"Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

To forum służy wolnej wymianie poglądów i opinii. Ale nie będziemy tolerować szerzenia nienawiści, obrażania i obrzucania wyzwiskami innych dyskutantów oraz trollowania. Nie będzie także tolerancji dla reklamowania nielegalnych nagrań bądź innych nielegalnych produktów. Osoby nie stosujące się do tych zasad będą (bez uprzedzenia) banowane.

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Buldog - Piotr Wieteska , ul. Świętojerska 24 m 52, 00-202 Warszawa
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - wieteska@kult.art.pl
3) Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą upoważnieni pracownicy administratora oraz zleceniobiorcy świadczący na rzecz administratora usługi zarządcze
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia Panu/Pani korzystania z tego forum internetowego na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) przysługuje Pani/Pan prawo do: wglądu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak ich podania uniemożliwia rejestrację oraz korzystanie serwisu forum

Proszę o zapoznanie się z polityką prywatności dostępną w stopce serwisu.

"Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez donkey » 12 sty 2013, o 11:49

Tak się zachwyciłem tą dziewczynką, że aż nowy wątek postanowiłem założyć, by nie przepadł link w amoku forum ;) .

Znając życie, pewnie dziewczę i tak kariery nie zrobi w tym nędznym kraju. Może by ją tak zaprosić do jednej piosenki na nową płytę Kultu ;) .

http://www.youtube.com/watch?v=jB_cJToUV34
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez babeo » 12 sty 2013, o 15:06

Albo mam gumowe ucho, ale dla mnie ona jest słaba, zupełnie nie jej tonacja. Męczy się jakby z przymusu. Muzycznie słabo, bez pałera.

Po drugie pisanie, że to coverowanie Kazika zasługuje jedynie rangi pajacyków w teleexpresie :P
Avatar użytkownika
 
Posty: 203
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 17:46

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez donkey » 12 sty 2013, o 16:11

Wląśnie, że się nie męczy. Mocny głos, naturalny, nienaganna dykcja i artykulacja, i uczucia przede wszystkim. Bez zbędnego patosu, czy wręcz manipulacji ludzkimi uczuciami. Słyszałeś wersję Jandy: http://www.youtube.com/watch?v=3Rb3XKj2ARU

Ta to się męczy i jak zwykle jest to niesamowicie sztuczne, a już w 45 sekundzie jest dodany fragment:

"... Padają dzieci, starcy, kobiety..."

Nie dobrze mi jest. Czysta manipulacja.

Muzycznie to amatorstwo, ale ile oni lat mają. Jak Kult zaczynał, to jeszcze gorzej grali ;).
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez Bartos » 12 sty 2013, o 16:57

Donkey, Ty poważnie piszesz czy sobie jaja robisz ? :)
 
Posty: 59
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 09:29

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez donkey » 12 sty 2013, o 17:16

Czasami jaja, tak jak z tą nową płytą Kultu, ale nie dokońca, bo np. taka Żurek to nie umiała śpiewać, a z Kultem śpiewała.

O Jandzie jak najbardziej na serio. Nie lubię jej, więc może przesadzam. Najbardziej rozwaliła mnie w "Przesłuchaniu" Bugajskiego, gdy nie mogła na milimetry dosięgnąć kluczyka... Wajdy też nie lubię. To w sumie taka święta trójca...

Odbiegam od tematu. Po prostu podoba mi się to wykonanie, jest autentyczne, a zważywszy na jej wiek to prawie niesamowite.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 12 sty 2013, o 17:19

Dziewczynka jest śmieszna, ale Donkey śmieszniejszy.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez donkey » 12 sty 2013, o 17:48

Men, z tego co pamiętam, to najśmieszniejszy byłeś Ty z tą Twoją czapeczką łosia, w okularkach i z buźką dziesięciolatka. Panienka śmieszna, popatrz na siebie, gdy miałeś naście lat, mądralo.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 12 sty 2013, o 18:14

Żeby Ci gościu wyklarować, bo nie połapałeś chyba skrótu myślowego:
Nie dziewczynka jest śmieszna personalnie, ale śmieszna jest jej maniera wokalna, zespół, dobór piosenki i jej wykonanie.
Nie Ty jesteś śmieszny personalnie, ale te banialuki, które w tym wątku wypisujesz, są śmieszne. Tym śmieszniejsze, im bardziej na poważnie je piszesz.
No, ale klaruję właściwie bez wiary, że skumasz.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez donkey » 12 sty 2013, o 18:23

Stara śpiewka łosia, nie wierzę, że skumasz. Najmądrzejszy kolo w kosmosie, prócz Michnika. Wszyscy nic nie kumają tylko on. Nic się nie zmieniło od ośmu lat, od początku tego forum. Zaatakowałem cię specjalnie personalnie, ale - cytując klasyka - "bez wiary, że skumasz". Dziwne żebyś mnie atakował personalnie skoro mnie na oczy nie widziałeś.

Jak wypisuje banialuki to napisz jakie. Wtedy będzie można się ustosunkować, a ty piszesz dwie puste frazy, a później do mojej odpowiedzie dorabiasz filozofię, łoś-madafaker.

P.S. Nawet specjalnie użyłem twojego ulubionego "men".
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez Nikos » 12 sty 2013, o 18:47

Lubię wykonanie Jandy.
Pani Natalia Wójciak z Nevermind urodziła się w 1992 roku a jeśli mamy oceniać wstawkę z koncertu, na youtubie, to wyszło słabo.
Avatar użytkownika
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:43

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez CZŁOWIEK - ŁOŚ » 12 sty 2013, o 19:05

donkey napisał(a):Stara śpiewka łosia, nie wierzę, że skumasz. Najmądrzejszy kolo w kosmosie, prócz Michnika. Wszyscy nic nie kumają tylko on. Nic się nie zmieniło od ośmu lat, od początku tego forum. Zaatakowałem cię specjalnie personalnie, ale - cytując klasyka - "bez wiary, że skumasz". Dziwne żebyś mnie atakował personalnie skoro mnie na oczy nie widziałeś.

Jak wypisuje banialuki to napisz jakie. Wtedy będzie można się ustosunkować, a ty piszesz dwie puste frazy, a później do mojej odpowiedzie dorabiasz filozofię, łoś-madafaker.

P.S. Nawet specjalnie użyłem twojego ulubionego "men".


Nie rozmawiam z gośćmi, dla których własne palanckie zachowania są powodem do dumy. EOT.
_______________________________________________________________________
Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia.
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:19

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez radush » 12 sty 2013, o 19:15

@Donkey, ale tutaj nie ma się o co sprzeczać. Widzę że usilnie próbujesz wszystkich przekonać że dziewczyna rozwala wszechświat swoim wykonaniem tej piosenki. Jestem w stanie zrozumieć że ci się podoba, ale ciężko mi zrozumieć że nie przyjmujesz do wiadomości że nie wszyscy widzą świat a tym bardziej muzykę przez to samo okno przez które ty na nie patrzysz. Nie jest to w żadnym razie atak na nikogo, a jedynie chęć zaznaczenia że dyskusja o muzyce nie musi się sprowadzać do postawy obrony swoich przekonań za wszelką cenę.
Avatar użytkownika
 
Posty: 494
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 17:54

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez malenstwo » 12 sty 2013, o 19:16

Nikos napisał(a):Lubię wykonanie Jandy.
Pani Natalia Wójciak z Nevermind urodziła się w 1992 roku


więc? :P
wszystkim życzymy źle nam z oczu patrzy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:51

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez Nikos » 12 sty 2013, o 22:16

malenstwo napisał(a):
Nikos napisał(a):Lubię wykonanie Jandy.
Pani Natalia Wójciak z Nevermind urodziła się w 1992 roku


więc? :P

W sumie nic, tak jakoś sobie pomyślałem że 19 czy 20 lat to już czasem całkiem sporo.
Ten 10-letni Cz.Ł. mnie trochę zmylił ;-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:43

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez somekind » 12 sty 2013, o 23:49

Nikos napisał(a):Lubię wykonanie Jandy.

To w sumie najlepszy rap, jaki słyszałem w tym roku.
Lista sklepów wielkopowierzchniowych w Wałbrzychu:
Agata Meble
Galeria Handlowa „Victoria”
Galeria Handlowa „Auchan”
Centrum Handlowe „Centrum OK”
Centrum Handlowe „Real”
Centrum Handlowe „Kaufland”
„OBI”
„Castorama”
„Makro”
„Tesco”
Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez arielg » 13 sty 2013, o 01:32

babeo napisał(a):Albo mam gumowe ucho, ale dla mnie ona jest słaba, zupełnie nie jej tonacja. Męczy się jakby z przymusu. Muzycznie słabo, bez pałera.

Po drugie pisanie, że to coverowanie Kazika zasługuje jedynie rangi pajacyków w teleexpresie :P

Nic dodać nic ując, wyłaczyłem po paru sekundach, choć bardzo cenię tą pieśń. Dziewczyna bardziej nadrabia wyglądem niż wokalem.

Nie Janda wykonywała to jako pierwsza,a Mieczysław Cholewa!

Mnie bardziej przekonuje wersja punkowa http://www.youtube.com/watch?v=OtJ7MeCL9CI jak już.
Avatar użytkownika
 
Posty: 157
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 03:51
Lokalizacja: Kraków

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez Nikos » 13 sty 2013, o 03:53

Kto napisał że to coverowanie Kazika?
Kto napisał że Janda wykonywała to jako pierwsza?

Mnie bardziej przekonuje wersja punkowa http://www.youtube.com/watch?v=OtJ7MeCL9CI jak już.

Ja do melodii jestem przywiązany, wolę z wokalem Kazimierza, brzmi to dobrze (poza przejściem pod koniec).
Avatar użytkownika
 
Posty: 184
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 15:43

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez donkey » 13 sty 2013, o 13:21

CZŁOWIEK - ŁOŚ napisał(a):Nie rozmawiam z gośćmi, dla których własne palanckie zachowania są powodem do dumy. EOT.


Kolejne pudło. Z czego mam niby być dumny? Masz jakąś paranoję, a palancko to się pierwszy zachowałeś ty, jakbyś nie zauważył. Rozumiem, że ci się może nie podobać, ale żeby pisać, że panna jest śmieszna. Nic tam nie ma śmiesznego. Ja miałem inne zdanie, to od razu jestem śmieśniejszy. Jakie banialuki? Zresztą nie mam ochoty na polemikę. Po prostu, gdybyś nie napisał swojego pierwszego postu w takiej formie, nic by nie było.

@Radush, ja się o nic nie spieram. Nikogo też nie chcę przekonać. Jak się komuś nie podoba, to ma do tego święte prawo. Podałem jakieś argumenty (dykcja, artykulacja, emocje). Przede wszystkim panna śpiewa, co trudno powiedzieć o Jandzie.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez babeo » 13 sty 2013, o 16:57

Ja się jeszcze raz pośmieję z tego:

Kazik - "Ballada o Janku Wiśniewskim" (Cover by Nevermind)


Ta pani pewnie nie wie, że to nie Kazik napisał tę piosenkę, nie mówiąc już o Jandzie, filmie z którego pochodzi, a na jej genezie kończąc.
Avatar użytkownika
 
Posty: 203
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 17:46

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez kolodent » 13 sty 2013, o 19:11

Tak po mojemu to tyż nie widzę w tym wykonaniu nic śmiesznego, raczej żałosny bełkot.
Śmniesznie to jest to wykonanie, nie mniej znane:

http://www.youtube.com/watch?v=cy7bfUJXiD4
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez donkey » 13 sty 2013, o 19:23

kolodent napisał(a):Tak po mojemu to tyż nie widzę w tym wykonaniu nic śmiesznego, raczej żałosny bełkot.
Śmniesznie to jest to wykonanie, nie mniej znane:

http://www.youtube.com/watch?v=cy7bfUJXiD4


Dobre, a żałosny bełkot najebanych SB-ków jest dla ciebie śmieszny. Ten świat się chyba skończył.
Zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy z knajpy gondolą

http://www.youtube.com/watch?v=raZ-ltWuS9I
Avatar użytkownika
 
Posty: 937
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 08:59

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez kolodent » 13 sty 2013, o 21:13

donkey napisał(a):
kolodent napisał(a):Tak po mojemu to tyż nie widzę w tym wykonaniu nic śmiesznego, raczej żałosny bełkot.
Śmniesznie to jest to wykonanie, nie mniej znane:

http://www.youtube.com/watch?v=cy7bfUJXiD4


Dobre, a żałosny bełkot najebanych SB-ków jest dla ciebie śmieszny. Ten świat się chyba skończył.


Dobra parodia bogoojczyźnianej martyrologii to i śmieszne. Trza mieć fantazje... dziadku ;)
im lepiej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 23:18
Lokalizacja: hujcietoobchodzi

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez slaw » 13 sty 2013, o 22:24

babeo napisał(a):Ja się jeszcze raz pośmieję z tego:

Kazik - "Ballada o Janku Wiśniewskim" (Cover by Nevermind)


Ta pani pewnie nie wie, że to nie Kazik napisał tę piosenkę, nie mówiąc już o Jandzie, filmie z którego pochodzi, a na jej genezie kończąc.


A ja myślę, że może to wiedzieć. W końcu występ odbył się w ramach "VII Przeglądu Piosenki Zakazanej w Gimnazjum nr 2 we Wrocławiu". Czyli repertuar był dobierany z klucza. A że podpisali jako cover Kazika to pewno dlatego, że jest to przeróbka kazikowej interpretacji. (Np, Kazik na koncertach KNŻ przed "Konsumentem" mówi, że jest to cover Acid Drinkers.)

A samo wykonanie piosenki przez tę dziewczynę też mnie nie powaliło, myślę, że takich głosów dziewczęcych (no bo jeszcze nie kobiecych chyba :P ) jest w Polsce tysiące.

donkey napisał(a):bo np. taka Żurek to nie umiała śpiewać, a z Kultem śpiewała.


Nie wiem czy nie potrafi śpiewać (swoją drogą jakby taki nieznany nikomu Kazik poszedł do np. Idola to też myślę, że na butach by wyleciał), słyszałem ją tylko w ŁSWPKS , jednakże piosenka z nią zyskuje niesamowity klimat. Bez niej piosenka byłaby raczej słaba.
Avatar użytkownika
 
Posty: 405
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:33

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez Karma » 13 sty 2013, o 23:06

Z Nosowską mógłby jaiegoś mini-tyci singla wydać, a najlepiej to wewspół z Muńkiem, Grabażem i Rogucem jeszcze :P
 
Posty: 40
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 13:39

Re: "Ballada o Janku Wiśniewskim" - cover Nevermind.

Postprzez Adam » 14 sty 2013, o 15:34

Karma napisał(a):Z Nosowską mógłby jaiegoś mini-tyci singla wydać, a najlepiej to wewspół z Muńkiem, Grabażem i Rogucem jeszcze :P

I z Bednarkiem <3
 
Posty: 83
Dołączył(a): 4 wrz 2012, o 11:52

Następna strona

Powrót do FORUM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 514 gości