Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez Thorgal » 15 lut 2020, o 22:48

A czy jest gdzieś dostępny obiektywny ranking?
mój blog: pbartosik.pl
Avatar użytkownika
 
Posty: 366
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez jarekg » 16 lut 2020, o 01:00

Nie ma czegoś takiego. Każdy ranking wszelkiego rodzaju wytworów kultury jest subiektywny. To nie sport.

U mnie wygląda tak:
1. Spokojnie
2. Muj wydafca
3. Tata 2
4. Tata Kazika
5. Posłuchaj to do Ciebie
6. Kaseta
7. Ostateczny krach systemu korporacji
8. Kult
9. Salon Recreativo
10. Your Eyes
11. Hurra
12. Wstyd
13. Prosto
14. Poligono Industrial
15. 45-89

Wszelkiego rodzaju suplementy i koncertówki pominąłem.
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez Loxor » 16 lut 2020, o 16:28

onyx napisał(a):Fajne spojrzenie, że od Posłuchaj to do Ciebie początek.

Aż się dziwie że jeszcze mnie nikt nie zlinczował że Prosto, Sr i Poligono tak wysoko. Na forach niektórych zespołów już by mnie od nie znających się idiotów wyzwali :lol: Posłuchaj na pierwszym miejscu bo technicznie choć prosto to nie prostacko i tekstowo uważam krążek na równi z 12 groszami i LMDLM za opus magnum Kazika :D Zaznaczę jeszcze że do wszystkich krążków kultu oprócz 3 ostatnich numerów na mojej liście mam chęć wrócić i to nie raz :D
 
Posty: 34
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 19:38

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez Krzysieq » 16 lut 2020, o 22:54

Thorgal napisał(a):A czy jest gdzieś dostępny obiektywny ranking?

No cześć, Kłamczuchu.
Kaliber 44 - Księga Tajemnicza. Prolog.
No way.
Avatar użytkownika
 
Posty: 128
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 20:39
Lokalizacja: Brzeg/Toruń

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez onyx » 17 lut 2020, o 23:49

Loxor napisał(a):
onyx napisał(a):Fajne spojrzenie, że od Posłuchaj to do Ciebie początek.

Aż się dziwie że jeszcze mnie nikt nie zlinczował że Prosto, Sr i Poligono tak wysoko. Na forach niektórych zespołów już by mnie od nie znających się idiotów wyzwali :lol: Posłuchaj na pierwszym miejscu bo technicznie choć prosto to nie prostacko i tekstowo uważam krążek na równi z 12 groszami i LMDLM za opus magnum Kazika :D Zaznaczę jeszcze że do wszystkich krążków kultu oprócz 3 ostatnich numerów na mojej liście mam chęć wrócić i to nie raz :D

Wyjątkowo wprawne ucho potrafi po samym graniu rozpoznać w jakich latach nagrywane. :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez Jedras » 2 mar 2020, o 07:53

12 groszy i długo nic:p
Avatar użytkownika
 
Posty: 1692
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 19:50
Lokalizacja:

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez onyx » 2 mar 2020, o 09:33

12 groszy ma dobre sample, temat inny.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez kastapianistow » 2 mar 2020, o 23:09

1. Większość kopii koncertów z lat 80. i 90.
Proste, szczere i nie skażone "moi wydawFcom" (i żadnym innym)
 
Posty: 50
Dołączył(a): 21 gru 2013, o 23:22

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez onyx » 2 mar 2020, o 23:52

Jest wykonalne unikanie braku muzycznej lojalności.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez onyx » 1 maja 2020, o 16:39

Jk napisał(a):Jako stosunkowo nowy fan Kultu stwierdziłem że się wypowiem odnośnie mojego rankingu płyt. Bedzie on pewnie dla wielu specyficzny ale i ja sam jestem specyficznym fanem. Otóż mam 30 lat i z Kultem nie licząc "gdy nie ma dzieci" w radiu i jakichś prześwitów niektórych teledysków z lat 90' pierwszy raz zetknąłem się w.... 2009 roku. Wtedy to przypadkiem usłyszałem kawałek "amnezja" i stwierdziłem że sprawdzę płytę z której jest ten kawałek. Cała płyta mi się bardzo spodobała i choć dziś sam mam porównanie i wiem jaki ma do niej stosunek większość fanów to sentyment pozostal. Po płycie "hurra" zacząłem szukać kolejnych płyt ale niestety bardzo wyrywkowo i trochę się od Kultu odbiłem. Na kolejne lata została ze mną oczywiście "hurra" ale dodatkowo "OKSK" i "tata Kazika". Inne płyty pojedynczymi kawałkami mnie nie zachęciły, a niektóre poprostu odpuściłem całkowicie i nawet ich nie zaczynałem. Moze byłem zbyt niedojrzały.
Natomiast na poczatku roku 2017 dostałem płytę "Wstyd" i od tego czasu poszła lawina.
Przez parę miesięcy przesłuchalem wszystkie plyty po parę razy, następnie zacząłem nabywać te płyty i odsłuchiwać kolejne razy. Na ten moment niektóre z albumów słyszałem już po paręnaście razy całe i po kilkadziesiąt razy poszczególne kawałki, niektóre odsluchalem na YouTube po kilka razy. Jedynie w płytę "tata 2" na razie nie potrafię się wgryźć i przesłuchalem tylko 2 razy ale na wszystko przyjdzie pora.
Pokazuję swój ranking z perspektywy 30 letniego gościa który 3 płyty kultu przyswoił dopiero w 2009 roku a pozostałe 12 w ciągu ostatniego roku. Jestem świadomy czasów w których one powstawały ale nie jestem "skażony" sentymentem słuchania poszczególnych płyt w czasach w których one wyszły (nie licząc "hurra") bo ja większość z nich pierwszy raz słuchałem w 2017 roku. Myślę że to dość ciekawy przypadek, a oto mój ranking

1. Your eyes
2. Spokojnie
3. Tata Kazika
4. Muj wydafca
5. Salon recreativo
6. Hurra!
7. OKSK
8. Posłuchaj to do Ciebie
9. Wstyd
10. Prosto
11. Kult
12. Kaseta
13. 45-89
14. Poligono industrial

Wiem że dla wielu fanów obecność Your eyes, Salonu i Hurra tak wysoko, a "posłuchaj to do ciebie" tak nisko jest nie do przyjęcia ale cóż...

"Gdy nie ma dzieci" dziś w jednej ze stacji radiowych wyemitowane z komentarzem, że utwór powstał w latach 80tych(Ale z pewnością w 90tych) :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez kastapianistow » 6 maja 2020, o 01:06

Taaaaaaaa... I pierwsze miejsce na liście przebojów Gazety Młodych... Wódka... Lata wczesno osiemdziesiąte...
 
Posty: 50
Dołączył(a): 21 gru 2013, o 23:22

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez onyx » 2 paź 2020, o 21:23

jarekg napisał(a):Nie ma czegoś takiego. Każdy ranking wszelkiego rodzaju wytworów kultury jest subiektywny. To nie sport.

U mnie wygląda tak:
1. Spokojnie
2. Muj wydafca
3. Tata 2
4. Tata Kazika
5. Posłuchaj to do Ciebie
6. Kaseta
7. Ostateczny krach systemu korporacji
8. Kult
9. Salon Recreativo
10. Your Eyes
11. Hurra
12. Wstyd
13. Prosto
14. Poligono Industrial
15. 45-89

Wszelkiego rodzaju suplementy i koncertówki pominąłem.

Wpiszę tutaj, bo debiutancka płyta Kult stanowiła coś jak kolejny już muzyczny rozdział i ciągle pamiętam, że na koniec szkoły średniej 1 z wfist ów otrzymał winyl Kult w dowód wdzięczności
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez onyx » 25 lis 2021, o 18:18

Dobrze, że porządne radio ktoś ustawia podczas zajęć usprawniających,dwie piosenki Kultu słyszalne i dodatkowo Malcziki.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez onyx » 2 gru 2021, o 21:58

Dawno nie było Damian Syjonfam i krótka historia,z premedytacją tu,bo Damian pisze jak przysłowiowy muzyczny prorok,ale z Kultem w tle
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Subiektywny ranking płyt Kultu :) zrób i Ty

Postprzez onyx » 3 cze 2022, o 07:45

Ostatnio ciągle Kult Poland Rock i audio i dvd słuchany także wysoko w muzycznym rankingu.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2508
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Poprzednia strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron