Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez djadijos » 13 gru 2015, o 12:16

02h 45 min

z tego co widziałem to zapis koncertu prawie całego z gadkami także ;)
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez Klempicz » 13 gru 2015, o 17:41

djadijos napisał(a):02h 45 min

z tego co widziałem to zapis koncertu prawie całego z gadkami także ;)


Tak, to cały koncert z gadkami (prawda czasu, prawda ekranu, prawda) - wyleciało tylko "Czy chcesz bym został" (z racji braku zgody, oczywiście razem z gadką) oraz gadka przed "Sztosem", z racji tego że Kazik tam przytoczył pewną plotkę, która okazała się być nieprawdą.
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez djadijos » 13 gru 2015, o 19:10

A co Kazio palnął ??
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez djadijos » 13 gru 2015, o 22:37

zaje**e efekty jak gra na perkusji w pieśń kanoniera zrobili :D


i nie tylko wtedy, pomysł mieli fajny i fajnie to wyszło.
Kto nie ma ten niech żałuje :D
 
Posty: 1001
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40
Lokalizacja: 71/76

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez Klempicz » 14 gru 2015, o 00:02

djadijos napisał(a):A co Kazio palnął ??


Dzień wcześniej byliśmy na stacji benzynowej na zakupach ( 8-) ) i w jakiejś gazecie typu "Fakt" był Lubaszenko na okładce i coś tam było o jego depresji i odchudzaniu, Kazik to powtórzył w zapowiedzi i potem się okazało że to wszystko nieprawda :) A szkoda, bo zapowiedź była długa, a ta informacja to jedno zdanie na końcu - ale nie dało się wyciąć bezszwowo i poleciała całość.
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez artek » 15 gru 2015, o 00:22

mam i ja
zawartość płyty:
1. koncert
2. utwory do wyboru
3. teledyski: 2X gorzki, 1X gwiazda

moim zdaniem wydanie budżetowe, ot takie najzwyklejsze pudełko, najprostsze wkładki, "książeczka" z miejscem na podpisy

dla mnie wartość tego wydawnictwa sprowadza się do tego, że byłem na nagraniu w teatrze warsawy i miło sobie powspominać
Avatar użytkownika
 
Posty: 1378
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:50

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez Barti » 15 gru 2015, o 00:31

Jestem po pierwszym obejrzeniu. Wrażenie bardzo duże, choć byłem wcześniej na innym występie, a repertuar dobrze znany. Właściwie nie ma słabszych wykonań, o dziwo strawna okazuje się nawet "Zaraza", który to numer w wersji z "Oddalenia" jest dla mnie zupełnie niesłuchalny.

Najbardziej podoba mi się z pierwszej części "Oddalenie", a w drugiej... trudno wskazać faworyta. Świetnie panowie brzmią razem wokalnie, np. w "Kochaj mnie a będę twoją". Wykonanie "Samotnych ludzi" również kapitalne – wspaniały utwór w wykonaniu Kultu, ale tutaj to wręcz rozmachem przypomina w ostatniej części "Niech żyje bal".

Kazik mówił dawno temu o swojej załamce, gdy odsłuchał to, co zostało nagrane. Uważam, że nie jest aż tak źle, może poza "Modlitwą..." i "Dzisiaj przyjeżdża Krysia", a wręcz.... nie chcę, by to źle zabrzmiało, bo bidak na pewno cierpiał i widać, że wymęczony, ale i ta niedyspozycja stanowi o wyjątkowości występu, o jego inności. Nadto sprzyja nastrojowi całości, bo po trzech ostatnich utworach wysłuchanych w pełnym skupieniu można mieć trudności z opanowaniem wzruszenia i wydobyciem z siebie głosu.

Przyczepiłbym się jedynie do kolejności utworów na płycie. Całość byłaby niezwykle spójna, poważna, refleksyjno-melancholijna, ale kilka utworów luźniejszych według mnie zbyt wyraźnie "wystaje". Bardzo cieszę się, że można usłyszeć "Prawo jazdy" czy Silną Grupę pod Wezwaniem i "Krysię", ale może dałoby się coś zrobić, by nie tracić klimatu całości. Na przykład dać mniej "zobowiązujące" piosenki na pierwszą część koncertu, a gdy już wchodzimy w klimaty Staszkowe, Waitsowskie, Weillowe to z nich tak nagle nie wychodźmy. Choć z drugiej strony rozumiem intencję przełamania pełnej powagi.

Wydawnictwo na pewno do wielokrotnego odsłuchu!

Co się stało z utworem "Tango aż do bólu"? Czy wejdzie na następną płytę Kwartetu? Byłoby szkoda nie wydawać takiej perełki!

Pozdrawiam serdecznie.
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 11:53

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez Barti » 15 gru 2015, o 00:38

Edycja już zdechła...

A chciałem dodać, że "Wanda Rutkiewicz", "Piosenka głuchego grabarza", "Morze nieszczęść" i "Serwus OchTyVita" powinny być słuchane jeszcze "wielokrotniej" niż to wydawnictwo DVD. Oby można było usłyszeć takie utwory na występach, także tych z udziałem Kazika. Mimo że jestem wiernym fanem tegoż – więcej Kwartetu poproszę!

Pozdr.
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 11:53

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez wb83 » 15 gru 2015, o 01:22

artek napisał(a):mam i ja
zawartość płyty:
1. koncert
2. utwory do wyboru
3. teledyski: 2X gorzki, 1X gwiazda

moim zdaniem wydanie budżetowe, ot takie najzwyklejsze pudełko, najprostsze wkładki, "książeczka" z miejscem na podpisy

dla mnie wartość tego wydawnictwa sprowadza się do tego, że byłem na nagraniu w teatrze warsawy i miło sobie powspominać


Dokładnie, też traktuję to jako pamiątkę z koncertu na któtrym byłem. Ogólnie z realizacją szału nie ma, ale sie też tego szału nie spodziwałem.
Avatar użytkownika
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 18:08
Lokalizacja: Łódź

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez Obrazkowy » 15 gru 2015, o 23:20

Zapraszam na bloga, gdzie można obejrzeć statyczną relację z koncertu wydanego na DVD

http://jaraszek.blogspot.com/2015/12/06 ... forma.html
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 lis 2013, o 00:30

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez onyx » 18 gru 2015, o 21:53

wb83 napisał(a):
artek napisał(a):mam i ja
zawartość płyty:
1. koncert
2. utwory do wyboru
3. teledyski: 2X gorzki, 1X gwiazda

moim zdaniem wydanie budżetowe, ot takie najzwyklejsze pudełko, najprostsze wkładki, "książeczka" z miejscem na podpisy

dla mnie wartość tego wydawnictwa sprowadza się do tego, że byłem na nagraniu w teatrze warsawy i miło sobie powspominać


Dokładnie, też traktuję to jako pamiątkę z koncertu na któtrym byłem. Ogólnie z realizacją szału nie ma, ale sie też tego szału nie spodziwałem.


Z realizacją subiektywny odbiór pewnie, mam w zasięgu to koncertowe wydawnictwo.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez Klempicz » 20 gru 2015, o 01:36

Barti napisał(a):Jestem po pierwszym obejrzeniu. Wrażenie bardzo duże, choć byłem wcześniej na innym występie, a repertuar dobrze znany. Właściwie nie ma słabszych wykonań, o dziwo strawna okazuje się nawet "Zaraza", który to numer w wersji z "Oddalenia" jest dla mnie zupełnie niesłuchalny.

Najbardziej podoba mi się z pierwszej części "Oddalenie", a w drugiej... trudno wskazać faworyta. Świetnie panowie brzmią razem wokalnie, np. w "Kochaj mnie a będę twoją". Wykonanie "Samotnych ludzi" również kapitalne – wspaniały utwór w wykonaniu Kultu, ale tutaj to wręcz rozmachem przypomina w ostatniej części "Niech żyje bal".

Kazik mówił dawno temu o swojej załamce, gdy odsłuchał to, co zostało nagrane. Uważam, że nie jest aż tak źle, może poza "Modlitwą..." i "Dzisiaj przyjeżdża Krysia", a wręcz.... nie chcę, by to źle zabrzmiało, bo bidak na pewno cierpiał i widać, że wymęczony, ale i ta niedyspozycja stanowi o wyjątkowości występu, o jego inności. Nadto sprzyja nastrojowi całości, bo po trzech ostatnich utworach wysłuchanych w pełnym skupieniu można mieć trudności z opanowaniem wzruszenia i wydobyciem z siebie głosu.

Przyczepiłbym się jedynie do kolejności utworów na płycie. Całość byłaby niezwykle spójna, poważna, refleksyjno-melancholijna, ale kilka utworów luźniejszych według mnie zbyt wyraźnie "wystaje". Bardzo cieszę się, że można usłyszeć "Prawo jazdy" czy Silną Grupę pod Wezwaniem i "Krysię", ale może dałoby się coś zrobić, by nie tracić klimatu całości. Na przykład dać mniej "zobowiązujące" piosenki na pierwszą część koncertu, a gdy już wchodzimy w klimaty Staszkowe, Waitsowskie, Weillowe to z nich tak nagle nie wychodźmy. Choć z drugiej strony rozumiem intencję przełamania pełnej powagi.

Wydawnictwo na pewno do wielokrotnego odsłuchu!

Co się stało z utworem "Tango aż do bólu"? Czy wejdzie na następną płytę Kwartetu? Byłoby szkoda nie wydawać takiej perełki!

Pozdrawiam serdecznie.


Co do "Zarazy" to zdania są u nas podzielone (w Kwartecie) - jedni kochają, inni nienawidzą (oczywiście mówię tu o wersji naszej, koncertowej, nie studyjnym oryginale, który jest wg mnie git).

Bardzo ciekawe skojarzenie z "Niech żyje bal" - piosenka piękna, choć wykreowana na przebój biesiadny, co oczywiście nic jej nie ujmuje, zwłaszcza genialnemu tekstowi. Już gdzieś o tym pisałem, że Staszek "Samotnych ludzi" śpiewał na 3/4 (czyli walczyk, tak samo jak "Niech żyje bal", co pomaga przy skojarzeniu), a Kult zrobił z tego 4/4, zupełnie wbrew rytmice wiersza (co też jest ciekawe! i na pewno nie stało się przypadkiem). Zatem zgadzam się przynajmniej jeśli chodzi o metrum i emocje wynikające z tekstu. Ja też tam wysoko śpiewam zwrotki (jak Staszek, a nie jak na Kulcie), więc takie darcie mordy podobne w sumie.

Co do piosenek wesołych: jest kilka możliwości. Albo przeplata się wesołe ze smutnymi, ale dla dramaturgii koncertu to fatalne, albo wesołe są skupione razem i tylko pytanie gdzie je wstawić. Najlepiej moim zdaniem sprawdza się schemat: Pierdolnięcie na początek, potem refleksyjnie, ale bez przesady (z okazjonalnymi pierdalnięciami), potem blok wesoły i stopniowe z niego wychodzenie, aż do przepełnionej deprechą i beznadzieją puenty :) - tak robił już Szekspir, więc schemat sprawdzony :D Jakby wesołe dać np. razem na koniec to też byłoby źle chyba...

"Tango aż do bólu" to Waits, u którego ze zgodami ciężko... Na koncertach to gramy (sami z Kwartetem), z Kazikiem pewnie jeszcze do tego wrócimy, ale raczej okazjonalnie - teraz już wzrok naprzód powoli...
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez Bullet » 2 sty 2016, o 03:10

Barti napisał(a):Jestem po pierwszym obejrzeniu. Wrażenie bardzo duże, choć byłem wcześniej na innym występie, a repertuar dobrze znany. Właściwie nie ma słabszych wykonań, o dziwo strawna okazuje się nawet "Zaraza", który to numer w wersji z "Oddalenia" jest dla mnie zupełnie niesłuchalny.

Wyjdź! Dla mnie Zaraza to jeden z fajniejszych numerów kazikowych jakie słyszałem! Wyczuwam w tym pewną inspirację do późniejszych 12 groszy czy Czterech pokoi... ;)

Barti napisał(a):Wykonanie "Samotnych ludzi" również kapitalne – wspaniały utwór w wykonaniu Kultu, ale tutaj to wręcz rozmachem przypomina w ostatniej części "Niech żyje bal".

Ciekawe porównanie, ale rzeczywiście trafne. Faktycznie coś w tym jest...

Pozdr.
2003-10-17/2004-05-02/2004|KULT:142|03/2018-11-04/2018-11-16
2004-01-15/2009-02-14/2009-| KNŻ:25 |15/2015-02-22/2015-02-26
2008-02-02/2008-04-19/2008|L DÓPA:11 |/2013-04-20/2014-05-11
2007-05-18/2007-|KAZIK & BULDOG/BULDOG:23 |-03/2014-03-30
 
Posty: 734
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 19:07
Lokalizacja: Bliżej/dalej nieokreślona

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez filip264 » 31 sty 2016, o 01:03

Czy wie ktoś co z teledyskiem do Kalifatu?
Na czarnej szosie pereł moc, to deszcz w tunelu świateł lśni...
 
Posty: 92
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 14:06
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez Klempicz » 2 lut 2016, o 09:40

filip264 napisał(a):Czy wie ktoś co z teledyskiem do Kalifatu?


Ja wiem. My jesteśmy gotowi, tylko Malkovich, który miał przyjechać do Polski na przełomie października i listopada - odwołał przyjazd. Czekamy na sygnał, jak tylko przyjedzie, to kręcim :)
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:22

Re: Kazik & Kwartet ProForma - Wiwisekcja

Postprzez onyx » 3 lut 2018, o 21:13

Od nowa słucham i bardzo dobrze,że mam ten koncert w zasięgu.
https://www.youtube.com/watch?v=DeD0ZX-RDvE
Wszystkie imiona są zapamiętane.....
Avatar użytkownika
 
Posty: 2509
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 10:44

Poprzednia strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 214 gości