Kult - Made In Poland

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez pepin » 14 wrz 2017, o 12:53

Też czekam niecierpliwie, zamawiałem 25.08, myślę, że wkrótce przesyłka dotrze...Cieszę się, że po latach Bielsko wraca na Pomarańczową Trasę ;-)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 kwi 2016, o 16:58

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez donkey » 14 wrz 2017, o 15:16

Przesłuchałem i materiał z kasety brzmi dla mnie zdecydowanie lepiej niż z CD. Miękko, szczególnie bas. Klawisze też super. Słuchałem na słuchawkach potem i dalej jest tak.
Na kasecie realizacją nagrań zajął się tylko Wojtek i widać różnicę, a w ogóle to Kazik powybierał gorsze wersje piosenek, mam wrażenie, że na innych koncertach brzmiały lepiej. Po co też te gadki-szmatki. Gdyby nie one, to by się jeszcze jedna piosenka zmieściła na CD.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez K. » 16 wrz 2017, o 11:31

 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 22:00

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez artek » 16 wrz 2017, o 17:50

K. napisał(a):Dwa zdania o "Made in Poland":
https://kulturalnepisanie.wordpress.com ... land-2017/



no cóż, Tata 1 i 2 zostały zagrane w Cieszanowie, nie był to do końca dobry repertuar
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez slaw » 22 wrz 2017, o 23:44

Trochę sobie tej płytki posłuchałem.
Co do repertuaru to wiadomo, mógł być lepszy zdecydowanie. Trochę szkoda, że Kult nie wypuszczał koncertówki co kilka lat z innym repertuarem (TDK Kaseta, Lipcowy poranek, Dziewczyna o perłowych włosach, Wysłannik, Zgroza, Totalna militaryzacja, Wspaniała nowina, Niejeden w czasach, gdy ciary po plecach na tym kawałku człowiekowi po plecach przechodziły, Kasta pianistów, Grzesznik, Bracia, Pełniej i tak można by wymieniać długo) czy aranżacjami (choćby Celina, Generał Fereirra) - można było kilka dobrych płyt koncertowych stworzyć.

Po pierwszym przesłuchaniu przerobiłem płytę na mp3 i tak będę chyba słuchał, tworząc sobie swoiste best of. Drugiego cd raczej nie włączę nigdy, bo przełączanie Niejednego za każdym razem nie ma sensu. Myślałem, że może spece od dźwięku coś z tym zrobią, że będzie szło tego słuchać, ale brzmi to równie fatalnie jak na koncertach. I tak się zastanawiać zacząłem, czy za czasów Banana wejście Janusza na scenę wiecęj niż incydencjonalnie by wchodziło w grę? O wpuszczeniu jego "śpiewu" na płytę nie wspominając (zwłaszcza mając w pamięci wkład Banana w Poligono Industrial). I czy muzycy Kultu aż tak się boją Kazika, czy nie mają w ogóle słuchu?
Avatar użytkownika
 
Posty: 405
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:33

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez onyx » 23 wrz 2017, o 09:04

"Kilka dobrych płyt koncertowych stworzyć"? Nie przesadzajmy :idea: , na koncerty się jeździ, a płyty są istotnym dodatkiem.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez uve » 23 wrz 2017, o 12:23

artek napisał(a):
K. napisał(a):Dwa zdania o "Made in Poland":
https://kulturalnepisanie.wordpress.com ... land-2017/



no cóż, Tata 1 i 2 zostały zagrane w Cieszanowie, nie był to do końca dobry repertuar

I to jeszcze zagrane w takiej kolejności jak na płycie. Pierwszy raz zacząłem się już nudzić na Kulcie. Ale przynajmniej bisy były bardzo nietypowe i długie ;)
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 23 wrz 2017, o 14:27

 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez umo » 26 wrz 2017, o 19:11

kto tak spierdolił Totalną stabilizację ?
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 18:56

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez artek » 3 paź 2017, o 10:52

uve napisał(a):
artek napisał(a):
K. napisał(a):Dwa zdania o "Made in Poland":
https://kulturalnepisanie.wordpress.com ... land-2017/



no cóż, Tata 1 i 2 zostały zagrane w Cieszanowie, nie był to do końca dobry repertuar

I to jeszcze zagrane w takiej kolejności jak na płycie. Pierwszy raz zacząłem się już nudzić na Kulcie. Ale przynajmniej bisy były bardzo nietypowe i długie ;)



m.in., po raz pierwszy Madryt plus nagrywanie teledysku ;)
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez Marcowy » 11 paź 2017, o 14:23

Bardzo chciałem napisać pozytywną reckę, ale... innym razem :twisted: Z drugiej strony nie chce mi się brnąć w drobiazgi, więc ograniczę się do trzech kwestii:

Pierwsza sprawa: dobór utworów. Jasne, zawsze można powiedzieć, że lepiej byłoby zamieścić... i tu lista ulubionych kawałków, wedle uznania. Ale zawsze wydawało mi się, że jeśli zespół wydaje pierwszy w historii album koncertowy, zatytułowany w dodatku "Made in Poland", to można oczekiwać głębszej retrospekcji i utworów-perełek, a nie zalewu kawałków z jeszcze ciepłych płyt, w dodatku takich, co to w radiu grają. "Dwie siostry" wiosny nie czynią. No i tej nieszczęsny "Niejeden"... Niech sobie Janusz czasem na koncercie z takim performansem wyskoczy, daj mu Panie Boże, ale żeby to utrwalać na pierwszej w historii płycie koncertowej zespołu? Po co?!

Pod drugie: jest różnica między płytą koncertową, a zlepkiem utworów nagranych na koncertach. Niestety, to lepienie słychać na krążku. Kazik coś tam mówi między utworami ("kontakt został z publicznością" :) ), ale nie czuć żadnej atmosfery, żadnego nastroju... O wiele bardziej klimatyczne były bootlegi koncertowe Kultu, które kiedyś można było z forum (legalnie!) pobrać. Pamiętam koncert Kultu z poznańskiego Eskulapa, słuchałem na okrągło tygodniami.

I na koniec: w czyim pokręconym umyśle powstał pomysł, żeby umieścić na płycie kompletnie położoną wokalnie wersję "Maria ma syna"?! Czy w ogóle ktoś tego słuchał przed wydaniem? No OK, warunki są koncertowe, więc drobne potknięcia dodają smaczku. Faktem jest też, że "Maria" to trudny kawałek do śpiewania, bo w zwrotkach instrumenty nie grają melodii. Ale Kazik permanentnie rozjeżdża się z tonacją! A przecież jeśli na żywo nie wyszło - bo kiepski dzień, bo złe nagłośnienie, bo cokolwiek... - to może lepiej było znaleźć lepsze wykonanie albo w ogóle zrezygnować z tej pozycji. Podobne fałsze są jeszcze w Apokalipsie (tytuł bardzo adekwatny...) i paru innych utworach. I ten syf został już utrwalony na zawsze... Na marginesie: brak linii melodycznej to wspólna cecha wielu utworów z ostatnich płyt Kultu. Dobrze podsumowała to małżonka: "Instrumenty grają jak jedna wielka perkusja".

Co zrobię z płytą "Made in Poland"? Ano jasne, że przekonwertuję na mp3 i wrzucę do odtwarzacza jakąś 1/3 listy, głównie starocie, i spróbuję sam siebie przekonać o wyższości puzonu nad waltornią. Nie lamentuję, że wyrzuciłem kasę w błoto, ale tylko dlatego, że - po pierwszy raz w życiu! - wygrałem płytę w konkursie :)
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 16:56

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez donkey » 11 paź 2017, o 15:03

Marcowy, chyba Ci się coś pomyliło. Wszystko jest w porządku w Maria ma syna ze strony Kazika. Teraz jak się dokładnie wsłuchałem (wcześniej może ze dwa razy słuchałem tej piosenki, bo wolę ją w wersji z MTVunplugged), to Wojtek coś cały czas pieprzy w refrenie (w "chórkach"). W Apokalipsie w paru miejscach Kazika zatyka, ale ja nie słyszę żadnego fałszu. Chociaż wersje ze Spodka i Wytwórni lepsze. W ogóle powinni wydać te dwa koncerty na DVD. Nie wiem po co ten Wrocław i słychać, że jest z niego kilka piosenek, a na tym koncercie głos Kazika był już przemęczony.

Za to po co w Polsce ktoś kurwa śpiewa-fałszuje i po co w Totalnej stabilizacji ten drugi wokal?
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez onyx » 29 paź 2017, o 21:10

Neghe napisał(a):Nie wiem czy wrzucanie Polski, Konsumenta, Krwi Boga ma sens, wszyscy to znamy. Zamiast tego myślę, że mogłyby wejść inne, mniej osluchane numery..

W piątek po koncercie zaopatrzyłam się w owo podwójne wydawnictwo. Znamy Krew Boga, ale to nie znaczy że nie warto nagrywać współczesnych wersji dawniejszych nagrań. Również chociażby Prosto i Wstyd są znane i dobrze że znalazły się na Made In Poland :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 13 lis 2017, o 16:08

Najprawdopodobniej do końca tego miesiąca ogłoszą premierę dodatkowej płyty Made in Poland :)

Oj znowu będzie krytyka na forumach ;)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez jarekg » 13 lis 2017, o 20:49

Ale drugie CD czy drugi winyl?
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez artek » 13 lis 2017, o 21:48

jarekg napisał(a):Ale drugie CD czy drugi winyl?



winyl
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 13 lis 2017, o 22:10

Później też chcą CD. Przeczuwam, że drugie CD wyjdzie przed samymi świętami bo wiadomo, wigilia itp.
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez uve » 13 lis 2017, o 22:38

djadijos napisał(a):Później też chcą CD. Przeczuwam, że drugie CD wyjdzie przed samymi świętami bo wiadomo, wigilia itp.

Z tego co słyszałem to winyl ma na święta wyjść.
 
Posty: 542
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 12:29
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez artek » 14 lis 2017, o 13:45

djadijos napisał(a): drugie CD wyjdzie przed samymi świętami bo wiadomo, wigilia itp.



ale, że co? do śledzia?
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 14 lis 2017, o 14:13

Pod choinkę.

Do sledzika to.raczej by wypuścili własną wódeczke :D
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez jarekg » 14 lis 2017, o 14:44

Własną wódeczkę to już dawno wypuścili. ;)
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 14 lis 2017, o 15:32

A nie wiem, nie interesuje mnie wszystko związane z zespołem, raczej tylko muzyka ;)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez jarekg » 14 lis 2017, o 15:44

Toteż ja o muzyce myślę. Na całym świecie źle się dzieje, koledzy. :)
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez djadijos » 4 gru 2017, o 18:27

Made in Poland II :

Produkt w sprzedaży przedpremierowej. Wysyłka rozpoczyna się od 15.12.2017. Wysyłka realizowana jest wg kolejności składanych zamówień.
KULT "Made in Poland" to album, stanowiący zapis dźwiękowy
koncertów Pomarańczowej Trasy z 2016 roku.
Płyta zawiera zarówno utwory, które na stałe gościły w repertuarze podczas
tej trasy, jak i prawdziwe perełki, rzadko wykonywane przez zespół.

Vinyl 1 LP:

http://www.sprecords.pl/muzyka/kult-mad ... p_452.html

Kaseta 1 MC:

http://www.sprecords.pl/muzyka/kult-mad ... p_454.html

Spis utworów:
Strona L
1. 6 lat później
2. Generał Ferreira
3. Kołysanka stalinowska
4. To nie jest kraj dla starszych ludzi

Strona T
5. Marianna
6. Poznaj swój raj
7. Ręce do góry
8. Jeśli zechcesz odejść - odejdź

Kompakt 1 CD:

Spis utworów:

1. Patrz
2. Niejeden
3. Brooklyńska Rada Żydów
4. Dziewczyna bez zęba na przedzie
5. Knajpa morderców
6. Oni chcą ciebie
7. Królowa życia
8. Post
9. 6 lat później
10. Generał Ferreira
11. Kołysanka stalinowska (
12. To nie jest kraj dla starszych ludzi
13. Marianna
14. Poznaj swój raj
15. Ręce do góry
16. Jeśli zechcesz odejść - odejdź

http://www.sprecords.pl/muzyka/kult-mad ... p_453.html
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kult - Made In Poland

Postprzez jarekg » 4 gru 2017, o 19:42

Pytanie mam: na winylu "Niejeden" też był w wykonaniu Janusza?
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 10:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 213 gości