie pastwcie się zbyt długo 8-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 28 sty 2016, o 23:50

Gdyby nie zmobilizowanie się do stworzenia książki Tata mimo woli szans ma takie plany wydarzeń by zabrakło 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Tata 3

Postprzez donkey » 29 sty 2016, o 18:53

Tak sobie pomyślałem, że jakby Kazikowi i Kwartecie Proforma udało sie zrobić płytę z wierszami Staszka, to na Cieszanów Rock Festiwal były by zagrane trzy taty ;).
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Tata 3

Postprzez Darek Szerszeń » 29 sty 2016, o 21:07

Choć czekam z utęsknieniem to ja póki co jakoś nie mogę sobie wyobrazić "nieKultowej" Taty
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 18:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tata 3

Postprzez Marcowy » 29 sty 2016, o 21:34

Darek Szerszeń napisał(a):jakoś nie mogę sobie wyobrazić "nieKultowej" Taty

Ja akurat nie mogę sobie wyobrazić Taty bez waltorni i w obecnym brzmieniu kultowym...

To znaczy mogę, ale to, co sobie wyobrażam, przeraża.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: Tata 3

Postprzez Łukasz_eM » 29 sty 2016, o 22:27

Dokładnie, to były moje pierwsze myśli po przeczytaniu tej informacji.
Jak to ? Tata 3 nie w wykonaniu Kultu tylko z Kwartetem ProForma !?
Po chwili kolejna myśl, zejście na ziemię. Przecież to nie byłoby to samo co w latach 90 (muzycznie), nie ten skład, zapomniałem się, zapędziłem strasznie ; )
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 29 sty 2016, o 23:50

Darek Szerszeń napisał(a):Choć czekam z utęsknieniem to ja póki co jakoś nie mogę sobie wyobrazić "nieKultowej" Taty

Zdrowa kontynuacja na bieżąco i ocalenie od stopniowego zapomnienia :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Tata 3

Postprzez Dev » 30 sty 2016, o 14:04

Patrzac na to co do teraz Kwartet robil z tworczoscia p. Stanislawa to czuje sie spokojny o ewentualnego Tate 3 :)
 
Posty: 178
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Tata 3

Postprzez maka » 30 sty 2016, o 14:41

Właściwie mogliby nazwać płytę inaczej i już by się inaczej odbierało. Zakładając, oczywiście, że faktycznie będzie się nazywać Tata 3. Ta nazwa sama sugeruje czego należy się spodziewać, czyli czegoś podobnego do tych płyt Kultu. A nazwali by, nie wiem, Staszek i już inaczej się to odbiera. Szczególnie, że Kazik mówił że to będzie inna płyta, bo trzeba będzie ułożyć melodie itd. Podobna sytuacja jak teraz koncertuje zespół Nowe Sytuacje, czyli dawni członkowie Republiki z gościnnymi wokalistami zamiast Grześka. Nie nazwali się Republika, więc i ludzie nie oczekują na koncertach że będzie jak na dawnej Republice. Mały kosmetyczny zabieg, a skutecznie zamyka buzię hejterom :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 149
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tata 3

Postprzez Darek Szerszeń » 30 sty 2016, o 14:58

Nazwa ma być ciut inna. Ja też jestem spokojny o tate3 zrobioną z kwartetem. Ale wg mnie powinna być kontynuacja i widniec w kultowej dyskografii
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 18:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tata 3

Postprzez Thorgal » 30 sty 2016, o 16:23

Niech będzie z Kwartetem, ale pod jednym warunkiem: Banan gościnnie na waltorni :)

Poza tym chyba nadinterpretują te słowa o "korbie do wyciskania szmalcu" :)
Staszkowi chodziło o piosenki, nie o wiersze :)
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tata 3

Postprzez sumkinda » 30 sty 2016, o 18:47

Tata Kazika kontra Hedora...
Pamiętam powstanie warszawskie, bo powstałem po imprezie we Warszawie właśnie...
Avatar użytkownika
 
Posty: 123
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 15:08
Lokalizacja: Piła, Warszawa, Ełk

Re: Tata 3

Postprzez filip264 » 31 sty 2016, o 01:00

sumkinda napisał(a):Tata Kazika kontra Hedora...

Tak, to by była zajebista nazwa...
Na czarnej szosie pereł moc, to deszcz w tunelu świateł lśni...
 
Posty: 92
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 14:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 31 sty 2016, o 09:43

Darek Szerszeń napisał(a):Nazwa ma być ciut inna. Ja też jestem spokojny o tate3 zrobioną z kwartetem. Ale wg mnie powinna być kontynuacja i widniec w kultowej dyskografii

Ale od czasu tatowych płyt sporo w Kulcie się zmieniło i jest najlepiej jak być może w tej chwili.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Tata 3

Postprzez Darek Szerszeń » 31 sty 2016, o 23:46

Z tym ,,najlepiej" to zapewnie zdania będą podzielone.
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 18:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 1 lut 2016, o 13:57

Jednomyślności nie wymagajmy aż tak,bo wolna wola tematów w Kulcie tyczy się najbardziej :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Tata 3

Postprzez wilkmaciej » 1 lut 2016, o 16:10

Ile osób, tyle opinii. Ja uważam, że nikt jak PROFORMA nie "czuje" aktualnie tematu "Taty". Pan Lembicz (i spółka) bardzo mocno zagłębił się w twórczość (i wyrażane emocje) Staszka mam wrażenie. Uważam, że PROFORMA jest na dzień dzisiejszy dużo bardziej "kompetentna" do popełnienia Taty 3, niż KULT w aktualnym składzie i formie. Nie mówiąc o muzyce, którą trzeba dopiero stworzyć. Moim zdaniem, Kult nie podoła tak trudnemu zadaniu, z wyżej wymienionych powodów. W PROFORMĘ mam głęboką wiarę w tym temacie. No ale to tylko moje zdanie...
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Tata 3

Postprzez Darek Szerszeń » 1 lut 2016, o 19:48

chyba jednak Tata z Proforma będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak kolega wspomniał Kwartet będzie czuł ten klimat.
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 18:36
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tata 3

Postprzez donkey » 1 lut 2016, o 20:26

Darek Szerszeń napisał(a):chyba jednak Tata z Proforma będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak kolega wspomniał Kwartet będzie czuł ten klimat.


Nie wyobrażam sobie jednak tych piosenek bez instrumentów dętych, więc fajnie by było gdyby gościnnie pojawiła sie trąbka, saksofon czy też puzon w jakiejś solówce.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 1 lut 2016, o 21:18

wilkmaciej napisał(a):Ile osób, tyle opinii. Ja uważam, że nikt jak PROFORMA nie "czuje" aktualnie tematu "Taty". Pan Lembicz (i spółka) bardzo mocno zagłębił się w twórczość (i wyrażane emocje) Staszka mam wrażenie. Uważam, że PROFORMA jest na dzień dzisiejszy dużo bardziej "kompetentna" do popełnienia Taty 3, niż KULT w aktualnym składzie i formie. Nie mówiąc o muzyce, którą trzeba dopiero stworzyć. Moim zdaniem, Kult nie podoła tak trudnemu zadaniu, z wyżej wymienionych powodów. W PROFORMĘ mam głęboką wiarę w tym temacie. No ale to tylko moje zdanie...


Są po prostu na bieżąco z tematem i w pełni zaangażowani,ale wyzwanie mają przed sobą kosmiczne :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Tata 3

Postprzez Klempicz » 2 lut 2016, o 10:51

maka napisał(a):Właściwie mogliby nazwać płytę inaczej i już by się inaczej odbierało. Zakładając, oczywiście, że faktycznie będzie się nazywać Tata 3. Ta nazwa sama sugeruje czego należy się spodziewać, czyli czegoś podobnego do tych płyt Kultu. A nazwali by, nie wiem, Staszek i już inaczej się to odbiera. Szczególnie, że Kazik mówił że to będzie inna płyta, bo trzeba będzie ułożyć melodie itd. Podobna sytuacja jak teraz koncertuje zespół Nowe Sytuacje, czyli dawni członkowie Republiki z gościnnymi wokalistami zamiast Grześka. Nie nazwali się Republika, więc i ludzie nie oczekują na koncertach że będzie jak na dawnej Republice. Mały kosmetyczny zabieg, a skutecznie zamyka buzię hejterom :P


Odpowiadam zbiorczo.

Również uważam(y), że ta płyta nie powinna się nazywać Tata 3 (myślę, że to taki skrót myślowy ze strony Kazimierza), bo i będzie to coś zupełnie innego - wtedy Kult wziął gotowe nagrania i przearanżował je na rokendrolowy zespół młodzieżowy. Tu mamy same teksty, więc trzeba do nich napisać muzykę od zera (chociaż być może dotrę do nieznanych nagrań Staszka i wypłynie coś nowego, mam 3 źródła BARDZO obiecujące w tym temacie - ale to będzie wyjątek). Inna sprawa, że z tych około 70 tekstów, które nie były wcześniej znane (a które znalazły się w tomiku "Samotni ludzie") część jest ewidentnie piosenkami - widać to chociażby po sposobie przygotowania maszynopisów.
A wyzwanie jest kosmiczne, zgadzam się - i strach jest :) No ale zrobimy to najlepiej jak umiemy i tyle, więcej się nie da. Póki co jesteśmy na etapie wybierania tekstów, chociaż niektóre ewidentnie się nadają i na pewno będą ("Drzwi były takie dębowe..." albo "Nie dali ojcowie nam swoich twierdz..."), a plan jest taki żeby zrobić inaczej niż w przypadku "Kalifatu" (gdzie myśmy wysłali instrumentalny kawałek, a Kazik dopisał tekst): spotykamy się wszyscy, łącznie z Kazikiem, na sali prób w Poznaniu i dłubiemy dwa tygodnie albo dłużej, wspólna burza mózgów (chociaż już pewne pomysły muzyczne są), ale to dopiero jak nagrają nowy Kult. No i jest plan żeby w Cieszanowie coś zaprezentować, ale póki co jest to dzielenie skóry na niedźwiedziu - jak będzie gotowe to zagramy :)

A wracając do tytułu - ja będę głosował za "Tata Kazika kontra Hedora". SP pewnie będzie naciskać na "Tata 3", ale weto będzie silne :). A może będzie się inaczej nazywać? Nie wiem; tak czy owak będzie to coś innego (chociaż gości przewidujemy) i tak naprawdę wszystko rozbija się o to czy będzie dobre czy nie. A kwestia nazwy, okładki, tego czy ktoś to będzie traktował jako kontynuację, itd. to są już tematy dalsze. Ja osobiście nie wypuszczę niczego co nie będzie (w moim mniemaniu) godne pamięci Taty, całej tradycji i ciężaru, który za tym idzie...
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Tata 3

Postprzez wilkmaciej » 2 lut 2016, o 16:43

Pomysł Taty 3, jakkolwiek by się płyta nie nazywała jest genialny. O muzykę jakoś jestem spokojny.
Ja również bardzo mocno czekam na płytę z twórczością Kaczmarskiego, we współpracy Kwartetu z Kazikiem. Coś Pan Lembicz wspominał mi kiedyś na spotkaniu, że Kazik się mierzył z utworem "Czary skuteczne na swary odwieczne" bodajże i ponoć wyraził chęć, lub przynajmniej zainteresowanie takim przedsięwzięciem. Byłoby pięknie.
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Tata 3

Postprzez onyx » 2 lut 2016, o 22:54

(...)

Odpowiadam zbiorczo.

Również uważam(y), że ta płyta nie powinna się nazywać Tata 3 (myślę, że to taki skrót myślowy ze strony Kazimierza), bo i będzie to coś zupełnie innego - wtedy Kult wziął gotowe nagrania i przearanżował je na rokendrolowy zespół młodzieżowy. Tu mamy same teksty, więc trzeba do nich napisać muzykę od zera (chociaż być może dotrę do nieznanych nagrań Staszka i wypłynie coś nowego, mam 3 źródła BARDZO obiecujące w tym temacie - ale to będzie wyjątek). Inna sprawa, że z tych około 70 tekstów, które nie były wcześniej znane (a które znalazły się w tomiku "Samotni ludzie") część jest ewidentnie piosenkami - widać to chociażby po sposobie przygotowania maszynopisów.
A wyzwanie jest kosmiczne, zgadzam się - i strach jest :) No ale zrobimy to najlepiej jak umiemy i tyle, więcej się nie da. Póki co jesteśmy na etapie wybierania tekstów, chociaż niektóre ewidentnie się nadają i na pewno będą ("Drzwi były takie dębowe..." albo "Nie dali ojcowie nam swoich twierdz..."), a plan jest taki żeby zrobić inaczej niż w przypadku "Kalifatu" (gdzie myśmy wysłali instrumentalny kawałek, a Kazik dopisał tekst): spotykamy się wszyscy, łącznie z Kazikiem, na sali prób w Poznaniu i dłubiemy dwa tygodnie albo dłużej, wspólna burza mózgów (chociaż już pewne pomysły muzyczne są), ale to dopiero jak nagrają nowy Kult. No i jest plan żeby w Cieszanowie coś zaprezentować, ale póki co jest to dzielenie skóry na niedźwiedziu - jak będzie gotowe to zagramy :)

A wracając do tytułu - ja będę głosował za "Tata Kazika kontra Hedora". SP pewnie będzie naciskać na "Tata 3", ale weto będzie silne :). A może będzie się inaczej nazywać? Nie wiem; tak czy owak będzie to coś innego (chociaż gości przewidujemy) i tak naprawdę wszystko rozbija się o to czy będzie dobre czy nie. A kwestia nazwy, okładki, tego czy ktoś to będzie traktował jako kontynuację, itd. to są już tematy dalsze. Ja osobiście nie wypuszczę niczego co nie będzie (w moim mniemaniu) godne pamięci Taty, całej tradycji i ciężaru, który za tym idzie...[/quote]

Dziękujemy pięknie za wyczerpującą odpowiedż :)
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Tata 3

Postprzez donkey » 4 lut 2016, o 13:02

Klempicz napisał(a):Również uważam(y), że ta płyta nie powinna się nazywać Tata 3 (myślę, że to taki skrót myślowy ze strony Kazimierza), bo i będzie to coś zupełnie innego - wtedy Kult wziął gotowe nagrania i przearanżował je na rokendrolowy zespół młodzieżowy. Tu mamy same teksty, więc trzeba do nich napisać muzykę od zera (chociaż być może dotrę do nieznanych nagrań Staszka i wypłynie coś nowego, mam 3 źródła BARDZO obiecujące w tym temacie - ale to będzie wyjątek). Inna sprawa, że z tych około 70 tekstów, które nie były wcześniej znane (a które znalazły się w tomiku "Samotni ludzie") część jest ewidentnie piosenkami - widać to chociażby po sposobie przygotowania maszynopisów.


Z jednym małym wyjątkiem -- "Królowa życia", do którego Kazik napisał muzykę, jak wyszło na jaw po latach ;). Może znowu jakieś tak dobre szkice piosenek nakreśli na gitarze akustycznej, jak miało to miejsce ongiś. Tylko wtedy oni (Kult) myśleli, że przerabiają piosenkę taty jego. Może to jest jakiś pomysł by najpierw do tych tekstów podłożyć jakieś akordy, a potem to przearanżować na zespół? :)

P.S. Co do tytułu, to na jakimś singlu, bodajże KNŻtu, zamiast "Tata Kazika kontra Hedora" było "Tata Kazika, Kongo, Afrika". Może taki tytuł? :P ;)
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Tata 3

Postprzez SafeMan » 4 lut 2016, o 13:27

donkey napisał(a):P.S. Co do tytułu, to na jakimś singlu, bodajże KNŻtu, zamiast "Tata Kazika kontra Hedora" było "Tata Kazika, Kongo, Afrika". Może taki tytuł? :P ;)


Naprawdę tam śpiewają "Tata Kazika, Kongo, Afrika"? Przez te wszystkie lata nie mogłem tego fragmentu rozszyfrować :D
Avatar użytkownika
 
Posty: 192
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:59

Następna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], gregoryiks i 190 gości