Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez kroy » 4 kwi 2014, o 01:26

Swoja droga, to SP Records chyba sie poklocilo troszke ze Spotify bo znikaja nagrania. Kultu coraz mniej, Pidzamy w ogole, totalny bajzel.
A ja widzę, że świat już prawie runął...
i co? i mam, kurwa, dobry humor
Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 14:25

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez donkey » 4 kwi 2014, o 17:17

kroy napisał(a):Swoja droga, to SP Records chyba sie poklocilo troszke ze Spotify bo znikaja nagrania. Kultu coraz mniej, Pidzamy w ogole, totalny bajzel.



Jak Pietrzak do warszafki (sory za powtórzenie)
Po szwedzkim zaborze,
Dla wytwórni ratowania
Wrócił się przez dworzec

Mam nadzieję, że mnie jakis senator nie pozwie :P
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Łukasz_eM » 19 maja 2014, o 22:28

Kolega MacB wspominał o 12 groszach na placku, no i stało się za niecały miesiąc premiera :P


http://www.empik.com/12-groszy-kazik,p1 ... 1,muzyka-p
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 22 maja 2014, o 15:07

Tak sobie dziś czytałem cały wątek i mam właściwie jedną teorię dlaczego jednak box kultu się nie sprzedał.

Piractwo. Jakaś tępa pała udostępniła na torrentach wszystkie płyty w formacie .flac . Ja jako znający się trochę na muzyce powiem ,że jest to jakość, która nie odbiega prawie od tej na płycie. Różnice są dla człowieka nie do usłyszenia.

A dzięki temu wiele osób które było zainteresowane kupnem boxa się "rozmyśliło". ;)

Choć cena też mała nie jest ;)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez gad » 23 maja 2014, o 00:02

djadijos napisał(a):Piractwo. Jakaś tępa pała udostępniła na torrentach wszystkie płyty w formacie .flac


Czyli wcześniej nie było w sieci płyt Kultu/Kazika we flacu? Pisząc "wcześniej" mam na myśli czasy przed wydaniem boksu?

djadijos napisał(a):Ja jako znający się trochę na muzyce powiem ,że jest to jakość, która nie odbiega prawie od tej na płycie. Różnice są dla człowieka nie do usłyszenia.


Myślę, że nie musisz tłumaczyć na forum internetowym co to jest format .flac... I dodawanie, że znasz się trochę na muzyce jest... no komiczne jest po prostu...

Tajemnica zalegającego boksu jest taka:
1. Ludzie w naszym kraju nie kupują płyt.
2. Kazik tak wychował swoją publiczność, że ta kupuje jego wydawnictwa z reguły. Stąd prosta konkluzja - osoby, które chcą mieć płyty Kultu już je po prostu mają, a te które nie chcą - nie kupią boksu.

Tak jest ze mną - pewnie gdybym nie miał dyskografii Kultu to bym ją kupił w boksie.

P.S. Przecinek stawia się po, a nie przed wyrazem.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 23 maja 2014, o 01:49

Na pewno nie były dostępne wszystkie single.
Piszesz że:
1. Ludzie w naszym kraju nie kupują płyt.


Pomyslales może dlaczego??

Mamy niestety społeczne przyzwolenie na piractwo. Ludzie często wolą ściągnąć z neta za free bo przecież im się należy. Ponad rok temu byłem świadkiem jak na koncercie Mesajah typiara w moim wieku mniej więcej (czyli 21) podeszła po autograf na pirackiej płycie cd. Zwykła taka czysta płyta. Oczywiście Manolo podpisał ale się śmiał ;)
Inny przykład że napisz komuś na warezie szuka płyty pewnej to daje mu link na spotify itp. I często odpowiedz to ja szukam downloadu albo jak pobrać ze spotify.
Mają niektórzy tupet...

Jestem w stanie zrozumieć studentów którzy mają np uczyć się na określonym płatnym programie w domu czy też piractwo innych programów które dopiero uczymy się obsługiwać. Ale piractwo np takiej popularnej Automapy to nadzwyczajniej w świecie złodziejstwo. I mam licencję na Europe jak coś.
2. Kazik tak wychował swoją publiczność, że ta kupuje jego wydawnictwa z reguły. Stąd prosta konkluzja - osoby, które chcą mieć płyty Kultu już je po prostu mają, a te które nie chcą - nie kupią


I za to właśnie mam szacunek ogromny do wszystkich fanów Kazika jak i jego samego.
Chociaż niestety wśród młodego pokolenia "fanów" znajdują się owce co potrafią czasem żądać żeby im wstawić.

A i wbrew temu co piszesz wiele osób nie ma pojęcia o .flac . Nie znają się całkowicie.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez cytrynowy » 23 maja 2014, o 06:53

djadijos napisał(a):Tak sobie dziś czytałem cały wątek i mam właściwie jedną teorię dlaczego jednak box kultu się nie sprzedał.


Ach, Ci domorośli filozofowie..

Piractwo. Jakaś tępa pała udostępniła na torrentach wszystkie płyty w formacie .flac . Ja jako znający się trochę na muzyce powiem ,że jest to jakość, która nie odbiega prawie od tej na płycie. Różnice są dla człowieka nie do usłyszenia.


Obrazek

Myślałem, że tutaj chociaż takich pierdół nie wyczytam, bo to nie nowina, że jest plaga piractwa w Polsce. A już jak widzę zdanie "Ja jako znający się trochę na muzyce", to mi kichy grają marsz żałobny. Ogólnie cała wypowiedź zamyka się w pierwszym zdaniu tego kawałka, śpiewanym przez Sienkiewicza:

https://www.youtube.com/watch?v=E2vr2YeJ9qI
"To tylko jest naszą trwałą własnością, cośmy sami przeżyli"
Leopold Ungeheuer
Avatar użytkownika
 
Posty: 59
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 00:06
Lokalizacja: NH

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez gad » 23 maja 2014, o 11:06

djadijos napisał(a):Na pewno nie były dostępne wszystkie single.


Nawet jeśli nie były dostępne wszystkie single (w co trudno mi uwierzyć, ale niech tam) to myślisz, że ktoś rozważał kupienie boksu za grubą kasę, po to, żeby mieć 5 singli w lepszej jakości w stosunku do tych które mógł ściągnąć z neta? Singli Kultu, czyli najczęściej 10 razy ta sama piosenka w różnych wersjach zazwyczaj słabszych od płytowej?

djadijos napisał(a):
1. Ludzie w naszym kraju nie kupują płyt.


Pomyslales może dlaczego??


A tak, pomyślałem - płyty są dość drogie jak na polskie zarobki. Dodatkowo format płyty CD, jako taki, przechodzi już raczej do lamusa.

djadijos napisał(a):Ponad rok temu byłem świadkiem jak na koncercie Mesajah typiara w moim wieku mniej więcej (czyli 21) podeszła po autograf na pirackiej płycie cd. Zwykła taka czysta płyta. Oczywiście Manolo podpisał ale się śmiał ;)


No to niezła typiara z niej ziomuś. Oczywiście propsy dla Manolo i całej załogi Mesajah. Bless ya!

djadijos napisał(a):I mam licencję na Europe jak coś.


A na świat? I wypisz też koniecznie jakie masz oryginalne płyty, bo nie wiem, czy możemy rozmawiać, czy tacy z nas obłudnicy tylko.

djadijos napisał(a):
2. Kazik tak wychował swoją publiczność, że ta kupuje jego wydawnictwa z reguły. Stąd prosta konkluzja - osoby, które chcą mieć płyty Kultu już je po prostu mają, a te które nie chcą - nie kupią


Chociaż niestety wśród młodego pokolenia "fanów" znajdują się owce co potrafią czasem żądać żeby im wstawić.


Kazika na pewno cieszy Twoje święte oburzenie.

djadijos napisał(a):A i wbrew temu co piszesz wiele osób nie ma pojęcia o .flac . Nie znają się całkowicie.


Okej i bardzo dobrze, że chcesz ludzi uczyć nowych pojęć, tylko złe miejsce do tego wybrałeś. Pójdź na jakieś forum dla nastolatek i tam może ktoś nie będzie wiedział co to i nie będzie potrafił wpisać w google, żeby sobie sprawdzić. Na forum zespołu muzycznego z nurtu muzyki innej niż dosco polo tłumaczenie ludziom pojęć podstawowych jest zbędne. A jeszcze dodawanie, że znasz się na muzyce wzbudza co najwyżej uśmiech politowania.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez djadijos » 23 maja 2014, o 11:45

Ludzie ale po co taki hejting mojej osoby??

Może z tym że znam się na muzyce tutaj było trochę głupotą ale na chuj hejtowac ??!!

A i format płyt CD jeszcze nie umiera ale niestety już wchodzi w wiek starości.

I moja wypowiedz miała jedno przesłanie byśmy jednak kupowali płyty.

Oczywiście ludzie z tego forum w większości tak robią(i za to im chwała) ale czas po prostu nauczyć moje młodsze pokolenie szacunku do artystów. I bez hejtow. Pozdro.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 23 maja 2014, o 11:52

djadijos napisał(a):Ludzie ale po co taki hejting mojej osoby??

Może z tym że znam się na muzyce tutaj było trochę głupotą ale na chuj hejtowac ??!!

A i format płyt CD jeszcze nie umiera ale niestety już wchodzi w wiek starości.

I moja wypowiedz miała jedno przesłanie byśmy jednak kupowali płyty.

Oczywiście ludzie z tego forum w większości tak robią(i za to im chwała) ale czas po prostu nauczyć moje młodsze pokolenie szacunku do artystów. I bez hejtow. Pozdro.



nie wiesz może czy można gdzieś kupić, np. allegro same puste boxy bez płyt?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez gad » 23 maja 2014, o 12:11

djadijos napisał(a):Ludzie ale po co taki hejting mojej osoby??

Może z tym że znam się na muzyce tutaj było trochę głupotą ale na chuj hejtowac ??!!


Oj tam zaraz hejting - to takie niepolskie, duże słowo - małe wyśmianie :)

djadijos napisał(a):I moja wypowiedz miała jedno przesłanie byśmy jednak kupowali płyty.


No tyle, że tam jakieś dziwne teorie zacząłeś tworzyć, dlaczego boksy zalegają na półkach. Ale spoko, rozumiem, że przesłanie było takie!

djadijos napisał(a):czas po prostu nauczyć moje młodsze pokolenie szacunku do artystów.


Nie tędy droga. Poza tym konkluzja nie mam Twojej płyty --> nie szanuje Cię, wydaje mi się błędna.
Zawyły chamy:
- Bij gejów, mścij braci!
A tak wyje cham, gdy rozum traci.
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Bullet » 24 maja 2014, o 02:24

artek napisał(a):
djadijos napisał(a):Ludzie ale po co taki hejting mojej osoby??

Może z tym że znam się na muzyce tutaj było trochę głupotą ale na chuj hejtowac ??!!

A i format płyt CD jeszcze nie umiera ale niestety już wchodzi w wiek starości.

I moja wypowiedz miała jedno przesłanie byśmy jednak kupowali płyty.

Oczywiście ludzie z tego forum w większości tak robią(i za to im chwała) ale czas po prostu nauczyć moje młodsze pokolenie szacunku do artystów. I bez hejtow. Pozdro.



nie wiesz może czy można gdzieś kupić, np. allegro same puste boxy bez płyt?

Ja pamiętam, że widziałem kiedyś aukcję na allegro, na której sprzedawano sam box bez płyt. Czyli jednak jakaś szansa jest... :)

Pozdr.
2003-10-17/2004-05-02/2004|KULT:142|03/2018-11-04/2018-11-16
2004-01-15/2009-02-14/2009-| KNŻ:25 |15/2015-02-22/2015-02-26
2008-02-02/2008-04-19/2008|L DÓPA:11 |/2013-04-20/2014-05-11
2007-05-18/2007-|KAZIK & BULDOG/BULDOG:23 |-03/2014-03-30
 
Posty: 734
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:07
Lokalizacja: Bliżej/dalej nieokreślona

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez emem82 » 24 maja 2014, o 08:42

Bullet napisał(a):
artek napisał(a):
djadijos napisał(a):Ludzie ale po co taki hejting mojej osoby??

Może z tym że znam się na muzyce tutaj było trochę głupotą ale na chuj hejtowac ??!!

A i format płyt CD jeszcze nie umiera ale niestety już wchodzi w wiek starości.

I moja wypowiedz miała jedno przesłanie byśmy jednak kupowali płyty.

Oczywiście ludzie z tego forum w większości tak robią(i za to im chwała) ale czas po prostu nauczyć moje młodsze pokolenie szacunku do artystów. I bez hejtow. Pozdro.



nie wiesz może czy można gdzieś kupić, np. allegro same puste boxy bez płyt?

Ja pamiętam, że widziałem kiedyś aukcję na allegro, na której sprzedawano sam box bez płyt. Czyli jednak jakaś szansa jest... :)

Pozdr.

Jest szansa jest.http://allegro.pl/kult-xxx-pusty-box-na ... 22687.html
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 11:44

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 24 maja 2014, o 23:56

emem82 napisał(a):
Jest szansa jest.http://allegro.pl/kult-xxx-pusty-box-na ... 22687.html



czyli jak se ktoś pościąga z neta i pozgrywa płyty to może dokupić pudełko
dopełnienie teorii spiskowej :D
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez bezglowy » 21 cze 2014, o 19:37

Czy ktoś może mi podać jaki jest czas oczekiwania na paczkę z Sp records. 15.06 zamówiłem winyle, do tej pory nic. Nie otrzymałem potwierdzeń zamówienia nr zamówienia, płaciłem przez stronę DIALCOM24 SP. Z O.O. (z tą stroną połączyło mnie bezpośrednio z sprecords)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:04

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez sevs » 21 cze 2014, o 21:43

różnie z nimi bywa, ale jak zamówiłeś 12 groszy to od poniedziałku wysyłka piszą

no i widzę że oficjalna dystrybucja co ciekawszych wydawnictw przenosi się na allegro
kto da więcej ten będzie słuchał
...na układy nie ma rady...
Avatar użytkownika
 
Posty: 180
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:27

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Jedras » 21 cze 2014, o 23:37

Dzisiaj kupiłem dvd Figo Fagot oraz cd z koncertu... Wydanie bardzo ubogie ale może to ze względu,że za wszystko zapłaciłem 50 ziko:p
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Łukasz_eM » 22 cze 2014, o 17:03

sevs napisał(a):różnie z nimi bywa, ale jak zamówiłeś 12 groszy to od poniedziałku wysyłka piszą



Ja zamówiłem w empiku za 83,99. Trzy razy przekładali termin wysyłki, ale nie rezygnuję, bo to wydafca jak zwykle się popisał.

Co do cen, to u wydafcy jak zawsze bajer leci..

"Jeszcze tylko do końca tego tygodnia (do niedzieli) winyl „12 groszy” Kazika w MOCNO promocyjnej cenie 89,99pln "

P.S. Mocno promocyjna cena plus 10 zł za przesyłkę. Fenomen
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Łukasz_eM » 22 cze 2014, o 19:37

Pytanie..
Posiada ktoś koszulkę
Piloci/Do Ani z SP ? Czy nadruk jest "pełny" tzn taki jak w przypadku koszulek "Spokojnie" "Tata Kazika" ?

http://www.sprecords.pl/muzyka/koszulka ... p_280.html

Ktoś coś wie, proszę o info : )
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez wilkmaciej » 24 cze 2014, o 14:45

No więc po piętnastokrotnym przesunięciu terminu realizacji przez Empik (z winy Ś.P. Rekorc), otrzymałem wreszcie egzemplarz nr 321, 12 Groszy na wajnylu. Odsłuch niestety dopiero w piątek. Swoją drogą, nie przypominam sobie żeby coś wydane przez SP, ukazało się zgodnie z pierwotną datą premiery. Jak to jest możliwe???
 
Posty: 511
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 10:36

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez wb83 » 24 cze 2014, o 20:24

Pierwszy mój winyl od spr, wcześniej odpuszczałem ze względu na cenę i fakt że to jednak cyfrowy "remaster". Tym razem zadziałała żyłka kolekcjonerska dlatego kupiłem :-). Płyta ładnie wydana, grupe czyste płyty, od strony wizualnie estetycznej wszystko pięknie. Odsłuch niestety nie powala, cd raczej nie przegrywa ogólnie rzecz ujmując. Cena padaka, jednak nie żałuję, mordeczka ogólnie się cieszy ża wyszła i że mam winylowe 12 groszy :-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Łukasz_eM » 25 cze 2014, o 16:22

wb83 napisał(a): Odsłuch niestety nie powala, cd raczej nie przegrywa ogólnie rzecz ujmując.


Miałem wczoraj zapytać, jednak się powstrzymałem: " Na jakim sprzęcie odsłuchiwałeś " ale dziś kiedy sam wrzuciłem płytkę na talerz, to przekonałem się, że jest jak mówisz. Porównywałem i śmiało można napisać, że "remaster" winyla przegrywa z CD.
Trochę mnie to dziwi, bo np. na Your Eyes, Tata Kazika, czy Tata2 mastering jest elegancki
 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez MacB » 26 cze 2014, o 14:26

Dołączam do chóru nieukontentowanych winylowców. Bardzo się zdziwiłem dźwiękiem, jaki wydobył się z głośników. Wprawdzie wydanych groszy nie żałuję i cieszę się z czarnej wersji, ale jakim cudem można było tak SPieprzyć te Records?
 
Posty: 46
Dołączył(a): 20 lis 2013, o 19:14

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez artek » 9 lip 2014, o 16:23

to chyba szykuje się nowe wydawnictwo Kazikowe, ProForma
Słabek zaciera rączki ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Espe Rekords - produkty, wydawnictwa, itp...

Postprzez Łukasz_eM » 25 lip 2014, o 13:39

 
Posty: 448
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 136 gości